8. 10. 2024 | Milan Sochor

Nepřipouštěli jsme si nic jiného než výhru, hodnotí Kuchta úspěch ve Vyškově. Vyrovnávací gól? Bomba jak kráva!

Bruslaři měli před sebou po výsledkově nepovedeném utkání v Havířově zápas na ledě dalšího silného soupeře. Ve Vyškově si ovšem spravili náladu a zvítězili po parádním obratu ve třetí třetině. „Ve Vyškově jsme šli do toho s tím, že prostě chceme vyhrát a asi jsme si ani nepřipouštěli nic jiného,“ vypráví Petr Kuchta, který ve třetí periodě zařídil důležité vyrovnání.

Jak vítězný zápas ve Vyškově hodnotíš?
V první třetině jsme dobře začali. Troufám si říct, že jsme byli lepší. Pak se nám ve druhé třetině podařilo dát gól, bohužel jsme ale gól také dostali. Bylo tam víc chyb, které se nakumulovaly na sebe. Ve třetí třetině jsme měli špatný začátek, ale o to lepší konec. Takže se to celkově hodnotí dobře.

Zmiňuješ špatný začátek třetí třetiny. Jak vám bylo, když Vyškov odskočil do vedení 3:1?
To samozřejmě nebyl žádný dobrý pocit. Ale zase na druhou stranu jsme věděli, že první dvě třetiny jsme hráli dobře, šance jsme měli a dokázali jsme si vytvořit tlak. Takže jsme věřili tomu, že to může přijít, a pak se nám to podařilo nakopnout v přesilovce, kdy Valda (Milan Valášek – pozn. red.) dával gól. Pak jsme srovnali a už jsme to dotáhli. Myslím si, že jsme si furt věřili a furt jsme věděli, že se to dá a že to můžeme uhrát.

Petr Kuchta se z okraje levého kruhu nemýlil a vyrovnal na 3:3
(Video: onlajny.com, czechicehockey.tv)

Vyrovnání jsi zařídil právě ty. Jak to proběhlo?
Byla to bomba jak kráva! (směje se) Měli jsme docela dobrý tlak. Přestřídalo se, Bury (Lukáš Bureš – pozn. red.) tam jel do pásma, už jsme měli puk na hokejce, furt jsme se snažili tlačit do brány. Byly tam kolem brány super souboje, já jsem spíš zajišťoval ze shora „ef trojku“, jak říká Tonda (Antonín Nečas – pozn. red.), nakonec mi to tam Raušík (Adam Rauš – pozn. red.) posunul a já jsem to tam bouchnul. Jsem rád, že to tam takhle pěkně spadlo.

Když porovnám zápasy ve Vyškově z minulých sezon s tím dnešním, tak mi to přišlo jako velký rozdíl. V čem to bylo?
Myslím si, že máme dobrý základ v tom, že jsme udělali kvalitní přípravu. Jsme na tom podle mě fyzicky lépe než předchozí sezony. My jsme se o tom bavili s Čendou (Novákem – pozn. red.) a s klukama, co jsme tu zažívali ty lepší roky, že nám to připomíná první sezonu, kdy se tu zabydloval nový systém. Hrajeme trošku víc aktivní hokej, fyzicky náročný hokej. Ale přijde mi, že pak už s námi ty týmy na konci nestíhají. Třeba i ve Znojmě jsme byli aktivnější ve třetí třetině, měli jsme lepší nohy, lepší pohyb. Takže si myslím, že je to přípravou a tím, co se tady nastavilo za kvalitu, když to tak řeknu.

V minulých sezonách jsme podle mě měli na menších hřištích, ať to bylo třeba ve Velkém Meziříčí nebo právě ve Vyškově, docela problémy, moc nám to tam nevyhovovalo. Je tohle vítězství ve Vyškově pozitivní příslib do budoucna s ohledem na to, že se v Kotlině zužuje hřiště?
Byli bychom rádi, kdyby to byl příslib toho, že si to přeneseme na to naše menší hřiště, ale uvidíme. Budeme to tady mít o to těžší, že to domácí prostředí na začátku vlastně nebude domácí, protože si na to budeme zvykat stejně jako soupeř, který sem přijede. Pro nás to bude také něco nového. Ale jestli tohle vítězství je příslib, že to bude dobré, tak budu jenom rád.

Petr Kuchta se po šesti zápasech dělí s Markem Kopicem o pozici třetího nejproduktivnějšího útočníka týmu, oba mají shodnou bilanci 4 bodů (1+3)
(Foto: Luboš Vácha)

Máme za sebou tři těžké venkovní zápasy ve Znojmě, v Havířově a ve Vyškově, ve kterých jsme vybojovali čtyři body. Jak jsi s tím spokojený?
Se čtyřmi body můžeme být asi spokojení. Něco jsme si říkali hned po zápase v Havířově, kde se nám to výsledkově úplně nepovedlo. Ten zápas možná nebyl tak špatný, ale prostě prohráli jsme 0:6. Tam jsme si říkali, že je potřeba sbírat body i s těmihle týmy, které budou hrát pravděpodobně nahoře, a ne jenom s těmi, nechci nikoho urazit, papírově třeba slabšími týmy. Takže jsme do toho ve Vyškově šli, že prostě chceme vyhrát a asi jsme si ani nepřipouštěli nic jiného.

Ve středu máme volný los. Je dobré si odpočinout, nebo bys byl radši, kdyby se stále hrálo v tom zápasovém rytmu středa–sobota a byl tam zápas?
Tak jelikož jsem teď v laufu z tohohle zápasu, tak bych byl rád, kdybych to mohl přenést. (směje se) Ale ne, já jsem rád, že je volno. Program je náročný. Jednak pracovně, potom tím, jak jezdíme do Ledče, máme tam pozdě tréninky, každý den se vracím domů v deset. Takže si myslím, že teď je každý den odpočinku fajn. Já to vítám a doufám, že nás to nějakým způsobem nepřibrzdí a přeneseme výkon ze zápasu s Vyškovem také do sobotního zápasu s Novým Jičínem.

Dlouho se nevědělo, jestli zápas s Novým Jičínem odehrajeme v Brodě, v Ledči, nebo v Chotěboři. Je to nějaká komplikace, nebo je to vzhledem k tomu, že teď nemáme úplně domácí prostředí, vlastně jedno? Jak to vnímáte?
Bereme to, jak to je. Nemůžeme si to nechat vlézt do hlavy, abychom přemýšleli, kde budeme, nebo nebudeme hrát. Prostě je to zápas, někde se odehraje. Holt je to pro nás zápas venku, ale evidentně nám letos zápasy venku úplně nevadí. Vyhráli jsme ve Valašském Meziříčí, získali jsme bod ve Znojmě, teď jsme znovu zvítězili venku, takže to bereme, jak to je.