12. 12. 2012 | Richard Wagner

Broďáci slaví další úspěch! Jejich řádění odnesli Draci ze Šumperka

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Havlíčkobrodský soubor dokázal pošesté v řadě bodovat. Výběr trenéra Jiřího Recha hostil na svém ledě šumperské Draky, kteří v první třetině značně kousali, ale v brance Rebelů stál výtečný Jaroslav Suchan. Domácí hokejisté ovládli druhou část zápasu, v níž se nejprve prosadil Tomáš Micka, kterého gólem doprovodil ještě Lukáš Endál. Havlíčkobrodští přinesli klid do vlastních řad v přesilovce pět na tři, když se trefil Tomáš Protivný. Bojovníci z Kotliny si nakonec výsledek pohlídali i přesto, že Vladimír Cink snížil.

První periodě dominovali brankáři

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, ale oba celky se brzy osmělily. Jako první se ve výraznější šanci ocitl Michal Skoumal, který stál sám na pravém kruhu, ale jeho dělovka skončila jen na Suchanově výstroji. Domácí muž s maskou kotouč vyrazil a následně i holí odehrál za bránu. Draci byli aktivnější něž jejich soupeř a ze stejného místa jako Skoumal pálil i Marek Haas, jenž na sebe vzal zodpovědnost při nájezdu dvou na jednoho, ale brankář Rebelů jeho střelu do horního rohu vytáhl lapačkou. V dobré palebné pozici se objevil Tomáš Brunec, ale v pozici ležícího střelce trefil jen Suchanův natažený beton. Domácí si větší šanci vytvořili v přesilové hře, od modré čáry dvakrát pálil Tomáš Protivný, ale nejprve jej lapačkou vychytal Štůrala a následně byl kotouč obránci odražen do rohu. Největší příležitost úvodní dvacetiminutovky však patřila duu Jakub Hulva – Tomáš Brunec, které se prohnalo do útočné třetiny, druhý jmenovaný dostal kotouč na pravý roh Suchanova brankoviště, ale v jasné pozici místo poloodkryté klece trefil jen bránícího Jana Soldána. V závěru měli puk na holích více domácí hokejisté, ale nic nevymysleli.

Domácí šli do náskoku

Druhou periodu načalo vyloučení Lukáše Finsterleho, jehož prohřešek vůči pravidlům mohl potrestat Milan Kostourek, jenž dostal na hůl nahrávku od Ladislava Rytnauera z rohu kluziště, ale na druhé tyči se fantasticky přesunul Tomáš Štůrala, jenž plastrónem odrazil kotouč. Draci mohli otevřít skóre v téměř minutové přesilovce pět na tři, ale svou šanci nevyužili. Nejnebezpečněji pálil Martin Podešva, ale svůj projektil mezi tyče nenamířil. Šance míjela šanci a diváci v Kotlině byli u vytržení. Na jedné straně se před Štůralou zjevil Miroslav Třetina, ale nastřelil jen připraveného brankáře hostí, a na protějším konci kluziště se razantním pokusem prezentoval Daniel Vrdlovec, ale šumperský střelec prostor mezi tyčemi minul. Domácí se ale nakonec dočkali gólu, když Petr Polodna našel na levém kruhu volného Tomáš Micku, který zvedl kotouč přesně pod horní tyčku nad rameno přesouvajícího se Tomáše Štůraly.

Brankář Draků následně vytáhl bryskní zákrok proti Petrovi Štěpánkovi, který se zjevil na pravém růžku brankoviště, ale hostující muž s maskou se parádně sklouzl pod nohy Rebela a jeho šanci parádně zhatil. Havlíčkobrodským tribunám, a zejména skupince šumperských fandů, následně pořádně zatrnulo, jelikož se Aleš Staněk po zásahu holí do obličeje objevil v kleče na ledě a pod ním se začala tvořit kaluž krve. Rozhodčí však nevylučoval, a domácí tak mohli pokračovat v přesilovce, v níž se prosadil Lukáš Endál, který dostal metr za modrou nabito od Radima Ostrčila, a parádní střelou nedal brankáři hostí šanci. Pro Moravany mohlo být ještě hůře, ale Mickovu ránu zastavila tyčka. Šumperk měl také šanci na snížení stavu, ale střela Michala Hlinky z levého kruhu skončila jen na Suchanovi.

Domácí si výhru pohlídali

Do závěrečné části naskočili lépe hosté a po střele Vladimíra Cinka od modré čáry dorážel Aleš Holík, ale kotouč jen břinkl o boční tyčku Suchanovy branky. Větší klid do řad Rebelů přinesla přesilovka pěti proti třem, kterou domácí vteřinu před jejím vypršením využili. Havlíčkobrodská družina kombinovala před brankou Tomáše Štůraly, až do té doby, než Lukáš Endál našel mezi kruhy napřaženého Tomáše Protivného, jenž z první poslal nekompromisně puk za záda šumperského gólmana. Draky však inkasovaný gól nezlomil a před Jaroslavem Suchanem se ocitl osamocený Radek Meidl, který vypálil nad lapačku domácího muže s maskou, ale ten se oklamat nenechal, ukázal parádní semafor a kotouč podržel. Nakonec se však hosté dočkali kýženého gólu a pomohlo jim k němu vyloučení Petra Štěpánka. Draci se usadili v útočné třetině, Aleš Holík vypálil, Jaroslav Suchan jeho pokus vyrazil a volného kotouče se chopil Vladimír Cink, jenž přehodil bezmocného brankáře Rebelů. Dostat Moravany na dostřel mohl znovu Radek Meidl, ale sám před brankou mířil jen mimo ní. V samotném závěru si vybrali hosté oddechový čas a odvolali Štůralu z klece, ale domácí družina si již výsledek bez problémů pohlídala.

1. liga

Branky a nahrávky: 31. Micka (Polodna, Třetina), 35. Endál (Ostrčil, Vondráček), 49. Protivný (Endál, Jelínek) - 55. Cink (Holík). Rozhodčí: Jan Hribik, Stanislav Mertl - Jiří Flegl, Michal Zíka. Vyloučení: 8:10, navíc Morava (HBR) 10 min. OT za nesp. chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 746. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Suchan (Neruda) - Jelínek, Protivný, Soldán, Ostrčil, Blažek, Morava "A" - Endál "C", Knotek, Vondráček - Rytnauer, Kostourek, Ondráček - Micka, Třetina, Polodna - Stehlík, Štěpánek, Musil