12. 10. 2024 | Tomáš Sochor

Pekelně dobré tři body! Bruslaři nasázeli Novému Jičínu šest gólů

Havlíčkův Brod vyzval v Chotěboři Nový Jičín, který odehrál druhý zápas ve dvou dnech. Hosté nastoupili do utkání dobře, zhruba po pěti minutách ale začali tahat za delší konec provazu Bruslaři. Ti nakonec celý duel naprosto ovládli a soupeři dali hned šest gólů.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří byli ještě rozehraní z pátečního zápasu se Žďárem nad Sázavou. Bruslaři měli naopak ve středu volný los, mistrovský zápas tak hráli po týdnu. Ďáblové se hned na začátku třetí minuty dostali do obrovské šance, kdy se za obranou soupeře dostal ke kotouči Viktor Berka, který ovšem v obrovské šanci nastřelil tyč havlíčkobrodské brány.

(Video: czechicehockey.tv)

Zhruba od páté minuty začali za delší konec provazu tahat Bruslaři. Jejich převaha začala nenápadnou střelou Endála, jenž nakonec trefila tyč. O čtyři minuty později se po přesné Benákově nahrávce dostal do úniku Endál, který ale ani tentokrát nedokázal dostat kotouč do sítě. Těsně před první sirénou střílel po Raušově pasu do odkryté klece Petr Kuchta, téměř jistý gól ale překazil rozhodčí, jenž stál nešťastně v cestě střely.

Na začátku druhé části mohl skóre otevřít Tecl, jenž ovšem nedokázal usměrnit dorážku po Endálově tvrdé střele mezi tři tyče. Bruslaři nakonec poprvé skórovali ve 28. minutě, kdy střelu Jana Nováka mimo dosah brankáře tečoval Vojtěch Holenda. O chvíli později Endál znovu nastřelil konstrukci Dolíškovy brány, ve 34. minutě ale domácí znovu udeřili. Tentokrát v přesilové hře luxusní dělovkou od modré zavěsil Petr Kuchta.

Starší z Kuchtů se mohl prosadit i vzápětí, když se ve vlastním oslabení dostal do úniku. Jeho bekhendové zakončení ale zlikvidoval brankář Nového Jičína. I přes velkou převahu Havlíčkova Brodu se podařilo hostům v závěru druhého dějství snížit. Po faulu na vlastní osobu dostal Adam Flok možnost jet trestné střílení. V něm útočník Ďáblů přesnou střelou k levé tyči překonal Vojtěcha Nečase.

Ve třetí třetině začali Bruslaři střeleckou převahu konečně převádět v góly. Jen 45 sekund po začátku třetí periody vrátil domácím dvoubrankový náskok Milan Valášek, který se trefil střelou z úhlu mezi brankářovy betony. V 51. minutě pak střelu Jana Kuchty od modré čáry šikovně tečoval za bezmocného gólmana Adam Rauš.

Havlíčkobrodští hokejisté nadále na ledě dominovali, další střelecké úspěchy si ale připsali až v poslední minutě zápasu. V předposlední minutě hosté odvolali brankáře, Adam Rauš ovšem vystihl nahrávku Ďáblů a střelou přes celé hřiště podruhé v utkání skóroval. Těsně před koncem pak Ondřej Dolíška rozehrál puk přímo na hůl Milana Valáška, jenž pohotově překonal špatně postaveného gólmana. Havlíčkův Brod vyhrál jasně 6:1.

Havl. Brod - Nový Jičín

Branky a nahrávky: 28. Holenda (J. Novák), 34. P. Kuchta (Melenovský, Rauš), 41. Valášek (Tecl, Vala), 51. Rauš (J. Kuchta, P. Kuchta), 60. Rauš, 60. Valášek – 39. Flok (TS). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Kristýna Hájková, Patrik Augusta. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 245. Střely na branku: 68:18 (20:7, 21:6, 27:5). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

Nečas (Č. Novák) – J. Novák (C), Vala, J. Kuchta, P. Vašíček, Kerber, Benák, M. Krejčí – Tecl, Valášek (A), Melenovský – Endál, Pártl, Kopic – Bureš, Rauš, P. Kuchta (A) – Střecha, Rulc, Holenda – Dymák.