T Ř E B Í Č - Dva, tak toto číslo zatím vládne statistikám zápasů juniorky. Odehrála totiž dva zápasy se dvěma krajskými rivaly a oba dva vyhrála. O triumf na ledě třebíčské MANN+HUMMEL arény se dvěmi brankami postaral Jakub Doležal, jehož první branka je zaznamenaná jako vítězná. V brance Havlíčkova Brodu se narozdíl od zápasu s extraligovou Jihlavou objevil Vítek Vaněček, pro kterého to byl první zápasový start v juniorské kategorii. V pondělí 13.8. jedou junioři na led Hradce Králové.
Rebelové měli do utkání raketový vstup a již po čtrnácti vteřinách vedli 1:0. Vlado Szilva našel Michala Zdražila, jenž bez okolků překonal Máje. V pokračující fázi první periody byli Rebelové lepším celkem a Třebíč k Vaněčkovi téměř nepouštěli. Svou aktivitu dokázali v závěru třetiny přetavit ve dvě branky. Nejprve se trefil navrátilec do havlíčkobrodské Kotliny Marek Havel a do černého se trefil také Jakub Doležal.
Na začátku druhé třetiny se do úniku dostal Stromecký, byl zahákován a Blecha zkřížil ruce nad hlavou, což znamenalo trestné střílení. Třebíčský hráč si s ním poradil úspěšně a poslal puk za záda havlíčkobrodského brankáře. Rebelové se snažili o navrácení luxusního třígólového náskoku, ale v cestě jim byl skvělý Máj, jenž předváděl úžasné zákroky. Ovšem Rebelům opět vyšel gólově závěr třetiny. Běžela 35. minuta, když Lukáš Brebera obdržel puk z hole Szilvy a puk nasměroval počtvrté za Máje. Netrvalo dlouho a Rebelové rázem dokonali zkázu a vstřelili soupeři "bůra". Postaral se o to druhou brankou v zápase Jakub Doležal.
Velký souboj Havlíčkova Brodu s Milanem Májem pokračoval i ve třetí části, ale třebíčský muž s maskou ukazoval trenérovi, kdo by měl být jedničkou. Domácí brankář častokrát vyšel ze souboje jako král, ale tentokrát musel sklonit hlavu před uměním Tomáše Chlubny, který tak otevřel bránu gólové radosti pošesté. Rebelové trošku zvolnili a více práce měl najednou i Vaněček, který chytal svůj první zápas v juniorské kategorii. Ve 48. minutě napálil puk Roupec a hrací guma skončila až za brankářem Rebelů. Ten inkasoval ještě potřetí. Pět minut před koncem se povedlo dostat puk za jeho záda Vondráčkovi.
Havlíčkobrodští dorostenci měli odehrát první dvě utkání čtvrtfinálové série ve čtvrtek a v pátek 13. a 14. března na domácím hřišti. Kvůli technické závadě na Zimním stadionu Kotlina, na jejíž odstranění usilovně pracují Technické služby Havlíčkův Brod a dodavatelské firmy, se ovšem s Pískem utkají v Humpolci. Oba zápasy začínají ve 12:30.
Neděle 3. listopadu | Nová Kotlina: Znamená to pro nás moc, těší Třetinu. Na co si musí hráči zvyknout?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.
Pátek 25. října | Hřiště jako v NHL. Brodskou Kotlinu pokřtí derby, píše se na serveru sport.cz. Přečtěte si celý článek.
Středa 16. října | Čekání na návrat do naší milované Kotliny se blíží ke konci. A-tým Bruslařů se naposledy představí v azylu, v sobotu 19. října přivítá Opavu od 17:00 ve Světlé nad Sázavou. Přečtěte si více informací.
Pondělí 7. října | Havlíčkobrodský A-tým kvůli zpožděné rekonstrukci ledové plochy v Kotlině odehraje další domácí zápas v azylu. Proti Novému Jičínu se utká v sobotu 12. října od 16:30 v Chotěboři. Přečtěte si více informací.
Sobota 28. září | Vybrali jste podobu nové permanentky. Ale pozor, pořídit si ji můžete už jen do pondělí 30. září. Přečtěte si celý článek.