11. 9. 2024 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Rauš rozhodl nájezdy na Kobře. Prosadil se také novic Rulc

Bruslaři v dalším přípravném utkání dvakrát tahali za kratší konec. Pokaždé ale dokázali vyrovnat, a základní hrací doba tak skončila nerozhodně. Mužstva se domluvila, že si místo prodloužení vyzkouší rovnou nájezdy. V těch Kobra nedostala puk do sítě ani jednou, havlíčkobrodští hokejisté se prosadili dvakrát. Trefil se Tomáš Střecha a rozhodující nájezd proměnil Adam Rauš.

Domácí mohli brzy otevřít gólový účet zápasu, když zamířil už ve 4. minutě na trestnou lavici obránce Vašíček. Přesilovku sice nedokázali využít, ale krátce po jejím konci udeřili. Tomáš Šťastný přihrál Filipu Vlčkovi, který připravil palebnou pozici Kamilu Bříškovi. Zkušený útočník potvrdil roli obávaného kanonýra a svižnou střelou překonal gólmana Nováka. Bruslaři vyrovnali v 11. minutě po pěkné akci čtvrtého útoku. Max Kotrba prostrčil u mantinelu kotouč do jízdy Danielu Pavelcovi, který se prohnal po pravém křídle blíž k bráně a předal hrací předmět před brankoviště Šimonu Rulcovi, jenž doklepl kotouč do odkryté brány. Hned při svém premiérovém startu v havlíčkobrodském dresu se tak radoval z prvního vstřeleného gólu. Soubor z Kotliny si pak ještě zahrál přesilovku, ale gólového efektu nedocílil.

Do prostřední části vstoupila lépe Kobra. V čase 21:29 se dopustil hákování brodský bek Jáchym a parta z Braníku trestala. Oto Theimer adresoval na levou stranu přesnou přihrávku Janu Krupičkovi, který využil podklouznutí havlíčkobrodského obránce a v samostatném úniku propasíroval puk za záda Čeňka Nováka. Broďáci potom začali postupem času na ledě dominovat. Měli dobrý pohyb a častěji se probíjeli do koncovky. Vytvořili si hned několik nadějných šancí, ale na dobře chytajícího brankáře Hosnedla nevyzráli. Před druhou sirénou se museli bránit v oslabení, ale nepříjemné chvíle přečkali bez úhony. Pražané tak po dvou třetinách vedli těsně 2:1.

Havlíčkobrodská družina nastoupila do třetí periody s jasným cílem – pokračovat v aktivním výkonu a smazat nejtěsnější ztrátu. I nadále měla na své straně převahu a dostávala se do šancí. Nejblíž gólové radosti byl šikovný útočník Rauš, jehož projektil zblízka zacinkal na břevno. Novákovi svěřenci se však přeci jen dočkali kýženého vyrovnání, a to ve 48. minutě. Obránce Jan Kuchta vybojoval kotouč, nevymýšlel nic složitého a z blízkosti modré čáry poslal puk na bránu. Jeho nenápadná střela nakonec slavila úspěch, protože brankář Hosnedl měl zřejmě zakrytý výhled a nestihl včas zareagovat. Talentovaný zadák si tak připsal první přesný zásah za A-mužstvo Bruslařů. Havlíčkův Brod mohl v závěrečné desetiminutovce dokonat obrat. Nevyužil však dvouminutovou přesilovku 5 na 3 a naprázdno vyšel i při klasické přesilovce 5 na 4. Závěrečná siréna tak zazněla za nerozhodného stavu 2:2.

Oba soupeři se dohodli na tom, že o vítězi rozhodnou samostatné nájezdy. V nich čaroval brankář Bruslařů Čeněk Novák, který zlikvidoval všechny pokusy domácích. Na straně hostů uspěl penaltový mág Adam Rauš a definitivní razítko na havlíčkobrodské vítězství přiklepl parádní dělovkou pod břevno Tomáš Střecha.

přát. kolo, středa 11.9.2024 od 18:00
Zimní stadion HC Kobra Praha
2:3sn
(1:1, 1:0, 0:1)
Kobra - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 7. Bříška (Vlček, Šťastný), 23. Krupička (Theimer, Straka) – 11. Rulc (Pavelec, Kotrba), 48. J. Kuchta, rozh. náj. Rauš. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:46 (9:9, 11:20, 10:17). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3sn.