BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Č. Třebová - Havl. Brod 4:3 - Smutný konec. Junioři statečně bojovali, Kohoutům podlehli o gól
Smutný konec. Junioři statečně bojovali, Kohoutům podlehli o gól

Smutný konec. Junioři statečně bojovali, Kohoutům podlehli o gól

19.02.2017 | Ladislav Vácha

Juniorka měla před rozhodujícím zápasem v České Třebové karty rozdány jasně. Pokud vyhraje, senzačně postoupí do semifinále play-off, v opačném případě bude smutnit a budou ji čekat boje v rámci Poháru Vladimíra Martince. Mladí Bruslaři sice s Kohouty dvakrát o gól prohrávali, ale obránci Marek Bancíř a Václav Pecen dokázali těsné ztráty smazat. Na začátku třetí periody dokonce hosté dokonali zásluhou Tomáše Cejpka obrat, jenže Kohouti dvěma góly na přelomu první a druhé půlky třetiny překlopili pomyslné misky vah zpět na svou stranu a díky těsné výhře 4:3 si došli pro postup. Havlíčkův Brod si i přes porážku a vyřazení zaslouží absolutorium. Po dvou vysokých porážkách vyrovnal stav série na 2:2 a horkého papírového favorita potrápil mnohem více, než se očekávalo. (Foto: kohouti-ceskatrebova.cz)

 
ČF5, neděle 19.2.2017
HC Kohouti Česká Třebová
HC Kohouti Česká Třebová - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
4:3
(1:0, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 16. Zítka (Jindřich), 27. Jindřich (Fúzik), 49. Stehno (Kavalír, Škvor), 51. Šimončič (Pelán, Vondráček) – 25. Bancíř (Cejpek), 32. Pecen (Veverka), 41. Cejpek. Rozhodčí: Radim Prchal, Martin Kratochvíl – Michal Schaffer, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 851. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3. Konečný stav série: 3:2.

HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter (Pácha) – Vondráček, Lesák, Škvor, Krejnus, Veselý, Fink – Fúzik, Jindřich, Zadina – Kavalír, Stehno, Pejcha – Zítka, Pelán, Šimončič – Fousek

BK Havlíčkův Brod: Kekula (Adam) – Kříž, Bancíř, Motl, Suchý, Pecen, Bušek – Cejpek, Holenda, Szilva – Hlídek, Vala, Jelínek – Abbrent, Nguyen, Veverka

 

Začátek rozhodujícího zápasu byl z obou stran dost opatrný. První slibnou příležitost si v 7. Minutě vypracovali Kohouti, po krásné přihrávce Krejnuse však Pejcha z voleje netrefil. V čase 14:25 byl vyloučen Lesák a domácí v oslabení udeřili, když se po Jindřichově nádherné přihrávce ukázkovým švihem přesně trefil Jindřich Zítka.

V 17. minutě mohl stejný hráč přidat druhou branku, hostující obránce však jeho střelu v poslední chvíli zablokoval. V čase 18:11 si havlíčkobrodský obránce David Bušek vyšlápl na Jindřicha, kterého hrubě fauloval v předcházejícím střetnutí. Kohouti soupeře zatlačili do obrany a Zadina hledal krásnou přihrávkou Fúzika, který ve slibné pozici netrefil. Těsně před první sirénou byl vyloučen domácí obránce Veselý.

Kohouti se ubránili a nechybělo moc, aby v oslabení přidala dvojice Jindřich – Kavalír druhý gól. Ve 24. minutě se dvakrát dostal do gólové šance Fúzik, jehož dva pokusy zneškodnil brankář Kekula. Vzápětí se do útočného pásma vydal obránce Škvor a po jeho ztrátě puku se do brejku dostal Tomáš Cejpek, jehož vyloženou příležitost zlikvidoval gólman Nimmerrichter.

Netrvalo dlouho a velmi dobře hrající hosté se radovali z vyrovnávací branky, jejímž autorem obránce Marek Bancíř. Domácí hokejisté znovu přidali a dočkali se sladké odměny, když ve 27. minutě strhl vedení na jejich stranu výborný Ladislav Jindřich. V dalším průběhu druhé třetiny dopláceli hokejisté České Třebové na špatnou koncovku. Ve 28. minutě neproměnil slibnou šanci Kavalír, po něm přestřelil Jindřich a branky nedali ani Pejcha se Stehnem.

Ve 31. minutě se před Nimmerrichterem opět zjevil osamocený Tomáš Cejpek, domácího brankáře ale znovu nepřekonal. Druhého vyrovnání se hosté dočkali o malý okamžik později. Po vyloučení Šimončiče střílel prudce a přesně od modré čáry obránce Václav Pecen. Festival českotřebovské střelecké marnosti šancí pokračoval, v dalších dvou šancích se neprosadil Fúzik. V závěru druhé třetiny zbytečně vymýšlel Vondráček a jeho chybu hasil vyhozením puku mimo led Lesák, který v čase 39:34 vyfasoval dvouminutový trest.

Začátek závěrečného dějství přinesl obrovskou radost hostujícímu mužstvu. Útočník Tomáš Cejpek projel mezi domácími hráči jako nůž máslem a v čase 40:19 poslal puk tvrdou střelou pod horní tyčku. Výhodu přesilové hry pak získali Kohouti, jenže branku soupeře vůbec neohrozili.

Favorit se vrátil do zápasu v čase 48:22, kdy se o to postaral přesně střílející Patrik Stehno. Kohoutům zatrnulo v 50. minutě, kdy další mezeru v jejich obraně nedokázal potrestat Jakub Abbrent, brankář Nimmerrichter své spoluhráče v možná klíčovém okamžiku celého utkání podržel. Kohouti kritickou chvíli přečkali a vzápětí sami udeřili. Vondráčkův lob si bleskově zpracoval Pelán, přihrál najíždějícímu Michalu Šimončičovi a ten propálil všechno, co mu stálo v cestě.

Závěrečné minuty hosté takticky nezvládli. V čase 54:33 zranil Holenda vysokou holí v obličeji obránce Finka a dostal čtyři trestné minuty. Smolný večer prožíval Fúzik, kterého v čase 56:29 opět vychytal gólman Kekula. Šance svého týmu podkopal v čase 57:25 dalším nedovoleným zákrokem Bancíř, který u mantinelu podrazil unikajícího Stehna. Kohouti získali výhodu dlouhé přesilovky pěti proti třem (67 vteřin), ale další branku vstřelit nedokázali. Postup si však vzít nedali.

Ohlasy trenérů

Vladimír Vaněk (manažer, HC Kohouti Česká Třebová): Byla to velká dřina. Děkuji hráčům, kteří v předcházejících utkáních nehráli a nyní obětavě nastoupili. Zápas měl skvělou diváckou kulisu a atmosféru, fanouškům patří velké poděkování.

Aleš Kraučuk (BK Havlíčkův Brod): V pátém rozhodujícím střetnutí jsme dokázali favorizovaného soupeře hodně potrápit, byl to naprosto vyrovnaný zápas.Reportáž a ohlasy: kohouti-ceskatrebova.cz

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv