5. 10. 2024 | Petr Sojka

Bruslaři po skvělém obratu ve třetí třetině vezou z Vyškova tři body

Zápas byl až do druhé třetiny vyrovnaný. Domácí se ve třetí třetině dostali do vedení, ale Bruslaři vstřelili čtyři góly a otočili zápas se silným Vyškovem. Vítěznou branku vsítil Marek Tecl. Vítězství při hře bez brankáře pečetil Marek Kopic.

V šestém kole se Bruslaři vydali na led Vyškova, ze kterého se výhry nevozí nikterak často. Hosté začali utkání aktivně. První šanci si vypracoval Jan Novák, který vystřelil od modré, jeho střela se ale odrazila od vnějšího oblouku. Hezkou střelu vyprodukoval také Tomáš Střecha po nabídce v pravém kruhu. V deváté minutě byl udělen první dvouminutový trest. Na trestnou lavici odjel Jiří Benák za podrážení, Bruslaři ovšem oslabení ubránili.

(Video: czechicehockey.tv)

Do velké šance se dostal také domácí David Štefka, jeho dvě dorážky ale brankář Nečas vychytal. I Vyškov šel v první periodě do čtyř po hákování Sebastiana Bartese, oslabení se jim však podařilo ubránit. Slibné pokusy po střelách z pravého kruhu a z mezikruží měli David Vala a Filip Dymák. Na druhé straně pak pálil z levé strany Matěj Tomajko.

Druhá třetina začala vyškovským vyloučením za vražení na hrazení Filipa Šindelka, zanedlouho se šlo do čtyřech také na druhé straně po provinění Petra Kuchty za stejný typ prohřešku. Do slibné šance se dostal Vlastimil Hefka, jeho střelu se pokusil dorazit David Lekeš. Ani jeden z pokusů nebyl úspěšný díky zákrokům Vojtěcha Nečase. Podobně úspěšný byl i Dominik Šarman, který vychytal společnou akci Filipa Dymáka a Tomáše Střechy z blízkosti branky. Úspěch nepřinesla ani přesilovková střela Šimona Rulce tečovaná Filipem Dymákem v prvním trestu Vlastimila Hefky za podrážení.

Další akce Filipa Dymáka a Šimona Rulce už vedoucí branku přinesla. Ujal se projektil z pravého kruhu, který k tyčce šikovně tečoval prvně jmenovaný. Po vyloučení Petra Kuchty za krosček si hosté vypracovali dvojitou šanci v oslabení v podání Milana Valáška a Lukáše Bureše, kdy domácí po dorážce druhého jmenovaného zachránila až levá tyčka Šarmanovy brány.

Již při hře v plném počtu na obou stranách domácí mužstvo srovnalo skóre. Tomáš Komínek se dostal před branku Bruslařů, nalevo našel Jakuba Lehečku a ten úspěšně zakončil. Vyškovští nabídli hostům hru v početní převaze 5 na 3, Bruslařům se ale tuto příležitost nepodařilo zužitkovat. V poslední minutě druhého dějství byl na trestnou lavici vykázán Vlastimil Hefka za držení hole. Do úniku se v oslabení dostal domácí Tomáš Komínek, proti Nečasovi ale neuspěl.

Vstup do závěrečné třetiny vyšel lépe mužstvu domácích, které se postupně ujalo vedení 3:1. První zásah přišel z hole Matěje Sebery, který využil nahrávky od Matěje Zabloudila do pravého kruhu a prostřelil brankáře hostů. Matěj Zabloudil se za krátký čas sám prosadil, když dorážel vyražený puk po původní střele Dominicka Vašíčka.

Bruslaři utkání nevzdali a nadále se snažili o dobývání Šarmanovy svatyně. První pokusy byly neúspěšné, zlom přineslo až vyloučení po podrážení Matěje Tomajka. Již po půl minutě hry v početní výhodě od modré vyslal ránu Milan Valášek a ta úspěšně prošla mezi Šarmanovými betony až do sítě. V pozici nabíječů stáli Petr Kuchta a Marek Melenovský. Bruslařům se ve velmi krátkém časovém odstupu podařilo přidat další zásah a zápas vyrovnat. Tentokrát se Petr Kuchta přesunul z postu asistenta na pozici střelce v levém kruhu, kam mu od mantinelu poslal přihrávku Adam Rauš. Druhou asistenci zapsal Lukáš Bureš.

Do konce zápasu zbývala necelá polovina závěrečného dějství a na výsledkové tabuli svítil průběžný výsledek 3:3. O další ze svých akcí se pokusil dobře hrající Tomáš Komínek, ale proti Nečasovi neuspěl. Na druhé straně kluziště zase neúspěšně dorážel Milan Valášek, následně se u Šarmana srotil chumel hráčů. Za podrážení si své dvě trestné minuty odseděl i Lukáš Endál, Vyškov jeho prohřešek ovšem gólově nepotrestal.

Naopak vysokou hůl Davida Lekeše a následnou přesilovou hru využil Marek Tecl. Body za asistence si připsali Marek Kopic a Filip Pártl. Jejich trefa byla nejhezčí brankou v zápase, když si postupně po vybojování kotouče u modré vyměnili puk, jenž na konci akce skončil za zády vyškovského muže s maskou. Hosté tak otočili zápas z dvougólové ztráty a dostali se podruhé v utkání do vedení.

Domácí se nechtěli vzdát a vsadili vše na jednu kartu. Po oddechovém čase zvolili hru se šesti muži v poli. Naději na vyrovnání jim ale už po devíti sekundách vzala dvojice Lukáš Endál a uklízející Marek Kopic, do výpadu je poslal Filip Pártl. Touto souhrou bylo stanoveno konečné skóre utkání na 3:5. Bruslaři si tak mohli do tabulky s radostí připsat tři důležité body z vyškovského ledu.

Hokej Vyškov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 37. Lehečka (Komínek), 41. Sebera (Zabloudil, D. Hohl), 43. Zabloudil (D. Vašíček, M. Dufek) – 32. Dymák (Rulc, Jáchym), 50. Valášek (P. Kuchta, Melenovský), 51. P. Kuchta (A. Rauš, Bureš), 57. Tecl (Kopic, Pártl), 58. Kppic (Endál, Pártl). Rozhodčí: Jančí – Bubela, Kalina. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 32:34 (14:10, 11'7, 7:17). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:5.