14. 10. 2023 | Ladislav Vácha

Dobrý výkon z první třetiny deváťákům nestačil a v Kotlině vysoko podlehli Mladé Boleslavi

Hráči 9. třídy chtěli prolomit svůj bodový půst a obrat v Kotlině Mladou Boleslav. Ke splnění tohoto cíle vykročili dobře a povedený výkon v první dvacetiminutovce korunovali vstřeleným gólem z hole Matyáše Rauše. Broďákům však vůbec nevyšla prostřední část, v níž inkasovali neuvěřitelných sedm branek, ve třetí periodě kapitulovali ještě jednou a prohráli se Středočechy vysoko 1:8. (Foto: Juniorský hokej)

Začátek zápasu se nesl ve vyrovnaném duchu. Oba soupeři se tlačili dopředu, ale bez kýženého efektu, protože na ledě dominovaly pozorné defenzivy. Domácím se ve 4. minutě naskytla výhoda přesilové hry, ale nesehráli ji vůbec dobře a nic nebezpečného si v podstatě nedokázali vytvořit. Mladá Boleslav byla papírovým favoritem a držela častěji kotouč, s nímž operovala v blízkosti havlíčkobrodské brány. Sluší se však dodat, že bojovníci z Kotliny se bránili velmi zodpovědně a účinně, když soupeře k ohrožení gólmana Beneše moc nepouštěli. Sami přitom trpělivě vyčkávali na každou příležitost k rychlému protiútoku.

A při jednom z nich z nenápadné akce také udeřili! V 16. minutě sebral Marek Domkář puk, protáhl se s ním po pravém křídle až před bránu a narýsoval před brankoviště geniální pas na úplně nepokrytého Matyáše Rauše, který z bezprostřední blízkosti skóroval krásnou ranou z voleje přesně k levé tyčce gólmana Smetany. Středočeši se snažili na nepříznivý stav zareagovat a vyvinuli tlak na defenzivu svého soupeře, která si však i nadále počínala hodně úspěšně a dobře střežila nebezpečný předbrankový prostor. Necelou minutu před první sirénou navíc mohli jít domácí do trháku. P. Suchý se protáhl za mladoboleslavské obránce a pelášil sám na brankáře Smetanu, jenže tvrdou střelou zblízka netrefil zařízení.

Mladá Boleslav měla do prostřední raketový nástup a brzy se díky využité přesilovce radovala z vyrovnání. Matěj Bydžovský nabil na vrchol pravého kruhu Matyáši Michálkovi, jehož přízemní ránu sice vyrazil brankář Beneš svým pravým betonem, ale puk se odrazil k Nicolasi Vovsíkovi, jenž z pohotové dorážky propasíroval kotouč až na místo určení. Na druhé straně hřiště se dostal do dobré palebné pozice Kadlec, jenže z mírného úhlu na levé straně jen nastřelil dobře postaveného gólmana Smetanu u bližší tyčky.

Broďáci si mohli vzít ztracené vedení zpět při hře v početní převaze, ale málem sami inkasovali. Hosté vybojovali kotouč na útočné modré čáře a krásné sólo předvedl Bydžovský, který se elegantně prokličkoval mezi protihráči až před bránu, ale jeho zakončení skvěle vyrazil ramenem gólman Beneš do ochranné sítě. V čase 30:08 dokonali Středočeši při vlastním oslabení obrat. Nicolas Vovsík si všiml před bránou osamoceného Daniela Pejšy, jenž neváhal a střelou z první propálil brankáře Beneše, který se nestihl včas přesunout. Ve 35. minutě se hosté ještě více uklidnili využitou přesilovkou. Matěj Bydžovský našel křížným pasem v pravém kruhu volného Kryštofa Vrbatu, jehož dělovka po mohutném nápřahu zaplula mezi Benešovými betony do sítě.

Nedisciplinovanost domácích Bruslařů i nadále pokračovala a hosté ji nekompromisně trestali. Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu a kotouč si chtěl sebrat gólman Beneš, který si povyjel ze svého brankoviště, ale hrací předmět dojel rychleji Daniel Pejša, udělal strážci brodské svatyně kličku a pohodlně zasunul puk do odkryté brány. Vzápětí to vypadalo s havlíčkobrodskými barvami ještě hůře. Lucas Mensator si vybruslil z rohu útočného pásma a bekhendem nádherně zavěsil kus černé gumy přesně pod víko.

Havlíčkův Brod totálně vypadl z role a soupeř jeho konto nekompromisně zatěžoval dalšími brankami. Ve 37. minutě Tomáš Pletka zpoza brány nabil mezi kruhy Matyáši Michálkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. V závěru třetiny přišla pro Třetinův soubor další rána, v pořadí už sedmá. Sam Junek z pravého kruhu přihrál do mezikruží na hůl Tomáše Pletky, jehož zápěstní střela zapadla přesně pod břevno. Do kabin se tak šlo za stavu 1:7.

Třetí perioda už se spíše dohrávala. O vítězi už bylo dávno v podstatě rozhodnuto. Oba soupeři si vytvořili několik příležitostí, ale oba brankáři, havlíčkobrodský Beneš a mladoboleslavský Smetana, byli pozorní. Broďákům se rozhodně nedala upřít velká snaha, ale proti silnému soupeři, který se navíc ve druhé třetině neskutečně rozjel, to už měli hodně těžké. Hosté mohli navýšit své komfortní vedení při přesilovce, ale parta z Kotliny se ubránila.

Zörklerovi svěřenci byli blízko vstřelení dalšího gólu v 54. minutě, když několikrát stříleli a zakončovali z bezprostřední blízkosti, ale gólman Beneš za vydatné a obětavé podpory svých spoluhráčů udržel kotouč před brankovou čarou. Středočeši se dočkali ještě jedné branky, když chvilku před závěrečnou sirénou vypálil od modré čáry Šimon Kůstka a Nicolas Vovsík šikovnou tečí uzavřel na konečných 1:8.

9. třída

Branky a nahrávky: 16. Rauš (Domkář) – 21. Vovsík (Svoboda, Michálek), 31. Pejša (Krejčík), 34. Vrbata (Bydžovský, Chabada), 35. Pejša, 36. Mensator, 37. Michálek (Vrbata, Pletka), 40. Pletka (Junek), 60. Vovsík (Pejša, Kůstka). Rozhodčí: Marek Honza – Marek Tichý, Šimon Dvořák. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 46. Střely na branku: 16:60 (5:12, 8:25, 3:23). Průběh utkání: 1:0, 1:8.

Beneš (Šťastný) – David, Karel (C), Trnka, Pařil, Procházka, Sůra – Beran, Rauš (A), Kadlec, Pilař, P. Suchý, O. Melena, Machota (A), Šrámek, Houfek, Zukal, Domkář