4. 11. 2017 | Štěpán Ondráček, Ladislav Vácha

Bruslaři zvládli drama v Klatovech! Rozhodl Patrik Přidal

KLATOVY - Havlíčkobrodští hokejisté se dnes vydali na led Klatov. Trenéři Bruslařů se museli obejít bez zraněných hráčů a také bez Lukáše Endála, který hrál za pražskou Slavii. Premiéru v týmu si odbyli obránce Patrik Hrabaň a s ním elitní útočná trojice staršího dorostu Tomáš Křehlík, Richard Cachnín a Marek Tecl. Bruslaři začali v utkání dobře, když se v oslabení prosadil Luboš Voříšek. Domácí srovnali, jenže ve druhé části Havlíčkobrodským tři body zajistili David Kozlík s Patrikem Přidalem.

Klatovy na svého soupeře vlétly bez zbytečného respektu a Bruslaři se dostali hned na začátku utkání do problémů. Parta z Kotliny ubránila oslabení po brzkém Valovu faulu a potom měla i pořádnou dávku štěstí, když za dobře chytajícím gólmanem Novákem zazvonila po Pourově dělovce z kruhu tyčka. Na lavici hanby putoval zanedlouho i Tomáš Ludvík, ale hosté v oslabení paradoxně otevřeli gólový účet zápasu. Jan Milfait sice ještě gólmana Sochůrka neprostřelil, ale Luboš Voříšek už se z pohotové dorážky nemýlil. Vstřelená branka Broďáky výrazně uklidnila a byli to právě oni, kdo diktoval tempo ve zbývající části úvodní dvacetiminutovky, jenže gólový efekt se už nedostavil. Slibnou příležitost si vytvořil i čtvrtý útok, který byl složený z elitní útočné letky starších dorostenců, ale Tomáši Křehlíkovi mířila nahrávka před odkrytou bránu na brusle.

Západočeši byli po přestávce aktivnější a ve 22. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání. Filip Kokoška při zmatcích před brodským brankovištěm nastřelil jen gólmana Nováka, ale pohotový Marek Rubner zametl odražený puk do sítě. Domácích byl plný led a defenziva Bruslařů měla plné ruce práce s tím, aby je udržela na uzdě. Havlíčkův Brod si mohl vzít zpět ztracené vedení při přesilovce, ale Vlčkův faul nepotrestal. Hru v početní převaze si pak vyzkoušely i Klatovy a jejich fanoušci už ve 28. minutě zvedali ruce nad hlavu, jenže Jakub Pour trefil jen boční síťku brodské brány.

Adamova družina se však nechtěla nechat zahanbit a ve velké šanci se ocitl Patrik Přidal, jehož nádherná rána z mezikruží zacinkala na tyčku Sochůrkovy svatyně. Zanedlouho už se ale hosté dočkali. Patrik Přidal předal puk Davidu Kozlíkovi, jenž se řítil sám na gólmana Sochůrka, a i když už se dostal do těžkého úhlu, dokázal ho prostřelit. Krátce poté byl vyloučen bek Leština a Bruslaři nekompromisně trestali, když v nepřehledné skrumáži před brankovištěm dostrkal hrací předmět za brankovou čáru Patrik Přidal. Bojovníci z Kotliny si pak ale zbytečnými vyloučeními zkomplikovali situaci. V krátkém časovém sledu se provinili proti hokejovým regulím Kryštof Kulhánek a Miroslav Třetina, z čehož pramenila dlouhá přesilovka 5 na 3. A Vostřákovi svěřenci hozenou rukavici bleskově zvedli z ledu! Jan Topinka nabil na okraj kruhů Janu Walterovi, jehož pumelice z první zaplula přesně k tyčce.

Bruslaři chtěli hrát ve třetí periodě aktivně a bez zbytečných chyb. To se jim dlouho dařilo, když drželi hru daleko od svého gólmana Nováka a nebezpečně dotírali na brankáře Sochůrka. Maskovaná opora Klatov ale držela skvělými zákroky svůj tým ve hře o body. Hostům bylo nejvíce horko v poslední desetiminutovce. Po Kozlíkovu hákování se sice bez větších problémů ubránili, ale když v čase 57:47 fauloval i Tomáš Ludvík, byla to pro havlíčkobrodské barvy velká komplikace. Klatovy si vzaly oddechový čas a svou přesilovku ještě umocnily hrou bez brankáře. Bruslaři se při hře 4 na 6 obětavě bránili a drželi ze všech sil svůj nejtěsnější náskok. Jeden z klíčových zákroků pak předvedl kapitán Miroslav Třetina, jenž učebnicově zablokoval prudkou ránu soupeře. Havlíčkův Brod tak ustál nápor domácích až do závěrečné sirény a jako první tým v sezoně vyloupil led Západočechů.

Klatovy - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 22. Rubner (Kokoška, Tulačka), 40. Walter (Topinka, Tulačka) – 8. Voříšek (Milfait, Třetina), 35. Kozlík (Přidal, Třetina), 38. Přidal (Třetina, T. Semrád). Rozhodčí: David Čáp – Jakub Oudes, Petr Šimánek. Vyloučení: 6:9, navíc Milfait a Vašíček (oba HBR) OT 10 min. [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 250. Střely na branku: 30:38 (6:13, 18:10, 6:15). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

Klatovy

Sochůrek (Plánička) – Houfek, Walter, Polívka, Marcel, Sysel, Leština – Uhlík, Topinka, Pacanda, Rubner, Tulačka, Kokoška, Vlček, Roubal, Pour, Kosnar, Piovarči

Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis, Hrabaň – Přidal, Třetina "C", Kozlík – Voříšek, Milfait "A", Michálek – Cejpek, Ludvík, M. Semrád – Křehlík, Cachnín, Tecl