BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Kolín 6:1 - Kolín vysokému tempu Bruslařů nestačil a odvezl si vysokou porážku
Kolín vysokému tempu Bruslařů nestačil a odvezl si vysokou porážku

Kolín vysokému tempu Bruslařů nestačil a odvezl si vysokou porážku

23.08.2016 | Milan Sochor

HAVLÍČKŮV BROD – Ke čtvrtému přípravnému utkání přicestoval do Kotliny silný Kolín, který si v přípravě zatím vedl naprosto suverénně. Bruslaři se ovšem od začátku zápasu prezentovali rychlým a dravým stylem hry, který nejenže lahodil oku havlíčkobrodského fanouška, ale navíc na středočeského soupeře dokonale platil. Hráčů v červených dresech byl plný led a hned v první části hry si vypracovali zasloužené vedení o dvě branky. To se v dalším průběhu ještě zvýraznilo i díky Luboši Voříškovi, který ke dvěma gólům přidal ještě asistenci. Ačkoliv se Kozlové po většinu času bránili, také oni se dostali do několika dobrých pozic, ztroskotali ale a výborně chytajícím Michaelu Pancovi.

 
příp., úterý 23.8.2016, ZS Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - SC Kolín
SC Kolín
6:1
(2:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Kozlík (Severa), 9. Kuchta (Voříšek), 21. Voříšek (Vala), 35. Semrád (Endál, Vala), 42. Voříšek (Michálek), 46. A. Přibyl (Endál, T. Semrád) – 30. Černý (Pipek). Rozhodčí: Jaroslav Žák, Tomáš Kukeně – Jaroslav Přibyl, Tomáš Krejčí. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 282. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

BK Havlíčkův Brod: Panec (Novák) – T. Semrád, Kulhánek, Duben, Vala, Šíma, Mečiar – Přidal, A. Přibyl, Endál – Kuchta, Voříšek, Michálek – Severa, Kozlík, Chlubna

SC Kolín: Sejpal (Hermann) – Hanzl, Zajíc, Voženílek, Skokan,. Barták, Horyna, Březina – Havelka, Malý, Krajňák, Semirád, Morkes, Zumr, Panna, Pipek, Kadlec st., Černý, Marvánek, Kozák

 

Kolínští začali zostra, když hned po vyhrané buly vyrazili do nebezpečného útoku. Jenže to bylo také na dlouhou dobu to poslední, co předvedli. Následně vzali otěže zápasu pevně do svých rukou domácí, kteří byli mnohem rychlejší a důraznější. Brzy se dostali také do vedení. Jiří Severa využil špatné rozehrávky hostů a předložil kotouč Davidu Kozlíkovi, jenž z levého kruhu překonal Martina Sejpala. Zanedlouho to bylo už o dvě branky. Luboš Voříšek zpoza brány našel v levém kruhu volného Petra Kuchtu, jehož rána z první skončila nad lapačkou gólmana Kozlů. Hosté se po většinu času bránili, několikrát se ale dostali do nebezpečných příležitostí. Jenže v havlíčkobrodské kleci stál bezchybný Michael Panec.

Druhá třetina začala, jako by ani žádná přestávka nebyla. Domácí na svého soupeře vlétli hned od začátku a už v úvodní minutě se znovu radovali. Puk od modré čáry vypálil David Vala a Luboš Voříšek šikovnou tečí nasměřoval puk mezi Sejpalovy betony. Bruslaři měli stále více ze hry, po Šímově dělovce od modré zvonila tyč. Nakonec se ale svého zásahu dočkal i Kolín. Po zmatcích před havlíčkobrodským brankovištěm se nejlépe zorientoval Tomáš Pipek a dorazil puk až do brány. Zdálo se, že domácí mírně zvolnili, přesto dokázali své vedení navýšit. Po přihrávce Lukáše Endála se do kotouče opřel Tomáš Semrád a puk po odrazu obloučkem doplachtil za záda překvapeného brankáře hostů.

Ze třetí periody se odehrála pouze minuta a půl a za hostující svatyní se znovu rozzářilo červené světlo. A červeně zářily také tváře Martina Sejpala, jelikož pokus Luboše Voříška z levé strany gólové parametry neměl. Jinak to bylo o pár minut později. Lukáš Endál našel rozjetého Adama Přibyla, který šikovným manévrem dostal hostujícího gólmana na led, a pak už mu nedělalo problémy zasunout kotouč do sítě. Na druhé straně nebezpečně zahrozil Tomáš Marvánek, jeho výpad z pravé strany ale zlikvidoval Michael Panec. Hostům se nedařilo ani v přesilové hře. Naopak ve vlastním oslabení ujel do úniku Tomáš Chlubna, tentokrát byl ovšem úspěšnější brankář Kolína a skóre už se neměnilo.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Stále je to příprava, ale věříme, že jdeme po dobré cestě. Jsem rád, že jsme si uchovali aktivitu až do konce zápasu. Může nám to dodat nějaké sebevědomí, ale soutěž začíná až v září. Musíme pracovat dál, hráči jsou za svou dosavadní práci odměňováni výhrami v přípravě. Byla tady super atmosféra, jsme rádi, že lidi chodí i na přípravu. Věříme, že i divácké návštěvy budou mít vzestupnou tendenci. Děkujeme za podporu.

Jiří Seidl (SC Kolín): Havlíčkův Brod byl ve všech činnostech na ledě suverénně lepší, ve všem nás přehrál. Proto zápas skončil takovým výsledkem. I když je to přípravný zápas, tak jsem počítal s tím, že tu uhrajeme důstojnější výsledek a předvedeme důstojnější hokej. Dnes to bylo celé v režii Havlíčkova Brodu. Je možné, že na našich hráčích byla nějaká únava, na to se ale nemůžeme vymlouvat. Každé mužstvo je teď v přípravě a je to pro všechny stejné.

 
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv