8. 3. 2024 | Ladislav Vácha

Dorostenci zvládli v Kotlině divokou přestřelku a porazili polskou sedmnáctku!

Dorostenci přivítali v pátek večer v rámci 35. kola na ledě Kotliny polskou reprezentaci do sedmnácti let. Mladí Bruslaři zvládli lépe úvodní dvacetiminutovku, kterou vyhráli 3:1. Stejným poměrem skončila i druhá třetina a Broďáci tak šli do třetí periody s komfortním čtyřbrankovým vedením. Nakonec nedopustili žádné drama a v nesmírně bohatém utkání na góly skolili svého soupeře 9:5. Z havlíčkobrodského tábora se blýskl hattrickem Štěpán Hrodek, po dvou přesných zásazích zaznamenali Matyáš Lédl s Denisem Kraučukem a po jedné brance vstřelili Marek Čapek a Matěj Makovec. (Foto: Luboš Vácha)

Na první velkou šanci se čekalo do 4. minuty, kdy zahrozil polský výběr. Majerczyk využil zaváhání havlíčkobrodské obrany a pláchl do samostatného úniku, který zakončil střelou. Brankář Petr však pohotově zasáhl svou vyrážečkou. Bruslaři svou první slibnější příležitost hned využili a na začátku 7. minuty otevřeli gólový účet zápasu. Jan Rasocha dostal nabito na modrou čáru a vystřelil. Gólman Kusak jeho ránu vyrazil betony jen před sebe, kde číhal Matyáš Lédl, který běkhendem odrazem o tyčku doklepl hrací předmět na místo určení. Poláci se následně provinili faulem a mladí Bruslaři při hře v početní převaze udeřili. Matyáš Lédl přihrál na modrou čáru Miroslavu Dubnovi, který nabil do levého kruhu Marku Čapkovi. Urostlý havlíčkobrodský útočník práskl z nápřahu do puku a propálil brankáře Kusaka.

v 11. minutě zaznamenali Broďáci třetí přesný zásah. David Tecl si při kombinaci v útočném pásmu hezky narazil s Matyášem Lédlem a z bezprostřední blízkosti chladnokrevně skóroval rychlou a prudkou střelou. Polští hokejisté však nesložili zbraně a dočkali se ještě v úvodní dvacetiminutovce čestného úspěchu. V 16. minutě Amadeusz Tyński narýsoval špičkový pas z rohu pásma na nepokrytého Tomasze Majerczyka, který zápěstním projektilem poslal kotouč přesně k tyčce bezmocného gólmana Petra. Do kabin se tak šlo za stavu 1:3.

Polská reprezentace hned v úvodu prostřední části zadělala na drama, když ve 24. minutě snížila na nejtěsnější rozdíl. Mateusz Myszka přihrál při přesilovce na modrou čáru kapitánu Filipu Blazejovi, jehož rána prolétla hradbou těl před havlíčkobrodským brankovištěm a našla si cestu až za Petrova záda. Burešova družina si však vzala ve 31. minutě dvoubrankový náskok zpět. Z pravého kruhu vypálil Štěpán Hrodek a před brankovištěm usměrnil letící kotouč mimo Jaworskiho dosah Matyáš Lédl. Vrátit Poláky znovu na dostřel mohl Hudziak, ale na brankáře Petra v úniku nevyzrál.

Soubor z Kotliny udeřil před druhou sirénou ještě dvakrát a výrazně se tak přiblížil vítězství i tříbodovému zisku. Ve 36. minutě poslal Denis Kraučuk přesnou nahrávku zpoza brány na hůl Štěpána Hrodka, jehož povedená pumelice z levého kruhu rozechvěla síťku v bráně. V čase 39:26 zužitkovali Broďáci další přesilovku. Václav Brožek předal puk za bránu Denisovi Kraučukovi, který vybídl ke skórování Štěpána Hrodka. Ten sice první střelou trefil soupeřova gólmana, ale z dorážky už se nemýlil.

Na góly hodně bohatá bitva měla grády i ve třetí periodě. Mladí Bruslaři zvýšili už na 7:2 ve 43. minutě, když ránu Miroslava Dubna od modré čáry před brankovištěm ještě tečoval za Jaworskiho záda clonící Denis Kraučuk. Poláci však sympaticky nesložili zbraně a ve 45. minutě docílili své třetí branky. Z ostrého úhlu na levé straně zkusil štěstí Filip Hudziak a střela mu sedla parádně, když skončila až za Petrovými zády. Z těžké pozice uspěl v 51. minutě i Kajetan Domalewski, jenž z levého kruhu procedil kotouč přes Petrovu výstroj ranou na bližší tyč.

Rozjetý brankostroj dál jel na plné obrátky. V 57. minutě vsítili mladí Bruslaři další gól v početní výhodě, když teč Matěje Makovce střely Matyáše Lédla trefila tyčku, od níž se kotouč o Jaworskiho záda dostal až za brankovou čáru. V 59. minutě přišla odpověď. Borys Dawid předvedl svou hokejovou šikovnost, když vybojoval v obranném pásmu puk, na pravém křídle si obhodil odrazem o mantinel protihráče, zavezl puk do útočného pásma a přihrál před brankoviště úplně volnému Mateuszovi Myszkovi, který se trefil přesně k pravé Petrově tyčce. V 59. minutě nabral puk za bránou soupeře na svou hůl Matyáš Lédl a zkusil fintu pojmenovanou Michigan. Brankář Jaworski sice kotouč u bližší tyčky vyrazil, ale na dorážku Denise Kraučuka už byl krátký. Havlíčkův Brod si tak mohl užít vítězné oslavy po triumfu 9:5.

Liga dorostu

Branky a nahrávky: 16. Majerczyk (Tyński), 24. Blazej (Myszka, Majerczyk), 45. Hudziak, 51. Domalewski (Blazej), 59. Myszka (Dawid) – 7. Lédl (Rasocha, Hrodek), 8. Čapek (Duben, Lédl), 11. Hrodek (Lédl), 31. Lédl (Hrodek), 36. Hrodek (Kraučuk, Lédl), 40. Hrodek (Makovec, Brožek), 43. Kraučuk (Duben, Lédl), 57. Makovec (Lédl, Kunz), 60. Kraučuk (Lédl). Rozhodčí: Jan Pavel – Patrik Augusta, David Holub. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:7, 4:7, 4:8, 5:8, 5:9.