21. 9. 2024 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Rozhodly přesilovky. Bruslaři vezou z Valašského Meziříčí první výhru v sezoně

Havlíčkobrodští hokejisté o výsledku utkání rozhodli prakticky už v první třetině. V té dostali k dispozici tři početní výhody a všechny využili. Další přesilovku ještě proměnili v další gól na konci druhé periody. Také domácí se jednou prosadili v přesilové hře, ale bylo to až těsně před koncem zápasu, takže už jen drobně korigovali přesvědčivé vítězství Bruslařů.

Bruslaři se hned na začátku zápasu dostali do nepříjemných problémů, když se hned dvakrát museli bránit v oslabení po faulech Rulce a P. Kuchty. Odvedli však v defenzivě perfektní práci a udrželi bezbrankový stav. V 8. minutě zahrozil po Goišově nahrávce Stodůlka, jehož teč zblízka dokázal brankář Nečas zlikvidovat. Hosté si vytvořili obrovskou šanci v 9. minutě. Střecha přihrál z pravého křídla mezi kruhy osamocenému P. Kuchtovi, který vystřihl pěknou kličku, ale gólman Pavlíček vytáhl ze svého arzenálu skvělý zákrok. V 10. minutě vyfasoval čtyřminutový trest obránce domácích Dluhoš a parta z Kotliny měla ideální příležitost jít do vedení.

(Video: czechicehockey.tv)

Vala se svou bombou od modré čáry, která orazítkovala tyčku, sice ještě neuspěl, ale vzápětí už se Havlíčkův Brod radoval. Lukáš Endál vykouzlil od pravého mantinelu pěknou křížnou nahrávku na hůl Marka Tecla, jenž si najel do levého kruhu a z ideální palebné pozice prostřelil povedenou zápěstní ranou brankáře Pavlíčka. Ve 14. minutě rozhodčí vylučoval znovu na straně Valašského Meziříčí a Novákova družina znovu udeřila. Po Benákovu přiťuknutí vyprášil Pavlíčkovy betony dělovkou z voleje Miloslav Jáchym, před brankovištěm odvedli skvělou práci Kotrba s Vojtěchem Holendou a druhý jmenovaný dorazil zblízka kotouč do odkryté brány. V 17. minutě se provinil nedovoleným bráněním zadák bobrů Baroš a Broďáci slavili už potřetí. Jan Novák přihrál na levou stranu Lukášovi Endálovi, který si srovnal kotouč na hůl a z vrchního okraje levého kruhu skóroval ke vzdálenější tyčce. Hosté tak vedli po úvodní dvacetiminutovce jednoznačně 3:0.

Bobři se mohli vrátit do hry o body hned v úvodu prostřední části. Až před bránu se proháčkoval Pospíšil, jenže vylámal si zuby na pozorném brankáři Nečasovi. Na druhé straně hřiště se mohl zapsat do střelecké listiny Valášek, který ale po vyražené střele od modré čáry nedokázal zblízka doklepnout kotouč za záda gólmana Ševců, který po 1. třetině vystřídal svého kolegu Pavlíčka. Maskovaná opora domácích se zaskvěla i ve 36. minutě, kdy zmařila nebezpečné zakončení Tecla. Plškovi svěřenci se v závěru druhé třetiny dopustili dvou prohřešků a hosté nabídnutou přesilovkou pěti proti třem nepohrdli. David Vala si na okraji kruhů narazil puk s Petrem Kuchtou a pumelicí z první propálil brankáře Ševců. Do kabiny tak odjížděli havlíčkobrodští hokejisté s komfortním čtyřbrankovým náskokem.

Valašské Meziříčí mohlo prolomit své střelecké trápení ve 44. minutě. Koláček vypustil ze své hole pěkný projektil, gólman Nečas si však poradil i tentokrát a pokračoval ve famózním výkonu. V 51. minutě nabil Kopic Endálovi, který si položil gólmana na led, ale jeho následný bekhendový dloubáček nebyl dostatečně přesný. V 53. minutě se ocitli oba hráči v další šanci. Endál zblízka neprostřelil gólmana Ševců a dorážející Kopic neprocpal puk přes změť holí do sítě. V 56. minutě byli bobři hodně blízko první vstřelené brance. Koláčkovu parádní ránu brankář Nečas jen ztlumil, kotouč však proklouzal těsně vedle brány. Fantom mezi havlíčkobrodskými tyčemi ale čisté konto nakonec neudržel. V 59. minutě předvedli domácí krásnou přesilovkovou kombinaci a Jiří Goiš ranou zblízka do zcela odkryté brány uzavřel na konečných 1:4.

Valašské Meziříčí - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 59. Goiš (Vávra, Adámek) – 11. Tecl (Endál, J. Novák), 16. Holenda (Jáchym, Benák), 18. Endál (J. Novák, Tecl), 39. Vala (P. Kuchta). Rozhodčí: Lukáš Janda – Milan Gančařík, Martin Tvrdý. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 203. Střely na branku: 36:37 (10:13, 11:11, 15:13). Průběh utkání: 0:4, 1:4.