28. 9. 2024 | Tomáš Sochor

Bruslaři vezou ze Znojma bod, vyrovnat se jim podařilo v poslední minutě

Havlíčkův Brod sehrál se Znojmem vyrovnané utkání. Domácí se prosadili na konci první a začátku druhé třetiny, a Bruslaři tak museli stahovat dvoubrankové manko. To se jim i díky gólu Lukáše Endála v poslední minutě nakonec podařilo. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdu, ve kterých více šikovnosti ukázali Orli.

Do úvodu utkání vstoupila obě mužstva opatrněji, první šanci dostat se do vedení ale dostali Bruslaři. Ti totiž díky Dymákově houževnatosti v polovině čtvrté minuty měli možnost zahrát si přesilovou hru, v ní ale nakonec soupeřovu bránu výrazněji neohrozili. Poprvé to tak ve znojemské Nevoga aréně zašumělo o osm minut později, kdy se Karafiát dostal ke střele z první do poloodkryté brány. Nečas se ale skvěle přesunul a šanci Orlů zlikvidoval.

(Video: czechicehockey.tv)

Do dobré příležitosti se zanedlouho málem dostal i Endál, který zachytil rozehrávku znojemské obrany. Zkušenému útočníkovi ale chyběla rychlost a do jeho dělovky na poslední chvíli vložil hůl jeden z domácích hráčů. Znojmo začínalo mít v průběhu prvního dějství navrch, což nakonec přetavilo v první branku. Špatnou rozehrávku hostů zachytil Patrik Urban, jehož střelu ale dokázal Nečas vyrazit. Puk se pak ale dostal k Jiřímu Karafiátovi, jenž se štěstím zpoza branky nastřelil brankáře, od kterého se puk dostal do sítě.

Znojmo si do druhé části přineslo přesilovku, kterou se mu podařilo po necelé minutě hry využít. Střelu Petra Beránka vyrazil havlíčkobrodský brankář do prostoru, kde operoval Marek Špaček, jenž uklidil kotouč do odkryté klece.

Bruslařům se poté podařilo herně soupeři vyrovnat, obrany obou mužstev ale ve druhé třetině pracovaly velice dobře, a velkých šancí tak bylo pomálu. Přibližně v polovině utkání se domácí dostali do přečíslení. Celou akci vzal ale na svá bedra Brada, jenž nastřelil tyč. V samotném závěru druhé třetiny vyslal nenápadnou střelu od modré Valášek, i jeho pokus ale pouze orazítkoval konstrukci branky.

Havlíčkův Brod začínal ve třetí třetině pomalu přebírat otěže utkání. Bruslaři se pomalu prokousávali znojemskou obranou, až ve 46. minutě střelu od modré z hole Jana Nováka za Maláčova záda přesně dorazil Šimon Rulc.

Tlak hostů se postupně zvyšoval, obrana Orlů, podpořená kvalitním výkonem brankáře, ale fungovala výborně a Bruslaři se tak do větších šancí dostávali spíše sporadicky. Trenérský štáb si tak 67 sekund před koncem třetí třetiny vzal oddechový čas a při vhazování před bránou soupeře se pokusil vyrovnat při hře bez brankáře. A podařilo se. Jan Novák posunul puk po modré čáře Lukáši Endálovi, který fantastickou dělovkou vyrovnal.

Zápas tak dospěl do prodloužení. Bruslaři v něm po většinu času drželi puk, soupeřova gólmana se jim ale více ohrozit nepovedlo. Znojmo dostalo v závěru možnost rozhodnout v přesilové hře, tu se ale Havlíčkovu Brodu podařilo ubránit.

Vyrovnaný duel Havlíčkova Brodu se Znojmem tak rozhodly až nájezdy. Hned v první sérii se dlouhou bekhendovou kličkou Marek Špaček, jehož gól se nakonec ukázal být jako rozhodující, jelikož střela Jana Nováka pouze orazítkovala Maláčovo břevno.

Znojmo - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 19. Karafiát (Urban), 21. Špaček (Beránek, Karafiát), rozh. náj. Špaček – 46. Rulc (J. Novák, Vala), 60. Endál (J. Novák, Tecl). Rozhodčí: Lukáš Hort – Jan Rakušan, Marek Tichý. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1053. Střely na branku: 37:30 (14:8, 9:8, 10:13 - 4:1). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2sn.