3. 11. 2017 | Ladislav Vácha

Brod čeká velká výzva! Pojede na led dosud nedobyté tvrze Klatov

Havlíčkobrodští hokejisté ve středu zvládli bitvu o čelo tabulky a v Kotlině ve šlágru kola skolili Tábor 7:4. Svůj náskok na 1. místě tak na své pronásledovatele zvýšili už na 5 bodů! V sobotu 4. listopadu budou chtít Adamovi svěřenci uspět na horkém ledě pátých Klatov, které v domácím prostředí ještě neprohrály. První vzájemný zápas vyzněl jednoznačně lépe pro Bruslaře, kteří v Kotlině nadělili svému soupeři desítku. Kdo se bude radovat tentokrát? Úvodní buly proběhne v 17:30. Držte Broďákům palce a přijeďte je podpořit!

SHC Klatovy

Založení klubu: 1928
Stadion: Zimní stadion Klatovy (kapacita 3 250 míst)
Klubové barvy: bílá a červená
Webové stránky klubu: hc-klatovy.cz
Umístění v poslední sezóně: 2. místo po ZČ, čtvrtfinále play-off (s Moravskými Budějovicemi 0:3 na zápasy)
Trenér: Pavel Vostřák

Sestava z posledního utkání: Sochůrek (Plánička) – Walter, Polívka, Mrázek, Marcel, Straka, Houfek – Uhlík, Topinka, Vlček, Piovarči, Pacanda, Tulačka, Němec, Bouček, Leština, Kosnar, Vondrák
__________________________________________________________________________________

SHC Klatovy x BK Havlíčkův Brod

5–2–0–5 bilance 9–0–1–2
5., 19 bodů umístění 1., 28 bodů
47:61 skóre 77:35
5:2 (Písek, doma) nejvyšší výhra 14:3 (Pelhřimov, doma)
2:10 (Havlíčkův Brod, venku) nejvyšší prohra 3:6 (Žďár nad Sázavou, venku)
Jan Topinka – 15 bodů (5+10) nejproduktivnější hráč Jan Milfait – 28 bodů (14+14)
Jiří Uhlík, Jan Topinka – 5 gólů nejlepší střelec Jan Milfait – 14 gólů
Jan Topinka – 10 asistencí nejlepší nahrávač Jan Milfait – 14 asistencí
Jan Walter – 9 bodů (1+8) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 17 bodů (4+13)
Lukáš Sochůrek 4,24 (10 zápasů)
Adam Beran 7,56 (2 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,59 (11 zápasů)
David Marek 3,20 (3 zápasy)
Klatovy – Žďár n. S. 5:3
Kolín – Klatovy 6:3
Nymburk – Klatovy 6:8
Klatovy – Pelhřimov 5:4
Písek – Klatovy 8:1

Klatovy patří mezi jedny z nejstálejších účastníků 2. ligy, v níž nepřetržitě hrají už od sezony 2001/2002. V sezoně 2014/2015 skončili Západočeši na posledním místě skupiny Západ a měli sestoupit, ale ve třetí tuzemské nejvyšší soutěži nakonec zůstali. Klub poté začal spolupracovat s extraligovou Plzní a od té doby si počíná velmi dobře. V soutěžním ročníku 2015/2016 tým došel až do čtvrtfinále play-off, v němž vypadl 1:3 na zápasy s pražskou Kobrou. V předchozím soutěžním období svěřenci trenéra Pavla Vostřáka obsadili ve skupině Západ skvělou 2. příčku a přes Pelhřimov došli až do čtvrtfinále, v němž je přemohly Moravské Budějovice (konečný stav série 0:3).

V klatovském brankovišti je jasnou jedničkou jednadvacetiletý gólman Lukáš Sochůrek, který zatím odchytal deset zápasů. Záda mu kryje osmnáctiletý benjamínek Adam Beran, jenž naskočil do dvou duelů a zahrál si i při minulém vzájemném duelu v Kotlině. Jako trojka je připravený dvacetiletý Václav Plánička. V defenzivních řadách na sebe nejvíce upozorňuje Jan Walter (1+8), nejproduktivnější obránce týmu. Z beků si vedou znamenitě také Lukáš Kaňák (1+6) a Ondřej Leština (3+2), jenž se už blýskl i hattrickem. Zapomenout nesmíme ani na Erika Polívku (2+1) či Jakuba Houfka (1+1). Západočechy v průběhu sezony opustili dva skvělí útočníci, a to Tomáš Vracovský (6+2) a Vít Jonák. Ofenzivu tak táhnou Jan Topinka (5+10), nejproduktivnější hráč, nejlepší střelec a nahrávač mužstva, a Jiří Uhlík (5+7). Důrazně o sobě dávají vědět i Filip Kokoška (3+7), Lukáš Vlček (4+3), Vojtěch Pacanda (2+5), Jakub Vavřička (2+4) nebo Slovák Denis Heldák (3+2).

Můj dům, můj hrad. Toto pořekadlo zatím platí v podání Klatov naprosto dokonale! Vostřákovi svěřenci doma vyhráli úvodní zápas sezony proti nepříjemnému Nymburku (2:1sn) a od té doby nenašli před svými fanoušky přemožitele. S prázdnou odjížděly Písek (5:2), Moravské Budějovice (5:4), Žďár nad Sázavou (5:3) i Pelhřimov (5:4). Na západě Čech dosud bodoval jen českobudějovický David Servis, jenž zde padl 5:6 až po prodloužení. Venku se ale naopak tým trápí, bodovat zatím dokázal jen v Nymburku, kde zvládl divokou přestřelku (8:6). V minulém kole si odvezl vysokou porážku 1:8 z Písku.

Soupiska Klatov

Při minulém vzájemném duelu v Kotlině se Klatovy trápily. Prohrály vysoko 2:10.

Kdo patří mezi klíčové hráče soupeře?

Jan Walter (O)

Jednadvacetiletý obránce je odchovancem Plzně, kde prošel dorosteneckými kategoriemi i juniorkou. O jeho kvalitě svědčí už to, že hrál za reprezentaci do 17, 19 a 20 let. V minulé sezoně působil ve slovenské Detvě a vypomáhal i tehdy prvoligovému Mostu, jenž však sestoupil. Teď je nejproduktivnějším bekem Klatov, nasbíral už 9 bodů (1+8)!

Jiří Uhlík (Ú)

Dvaadvacetiletý útočník prošel mládežnickými kategoriemi Plzně, nastupoval za juniorku Hradce Králové, kde nahlédl i mezi muže, a ve 2. lize působil kromě Klatov ještě v Nymburku a v Břeclavi. U Západočechů v předchozí sezoně udivoval skvělou produktivitou (40 zápasů, 52 bodů), tým v této sezoně znovu táhne, v produktivitě je druhý.

Jan Topinka (Ú)

Osmadvacetiletý forvard prošel mládežnickými kategoriemi Karlových Varů, odkud v sezonách 2008/2009 a 2009/2010 vypomáhal druholigovému Sokolovu, kam se v dalším soutěžním ročníku napevno přesunul. Potom se přesunul do Klatov, kde působí už sedmou sezonu a na hrudi nosí kapitánské céčko. V předchozím soutěžním období naskočil i za extraligovou Plzeň. Pravidelně sbírá hodně bodů, nyní vede produktivtu Západočechů a je jejich nejlepším střelcem i nahrávačem (5+10).

(Foto: hc-klatovy.cz, hcskoda.cz)

Bruslaři dlouho drtili Tábor, nakonec viděla Kotlina drama

Havlíčkův Brod začal skvěle a brzy se dostal do vedení zásluhou přesné střely Luboše Voříška. Kohouti sice brzy odpověděli po trefě Radka Seidla, ale Bruslaři spustili nevídanou kanonádu. Dvakrát se prosadil kanonýr Lukáš Endál a po druhém gólu Luboše Voříška těsně před první sirénou završil hattrick. Domácí pokračovali v dobrém výkonu a v po prostřední části vedli už 6:1, když při přesilovce vykouzlil povedenou teč Patrik Přidal. Třetí perioda se však partě z Kotliny vůbec nepovedla, při přesilovkách dvakrát udeřil Radek Seidl a v početní výhodě snížil Marcel Dvořák na dvoubrankový rozdíl. Jihočeši měli v závěru k dispozici další přesilovku, jíž ještě umocnili hrou bez brankáře, ale havlíčkobrodské barvy uklidnil přesným zásahem do prázdné brány Patrik Přidal.

znak týmu 7 - 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 2. Voříšek (Kulhánek), 12. Endál (Přidal, Vala), 14. Endál (Třetina, Vašíček), 14. Voříšek (Milfait, Vala), 20. Endál (Vašíček, Třetina), 35. Přidal (Třetina, T. Semrád), 60. Přidal – 6. Seidl (Matušík, Černý), 43. Seidl (Rousek, Černý), 53. Seidl (Urbanec, Rousek), 58. Dvořák (Rousek, Černý). Rozhodčí: Michal Antonín – Jan Vašíček, Henrich Kráľ. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:3. V oslabení: 2:0. Diváci: 880. Střely na branku: 43:37 (18:14, 15:8, 10:15). Třetiny: 5:1, 1:0, 1:3. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:4, 7:4.

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis, M. Semrád – Endál, Třetina "C", Přidal – Michálek, Milfait "A", Voříšek – Cejpek, Ludvík, Kozlík

HC Tábor: D. Novák (od 14. Klestil) – Raiterman, Havran, K. Černý "A", Duben, T. Černý, Dvořák, Pípal – Heřman, Pechánek, Pospíchal, Seidl "A", Matušík "C", Urbanec, Blažek, Březina, Syrovátka, Škrdleta, Kadilák, Rousek

Klatovy v Písku neuspěly, u řeky Otavy schytaly osmičku

Písek začal skvěle a už v 5. minutě se radoval z důležitého vedení, když střeleckou mizérii týmu prolomil Jakub Suchan. Zanedlouho bylo v táboře domácích ještě veseleji, když je z dorážky poslal do trháku ostrostřelec David Ciboch. Západočeši se dočkali snížení ve 12. minutě, kdy se hezkou individuální akcí blýskl Milan Piovarči, za jehož razantní střelou se brankář Štekr jen bezmocně ohlédl. Jihočechům vyšla znamenitě prostřední část, v níž si vytvořili rozhodující čtyřbrankové vedení. Nejdříve se hezkou ranou z voleje prosadil Ondřej Šulek, potom se trefil Jakub Doktor a při vlastním oslabení znovu zaúřadoval David Ciboch. Drama už se nekonalo, ba naopak. Ve třetí periodě vyslal výstavní dělovku z mezikruží Martin Koupal, v oslabení se opět prosadil David Ciboch, jenž završil hattrick, a na konečných 8:1 upravil skóre ranou do odkryté brány Milan Hřebíček.

znak týmu 8 - 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 5. Suchan (Pašek, Doktor), 7. Ciboch (Koupal), 23. Šulek (Suchan, Pašek), 30. Doktor (Herr, Koupal), 32. Ciboch, 50. Koupal (Šulek), 54. Ciboch (Doktor, Suda), 58. Hřebíček (Koupal, Doktor) – 12. Piovarči (Walter). Rozhodčí: Volf – Štětina, Oudes. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 380. Třetiny: 2:1. 3:0, 3:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1.

IHC Písek: Štekr (Buchta) – Parýzek "C", Polata "A", Hřebíček "A", Herr, Suda, Červinský, Turek, Hora – Šulek, Suchan, Pašek, Doktor, Koupal, Ciboch, Vlk, Medek, Pouch, Novák, Jiřinec, Rod

SHC Klatovy: Sochůrek (Plánička) – Walter, Polívka, Mrázek, Marcel, Straka, Houfek – Uhlík, Topinka, Vlček, Piovarči, Pacanda, Tulačka, Němec, Bouček, Leština, Kosnar, Vondrák

Klatovy v Písku naprosto vyhořely. Od Otavy si odvezly debakl 1:8!
(Foto: ihcpisek.cz)

Brod neměl slitování, Klatovům doma načepoval desítku

Bruslaři rozhodli o svém vítězství už v úvodní dvacetiminutovce, jíž ovládli jednoznačně 5:0. Dvakrát se trefil obávaný kanonýr Jan Milfait, po jednom přesném zásahu zaznamenali Jakub Šuhaj, Daniel Spratek a Lukáš Endál. Domácí pokračovali v kanonádě i po přestávce, při hře 4 na 4 se nádherně trefil do šibenice kapitán Miroslav Třetina a při samostatném úniku vykoupal povedeným blafákem gólmana Berana Jan Milfait, jenž tak zkompletoval svůj hattrick. Hosté nakonec prolomili své střelecké trápení, když při přesilovce z kruhu nádherně zavěsil Vojtěch Tulačka. Adamova skvadra však nepřipustila překvapení. Ve třetí periodě skóroval krásným angličákem o tyčku Ladislav Havlík, čtvrtý gól slavil Jan Milfait a desítku završil dělovkou z pravého kruhu Lukáš Endál. Západočeši už se zmohli jen na symbolickou úpravu skóre, když z pravého kruhu mířil přesně do černého nejlepší hráč hostů Tomáš Vracovský.

znak týmu 10 - 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 1. Šuhaj (Milfait, Vala), 6. Spratek (Kozlík, T. Semrád), 8. Endál (T. Semrád, Třetina), 9. Milfait (Přidal), 13. Milfait (Šuhaj, Kulhánek), 31. Třetina (Endál), 32. Milfait (T. Semrád, Vašíček), 45. Havlík (Chlubna, Kuchta), 46. Milfait (Kříž, Šuhaj), 48. Endál (Třetina, Kříž) – 37. Tulačka (Vracovský, Kaňák), 48. Vracovský (Tulačka). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – David Otáhal, Roman Komínek. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 695. Střely na branku: 53:40 (19:12, 18:11, 16:17). Třetiny: 5:0, 2:1, 3:1. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 10:1, 10:2.

BK Havlíčkův Brod: Marek (Novák) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Balgalvis, Havlík, Kříž – Endál, Třetina "C", Přidal – Šuhaj, Milfait "A", Voříšek – Beneš, Spratek, Kozlík – Kuchta, Ludvík, Chlubna

SHC Klatovy: Beran (Sochůrek) – Leština, Walter, Kaňák, Slavík "A", Houfek, Kubík, Sysel – Uhlík, Topinka "C", Pacanda, Vracovský, Tulačka, Vlček, Němec "A", Vondrák, Piovarči, Kosnar

...Klatovy v domácím prostředí ještě neprohrály a s šesti výhrami (4x za 3 body a 2x za 2 body) mají po Bruslařích na svém ledě druhou nejlepší bilanci ve skupině Střed?

...Západočeši utrpěli dosud svou nejvyšší porážku právě s Havlíčkovým Brodem, jemuž v Kotlině podlehli vysoko 2:10?

...Adamovi svěřenci už neinkasovali nejméně branek ze skupiny Střed (35), protože je v tomto ohledu předběhl Kolín (33)?

...Vostřákova družina má aktuálně nejpropustnější defenzivu ve skupině Střed (61 obdržených branek)?

...za Klatovy se už dvakrát trefil útočník Marek Rubner, jenž je jmenovcem havlíčkobrodského kustoda Luďka Rubnera a jeho syna Jakuba Rubnera, jenž je obráncem B-týmu Bruslařů?

Za Klatovy hraje Marek Rubner, jeho jmenovcem je brodský kustod Luděk Rubner.