BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Třinec - Havl. Brod 5:7 - Staršímu dorostu to venku svědčí, z Třince veze všechny 3 body
Staršímu dorostu to venku svědčí, z Třince veze všechny 3 body

Staršímu dorostu to venku svědčí, z Třince veze všechny 3 body

10.12.2017 | Milan Sochor, Ladislav Vácha

Starší dorostence po domácím nezdaru s Litvínovem čekala dlouhá cesta do Třince. Oceláři okupují ve skupině o umístění čtvrtou příčku, mladí Bruslaři se tak připravovali na těžkou bitvu. Začali ji ovšem výborně a v první periodě se ujali vedení. To sice domácí celek rychle smazal a po přestávce dokonce překlopil skóre ve svůj prospěch, jenže díky třem po sobě jdoucím trefám na přelomu druhé a třetí třetiny putují všechny body na Vysočinu. Havlíčkův Brod se tak posunul na sedmé místo, jeho pronásledovatelé mají ale zápas k dobru.

 
B5, neděle 10.12.2017, mini WERK ARENA
HC Oceláři Třinec
HC Oceláři Třinec - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
5:7
(2:2, 2:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Mikler (Indrst), 20. Plandor (Indrst, Havránek), 24. Geidl, 38. Geidl (Havránek), 58. Havránek (Geidl) – 9. Pokorný (Kopic), 16. Tecl (Křehlík, Cachnín), 31. Křehlík (Cachnín, Tecl), 35. Cachnín (Dvořák, Tecl), 39. Cachnín (Dvořák, Tecl), 43. Kohout (Kulhánek, Petržilka), 46. Kulhánek (Pejchal, Petržilka). Rozhodčí: Vít Hykel – Marek Hlavatý, Vladan Bojda. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 59. Střely na branku: 31:37 (9:11, 13:9, 9:17). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:7, 5:7.

HC Oceláři Třinec: Ochman (39. Kučera) – Weber, S. Radzienciak, Bulava, Konderla, P. Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Macháček, Zoubek, Stebel, Plandor

BK Havlíčkův Brod: Arbelovský (38. Nedvěd) – D. Vacík, Dvořák, Pejchal "A", Krejčí, Adam, Škareda – Křehlík, Cachnín "A", Tecl "C" – Kulhánek, Kohout, Petržilka – Dudek, Kopic, Pokorný – Rybáček, Košťál

 

Mladí Bruslaři začali skvěle a na papírového favorita od začátku vlétli. Pravidelně zaměstnávali gólmana Ochmana a v 9. minutě se dočkali zasloužené odměny. Marek Kopic táhl rychlý protiútok a šikovně prostrčil puk za třineckou obranu do jízdy Lukáši Pokornému, jenž v samostatném úniku nezaváhal, když se trefil přesně k levé tyčce. Domácí mohli bleskově odpovědět, ale nikdo z nich nedokázal využít zmatku před brodským brankovištěm. Oceláři ale vzápětí vyrovnali. Filip Indrst vyhrál v útočném pásmu vhazování na Šimona Miklera, jenž se z mírného úhlu na pravé straně trefil k bližší tyčce nad Arbelovského rameno. Havlíčkův Brod se tím nenechal rozhodit a v 16. minutě si vzal ztracené vedení zpět. Tomáš Křehlík přihrál Marku Teclovi, jenž z bezprostřední blízkosti doklepl kotouč za Ochmanova záda. Hosté potom sice přečkali oslabení, ale Slezané pokračovali v tlaku a docílili vyrovnání. Z okraje kruhů vypálil Filip Indrst a Jiří Plandor šikovnou tečí zavěsil pod víko.

Oceláři naskočili do prostřední části mnohem lépe a za svou velkou útočnou aktivitu sklidili zasloužené ovoce. Nico Geidl si vybruslil až před gólmana Arbelovského a pohotově zasunul kotouč do mezírky mezi jeho betony. Hosté potom ubránili oslabení po faulu Matěje Škaredy, otupili soupeřův tlak a přebrali iniciativu do svých rukou. Parta z Kotliny srovnala s Třincem krok v čase 31:00, když Richard Cachnín narýsoval zpoza brány parádní pas před bránu na hůl Tomáše Křehlíka, jenž pohotovou ranou z první prostřelil gólmana Ochmana. Havlíčkobrodští mladíci měli více ze hry a zanedlouho dokonali obrat. Při bleskovém protiútoku našel Marek Tecl křižnou nahrávkou rozjetého Adama Dvořáka, jenž si všiml ze druhý vlny sjíždějícího Richarda Cachnína, který měl mezi kruhy dostatek času na to, aby skóroval přesně k tyčce. Hostů byl plný led a Oceláři si pomohli faulem. Při přesilovce však zažila Cachnínova družína ledovou sprchu, když Nico Geidl vyhodil puk z vlastní půlky hřiště a brankáři Arbelovskému překvapivě propadl puk mezi betony až do sítě, po čemž se do brodského brankoviště postavil Martin Nedvěd. Bojovníci z Kotliny se tím však nenechali rozhodit a přesilovku využili, když prudkou střelu Adama Dvořáka parádně tečoval pod horní tyčku Richard Cachnín. Po této brance střídal gólmany i Třinec, Radka Ochmana nahradil jeho kolega Maxim Kučera.

Třetí perioda se odvíjela podle havlíčkobrodského scénáře. Už ve 43. minutě předvedl skvělou souhru druhý brodský útok a Tomáš Kohout zblízka poprvé prostřelil brankáře Kučeru. Domácí se nestihli ani pořádně vzpamatovat a inkasovali posedmé. Jakub Petržilka přihrál na modrou čáru Radimu Pejchalovi, jehož ránu vyrazil betonem brankář Kučera před sebe a Tomáš Kulhánek bekhendovou dorážkou trefil odkryté kout brány. Hru pak rozkouskovalo několik vyloučení, ale ani jeden z týmů toho nedokázal využít. Oceláři vykřesali jiskřičku naděje v 58. minutě, kdy nedal gólmanu Nedvědovi žádnou šanci výbornou střelou z mezikruží Marek Havránek, ale na víc už se Slezané nezmohli. Mladí Bruslaři ustáli i jejich závěrečnou power-play a naprosto zaslouženě si domů odvezli všechny tři body za vítězství 7:5.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): I když se v Třinci moc nevyhrává, získali jsme tam všechny tři body. Kluci se vzpamatovali z pátečního debaklu s Litvínovem a odvedli stoprocentní práci. Dali jsme sedm gólů a vítězství si samozřejmě moc ceníme, protože body potřebujeme. Naše hra byla opravdu výborná a celému týmu za ni patří velký dík.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv