30. 11. 2011 | Luboš Vácha

Piráti si odvezli cennou kořist v podobě tří bodů

Havlíčkobrodští Rebelové na svém domácím ledě v Kotlině přivítali celek chomutovských Pirátů. První část utkání nabídla vyrovnanou hru. Úvodní gól hosty nastartoval, a tak začali vyvíjet mnohem větší tlak na domácí obranu. Ta odolávala až do první poloviny druhé části, kdy si hosté pojistili své vedení druhým gólem. Poslední dějství se Havlíčkobrodským nedařilo, z čehož Piráti vykřesali ještě třetí gól. Posledních deset minut hry se ale domácí snažili, brankář Hanuljak měl spoustu práce. Ke konci zápasu se Rebelové přecijenom trefili. Chomutov si však dvougólové vedení udržel.

Úvod zápasu se odehrával ve vyrovnaném duchu, brankáři obou týmů si tak hned připsali několik zákroků. První gól přišel v 5. minutě, když v chomutovské početní výhodě od modré pálil Havíř. S jeho střelou si Neruda poradil, na dorážku Milana Krafta už ale domácí gólman nestačil. Po této brance se Rebelové během hry dostali ještě do třech dalších oslabení. Ke konci první části si přesilovku zahráli i oni.Ze dvou velikých šancí se jim branku nepodařilo vykřesat. V posledních sekundách hry se Havlíčkobrodští dostali k velmi razantním střelám, obě však mimo bránu. První dějtsví nabídlo málo přerušovaný hokej hraný na obě strany. Od první branky se už nic výrazného nestalo, do kabin tak odcházeli spokojenější Piráti.

Do druhé části vstupili Rebelové hned ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách. Obrana hostí si však počínala výborně a znemožnila tak Rebelům dostat se do výraznějších šancí. První polovina druhé třetiny se téměř celá odehrávala v neúplném počtu hráčů na ledě. Do přesilovky 5 na 3 se následně dostal Havlíčkův Brod, na Hanuljaka šlo pár pokusů od modré čáry, ale úspěšná obrana Pirátů tyto střely s přehledem likvidovala. Oba soupeři se trápili v koncovce, k vidění byla spousta šancí, ale brankáři tolik práce neměli. Tento stav se držel až do 35. minuty, když se v početní výhodě dorážkou za Nerudova záda gólově prosadil Štěpán Hřebejk. Konec prostřední části nebyl pro domácí nejrůžovější, Němec totiž vyfasoval osobní trest, a tak se Rebelové museli až do poslední vteřiny hry bránit.

Poslední část začala ve prospěch chomutovských Pirátů, velký důraz před brankou zužitkoval Filip Seman. Neruda již neměl šanci jeho střelu chytit, protože se zvedal po předchozí akci. Hosté si tak zařídili tříbrankové vedení. Po třetím gólu se Rebelové spíše bránili. Chomutovští vyvíjeli čím dál větší tlak v útočném pásmu.Následně se do samostatného úniku dostal Lapšanský, s jeho akcí si Neruda poradil. Od druhé poloviny třetí třetiny se Rebelům dařilo hrát aktivněji než v předchozích minutách a dokonce si zahráli početní výhodu. Tu sice nevyužili, ale těsně po odpykání chomutovského trestu se Rebelové dočkali. V situaci dva na dva si Petr Štěpánek nelámal hlavu a vypálil přesně k Hanuljakově tyči. Dvougólové manko už ale Havlíčkobrodští nedokázali do konce utkání vyrovnat. Piráti si tak z Kotliny odvezli tři body.

Havl. Brod - Chomutov

Branky a nahrávky:56. Štěpánek (Semorád) - 6. Kraft (Havíř), 35. Hřebejk (Pulpán, Kraft), 42. Seman (Hafenrichter, Ondřej) . Rozhodčí: Hejduk - Šperl, Jílek.. Vyloučení:8:12 . Využití:1:3 . V oslabení:1:3 . Diváci: 1045. Střely na branku: . Průběh utkání:0:1, 0:1, 1:1 .

Neruda (Dolejš) - Morava (C), Ostrčil, Pavlík (A), Koma, Protivný, Jelínek, Šenkeřík, Sova - Kostourek, Polodna, Meidl, Křivohlávek, Semorád, Němec (A), Fiedler, Zábranský, Švaňhal, Stehlík, Štěpánek, Musil.