BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Kolín - Havl. Brod 4:4 - Bruslaři ztratili tříbrankové vedení a z Kolína si odvezli remízu
Bruslaři ztratili tříbrankové vedení a z Kolína si odvezli remízu

Bruslaři ztratili tříbrankové vedení a z Kolína si odvezli remízu

01.09.2016 | Ladislav Vácha

Havlíčkův Brod se vydal k odvetě na led Kolína, kde si vedl do začátku druhé třetiny velmi dobře. Postupně si totiž vytvořil nadějný tříbrankový náskok a vypadalo to, že si domů odveze vítězství. Kozlové ale brzy snížili na nejtěsnější rozdíl, a i když se Bruslaři ještě dostali do dvoubrankového vedení, podařilo se jim v 59. minutě vyrovnat na 4:4. První branku v dresu A-týmu vstřelil během této přípravy David Bušek, po němž se z brodského tábora trefili ještě Patrik Přidal, Filip Beneš a Tomáš Semrád.

 
příp., čtvrtek 1.9.2016, Kolín
SC Kolín
SC Kolín - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
4:4
(0:1, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Pipek (Krajňák), 26. Černý (Horyna, Krajňák), 51. Semerád (Hanzl, Kadlec st.), 59. Morkes (Zumr) – 14. Bušek (Cejpek), 21. Přidal (Endál), 22. Beneš (Lacina, Kozlík), 45. Semrád (Endál). Rozhodčí: Barek – Špringl ml., Špringl st. Vyloučení: 10:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 26:32. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 4:4.

SC Kolín: Koutský (Sejpal) – Hanzl, Zajíc, Voženílek, Skokan, Barták, Horyna, Březina – Malý, Semirád, Krajňák – Morkes, Zumr, Černý – Pipek, Kadlec st., Kozák – Kadlec ml., Marvánek, Jelínek.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, Bušek, Duben, Vala, Mečiar, Lacina - Přidal, Cejpek, Endál, Severa, Voříšek, Michálek, Kuchta, Kozlík, Beneš, Chlubna, Ludvík, Navrátil.

 

Úvod střetnutí byl na obě strany vyrovnaný. Šance se rodily na obou stranách a oba maskovaní muži tak byli v permanenci. Jistějším dojmem působil Čeněk Novák, z nějž nevypadávaly puky tak, jako z kolínského brankáře. Hosté z Vysočiny postupně převzali iniciativu a jejich převaha byla přetavena ve vedoucí gól. David Bušek vystřelil od modré a nic nevidícímu Koutskému zapadl puk pod horní tyčku. Kozlové se snažili na konci první části srovnat, leč Novák předvedl několik výborných zákroků. Kaňkou na první části bylo zranění Tomáše Mečiara. Ten by měl však být již v pondělí fit.

Domácí nezachytili vstup do druhého dějství. Endál se protlačil až na brankoviště, kde předložil puk do tandemu Patriku Přidalovi, který si s volným místem v kleci věděl rady a umístil tam puk. Pár momentů nato si sjel z křídla na střed Filip Beneš a střelou na zadní tyč dal Havlíčkobrodským pohodlné vedení. Jenže také Kolín dokázal gólově kontrovat. Nejprve zužitkoval parádní kombinaci s Krajňákem Tomáš Pipek, který v situaci dva na jednoho švihem nedal Novákovi šanci. Dvě minuty po něm se v přesilovce dostal k dorážce Martin Černý, jenž prostrčil puk pod nataženým gólmanem do sítě. Od té doby měla domácí ekipa více ze hry. Svou převahu ovšem díky pozornému brankáři a pevné obraně nezužitkovala.

Havlíčkobrodští využili hned na startu třetí části početní převahu. Dělovku od modré přišpendlil k zadní tyči Tomáš Semrád. Svěřenci Aleše Tottera a Ladislava Fixy měli v dalších minutách dobrý tlak, leč na Koutského recept najít nedokázali. Kozlové si zhruba v polovině třetího dějství vyžádali oddechový čas, po němž se jejich hra zvedla. To potvrdil brzy Jakub Semirád, který stejně jako Semrád slavil úspěch s tvrdým políčkem od modré. Broďáci drželi své těsné vedení, o které je minutu a půl před koncem připravil Petr Morkes, jenž dostal nabito zpoza brány a na brankovišti zvedl touš nad Novákův beton.

Všichni očekávali, že bude následovat prodloužení, ve kterém měli mít Havlíčkobrodští k dispozici přesilovku. Domácímu tým ale požadoval přímo nájezdy bez nastaveného času. Nakonec to dopadlo tak, že se nekonalo ani jedno ani druhé. „My jsme si chtěli vyzkoušet prodloužení. Klidně bez té přesilovky, kterou jsme měli hrát. Je to příprava a vyzkoušet se to mělo. Nesouhlasili jsme s tím, aby se jely jen nájezdy. Kdyby se to dohodlo před zápasem, bylo by to o něčem jiném. Ale domácí přišli, když jsme měli přesilovku, že budou rovnou nájezdy. Přišlo nám to v tomto ohledu poněkud nekorektní,“ vyjádřil se k pozápasové situaci trenér Bruslařského klubu Aleš Totter.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Remízový výsledek odpovídá průběhu utkání. Herní projev mužstva se stabilizoval. Ty věci, na kterých lpíme ve hře jsou. Samozřejmě, byly tam i věci, které moc dobré nebyly, takže na ty se ještě musíme zaměřit. Jinak příprava je zatím v normě, protože to není extrémně dobré a ani extrémně špatné. Teď proti Táboru nastoupí i Třéťa (Miroslav Třetina - pozn. red.) a chtěli bychom definitivně stabilizovat útoky i obranné dvojice. Dneska se nám zranil v první třetině Tomáš Mečiar, ale v pondělí už by měl být v pořádku. Čekají nás příští týden tři velmi kvalitní zápasy. Proti Táboru budeme, stejně jako doposud, dávat všem hráčům stejný prostor a pravidelně točit všechny pětky. Proti Mechelenu a Tilburgu pak budeme hráče točit, jako by šlo o ligové utkání. Zatím totiž necháváme hrát všechny lajny po celý zápas, tady už budeme na vývoj zápasu reagovat a některou lajnu třeba stáhneme. Bude to pro nás ostrá příprava. Poté, co se z Holandska vrátíme, nás čeká jeden trénink a jdeme na Pelhřimov. Jsem rád, jak tým pracuje a jak vnímá nejen hru.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv