25. 9. 2024 | Tomáš Sochor

Vítězné loučení s Ledčí! Bruslaři bez větších problémů porazili Velké Meziříčí

Havlíčkobrodští hokejisté se rychle dostali do dvoubrankového vedení. Bruslaři byli lepším týmem a zkraje druhé části navýšili svůj náskok ve dvojnásobné přesilové hře. Vojtěch Nečas sahal po čistém kontu, podruhé za sebou však inkasoval těsně před koncem. Na konečných 4:1 upravil v závěru dvougólový Lukáš Endál.

Havlíčkův Brod měl skvělý vstup do utkání, z první vstřelené branky se radoval již v polovině třetí minuty. Šimon Rulc nahrál na modrou čáru Patriku Vašíčkovi, jehož střelu šikovně mimo dosah soupeřova brankáře tečoval Filip Dymák. Domácí se bez jedné sekundy o dvě minuty později prosadili znovu. Jan Kuchta zachytil na modré čáře rozehrávku Horáků, vyměnil si puk s Petrem Kuchtou a přesnou střelou pod břevno prostřelil Jaroslava Judu.

(Video: czechicehockey.tv)

Bruslaři využili rychlých gólů a diktovali tempo zápasu. Jen v první třetině vyslali na bránu soupeře dvacet střel, potřetí se jim ale před první přestávkou skórovat nepodařilo, a to i v případě, kdy se dostal do úniku Melenovský, po jehož zakončení ještě dorážel Valášek. První jmenovaný nepřekonal gólmana, zatímco ten druhý těsně minul zařízení.

Havlíčkobrodští hokejisté dostali zkraje druhého dějství možnost zahrát si dvojnásobnou přesilovou hru, ve které nakonec vstřelili třetí branku. Střelu Milana Valáška tečoval před bránou Marek Kopic do brankáře, ten ale vyrazil puk jen před sebe, kde se rychle zorientoval Marek Tecl, který ještě nahrál na pravou tyč volnému Lukáši Endálovi, jenž dostrčil puk za Judova záda.

Velké Meziříčí trápila špatná disciplína, převaha Havlíčkova Brodu tak byla ve druhé třetině snad ještě větší než v té první. Další góly ale nepřicházely. Valášek trefil od modré tyč, Holenda z úniku nepřekonal dobře chytajícího Judu a Endálovi v situaci dva na jednoho sjel puk z hole. Snad první náročnější situaci musel řešit i Vojtěch Nečas, kdy Burianovu střelu od modré dorážel Juráň. Havlíčkobrodský brankář si ale poradil na jedničku.

Třetí část začala kuriózně. Horáci se dostavili na led pozdě, a vysloužili si tak dvouminutový trest za zdržování hry. Tlak Havlíčkova Brodu však poté opadl. V 54. minutě tak málem udeřil Slabý, jenž téměř dorazil za Nečasova záda střelu od modré čáry. O tři a půl minuty později čelil brankář Bruslařů podobné situaci, tentokrát ale inkasoval. Byl to právě Petr Slabý, jehož ránu maskovaný muž domácích vyrazil přesně na hůl Erika Meluzina, jenž uklidil puk do sítě.

Velké Meziříčí se poté pokusilo zápas zdramatizovat při hře bez brankáře, Bruslařům se ale podařilo skórovat do prázdné brány. Vyhození Miloslava Jáchyma zpracoval Marek Kopic, který, ač nemusel, ještě předal kotouč Lukáši Endálovi, jenž dovezl hrací předmět za brankovou čáru. Havlíčkův Brod tak zaslouženě porazil Velké Meziříčí 4:1.

Havl. Brod - Velké Meziříčí

Branky a nahrávky: 3. Dymák (Vašíček, Rulc), 5. J. Kuchta (P. Kuchta), 24. Endál (Tecl, Kopic), 59. Endál (Kopic, Jáchym) – 58. Meluzin (Slabý). Rozhodčí: Lukáš Hort – Marek Tichý, Patrik Augusta. Vyloučení: 3:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 134. Střely na branku: 56:17 (20:7, 22:4, 14:6). Průběh utkání: 3:0 3:1, 4:1.

Nečas (M. Novák) – J. Novák (C), Vala, J. Kuchta, Vašíček, Jáchym, Benák, Kerber – Tecl, Valášek (A), Melenovský – Endál, Pártl, Kopic – Střecha, Rauš, P. Kuchta (A) – Dymák, Rulc, Holenda – Pavelec.