30. 9. 2024 | Ladislav Vácha

Byl to parádní pocit! Dát první gól před tisícovkou fanoušků? Za mě skvělý, září Šimon Rulc

Bruslaři prohrávali ve Znojmě na začátku druhé třetiny už 0:2, ale dokázali vyrovnat a z hnízda orlů si nakonec přivezli cenný bod. Velký podíl na tom měl Šimon Rulc, který vstřelil svůj první soutěžní gól v havlíčkobrodském dresu a dostal svůj tým na dostřel. „S bodem můžeme být spokojení. Předvedli jsme opravdu dobrý výkon a bojovali jsme až do konce, za což jsme byli odměnění vyrovnáním minutu před koncem. Hodnotím to pozitivně,“ neskrývá spokojenost jednadvacetiletý útočník. (Foto: Luboš Vácha)

Šimone, prohráli jsme ve Znojmě 2:3 po samostatných nájezdech. Vzhledem k nepříznivému průběhu zápasu ale můžeme být s bodem nakonec spokojení, je to tak?
Můžeme být spokojení. Odvézt si ze Znojma alespoň bod je skvělé. Z mého pohledu jsme předvedli opravdu dobrý výkon a bojovali jsme až do konce, za což jsme byli odměnění vyrovnáním minutu před koncem. Hodnotím to pozitivně.

Prohrávali jsme od začátku druhé třetiny 0:2, ale nenechali jsme se tím rozhodit. Přišlo mi, že jsme postupem času přebírali iniciativu a hodně nás zvedl první vstřelený gól. Vidíš to stejně?
Určitě jo. Měli jsme suprový vstup do třetí třetiny. Novka (obránce Jan Novák – pozn. red.) nás v kabině ještě víc namotivoval. Říkal nám, že si máme dál věřit a musíme pořád makat. Věřili jsme tomu, že s tím ještě něco dokážeme udělat. Naštěstí mi to tam spadlo! Nebyl to úplně hezký gól, ale byl můj první, takže jsem za něj moc rád. (směje se) Mám radost z toho, že jsme nakonec dvoubrankovou ztrátu stáhli.

Zmínil jsi svůj gól, kterým jsme snížili na 1:2. Jak se zrodil?
Trenéři nás nutí chodit hodně do brány. Říkali nám, že tam nějakej hnusnej gól dotlačíme. Nakonec to byl opravdu hnusnej gól, dali jsme ho díky dobrému tlaku do brány a dostali jsme se na kontakt. Byl to parádní pocit. Dát první gól před tisícovkou fanoušků? Za mě skvělý!

(Foto: Luboš Vácha)

Kontaktní branka nás hodně nakopla, zatímco soupeře trochu srazila dolů. Naše vyrovnání minutu před koncem bylo asi zasloužené, protože jsme si za ním celou dobu šli, souhlasíš?
Podle mě určitě jo. Řekl bych, že Znojmo nebylo po celou dobu zápasu výrazně lepším soupeřem. Myslím si, že ve druhé třetině bylo trošku lepší, ale do třetí třetiny jsme nastoupili dobře a podali jsme v ní lepší výkon my.

Při utkání ve Valašském Meziříčí jsi utrpěl zlomeninu nosu, ale naskočil jsi hned do dalšího zápasu. Bylo to hodně nepříjemné zranění? Seš už teď úplně v pořádku?
Nebylo to úplně příjemné. Zlomený nos jsem měl už podruhé. Nasadil jsem si mřížku a při prvních trénincích to byl obrovský nezvyk. Nemohl jsem ani pořádně dýchat. Proti Znojmu už to ale bylo dobré a je to čím dál tím lepší.

V našem týmu patříš mezi nové tváře. Jak se ti u nás zatím celkově líbí?
Je to úplně skvělý! Nemám ani jedinou výtku. Trenéři i kluci v kabině jsou super. Teď se budeme stěhovat z Ledče do Brodu, ale brodskou kabinu už jsem viděl a je moc hezká. Kluci mě mezi sebe skvěle přijali. Jsem tady moc spokojenej.

Z předešlých let máš bohaté zkušenosti se zámořím, kde jsi působil v Kanadě i ve Spojených státech amerických. Všiml jsem si, že se snažíš hrát hodně přímočarý hokej. Hodně bruslíš, nesnažíš se toho zbytečně moc vymýšlet a hodně se tlačíš do brány. Je to věc, kterou ses tam naučil?
Řekl bych, že určitě. Hodně dělá malé hřiště, na kterém v zámoří hrají. Moc se tam toho ani vymýšlet nedá, protože protihráči jsou hned u vás. Podle mě to je věc, kterou jsem si ze zámoří trochu přenesl. Zatím se mi to vyplácí.

Když se ohlédneme za předchozími zápasy, dá se říct, že Znojmo zatím bylo naším nejsilnějším soupeřem?
Za mě to byl určitě nejlepší tým, proti kterému jsme v dosavadním průběhu soutěže hráli. Byl to sice teprve čtvrtý zápas, ale podle mě bylo zatím Znojmo určitě nejlepší.

Zatím většinou nastupuješ ve čtvrtém útoku, kde spolupracuješ s Vojtou Holendou, Filipem Dymákem, Maxem Kotrbou a dalšími kluky. Jak se ti s nimi zatím hraje?
Řekl bych, že nám to jde spolu skvěle. Všechny kluky znám teprve měsíc a půl, takže je to o tom si na sebe trochu zvyknout. Věřím, že to postupem času bude jen lepší a lepší.

Ve středu nás čeká utkání v Havířově, který by měl být podle papírových předpokladů naším nejsilnějším soupeřem. Bude znovu klíčem k úspěchu ze všech sil bojovat a makat, jako se nám to dařilo doteď?
Slyšel jsem, že Havířov je hodně tvrdým soupeřem, takže si ještě určitě nechám mřížku. (směje se) Určitě do toho půjdeme zase naplno. Už se na to moc těším!

(Foto: Tomáš Žák ml., hcorli.cz)