BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Žďár n. Sázavou 4:2 - Paráda! Starší dorost přehrál v derby žďárské Plameny
Paráda! Starší dorost přehrál v derby žďárské Plameny

Paráda! Starší dorost přehrál v derby žďárské Plameny

05.01.2018 | Štěpán Ondráček

HAVLÍČKŮV BROD – Po vánoční přestávce se do extraligového kolotoče vrátili starší dorostenci, kteří na domácím ledě hostili městského rivala ze Žďáru nad Sázavou. Hosté v utkání nemohli počítat s klíčovými hráči, ale i tak se jako první dostali do vedení. Mladí Bruslaři se tímto nenechali zaskočit a vysokou aktivitou překlopili misky vah na svojí stranu. Plameny ve třetí třetině snížili, avšak ani přes závěrečný tlak se jim nepodařilo vyrovnat. Cachnínova družina si tak připsala velmi cenné tři body za výhru 4:2. Do střelecké listiny se dvakrát zapsal Jakub Petržilka a po jednom zásahu si připsali Tomáš Křehlík a Marek Tecl.

 
B10, pátek 5.1.2018, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou
4:2
(2:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Křehlík (Tecl, Cachnín), 18. Petržilka (Pejchal, Kohout), 28. Tecl (Vaňous, Pokorný), 37. Petržilka (Kohout) – 6. Konečný (Černohorský, Poizl), 50. Nagy (Marguš) . Rozhodčí: Filip Vrba – Vojtěch Czubaj, Jan Kleprlík . Vyloučení: 7:8. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 31:39 (13:14, 9:13, 9:12). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

BK Havlíčkův Brod: Rachůnek (Arbelovský) – Dvořák, Adam, Horák, Krejčí, Dudycha, Pejchal "A" – Křehlík, Tecl "C", Cachnín "A"- Kulhánek, Kohout, Petržilka – Dudek, Rybáček , Pokorný – Houdek, Košťál, Vaňous

SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta (Sivák) – Černohorský, Čermák, Klodner "A", Poizl "A", Cibuzar, Maxmilián, Budín – Konečný, Dospěl, Vlk, Malenovský, Jindra, Kuluris, Marguš, Nagy "C", Gergel

 

Posázavské derby začalo opatrně, ovšem hosté se nevyvarovali faulu a šli pykat. Bruslaři nesehráli přesilovku dle svých představ, když si nedokázali vytvořit větší šanci. Ta přišla ke konci trestu,když ve slibné šanci byl Tomáš Křehlík, ale Radosta skvěle zasáhl. Plameny nemohly počítat s elitní pětkou a hrály především na protiútoky, které i domácí brankář Rachůnek kryl. Skóre zápasu otevřeli žďárští hokejisté. Daniel Poizl vyhrál vhazovaní na Jakuba Černohorského, který od modré čáry vystřelil. Jeho ránu tečoval Jakub Konečný, jenž změnil trajektorii puku tak, že na ní Rachůnek nezareagoval. Plameny mohly jít do dvoubrankového vedení, avšak Lukáš Gergel ztroskotal na Rachůnkovi, který podržel domácí tým. Mladí Bruslaři mohli vyrovnat po vzoru svého soka, ovšem střela Tomáše Kohouta zazvonila o levou tyč Radostovy branky. Domácí tým byl za svou aktivitu odměněn vyrovnávající brankou. Marek Tecl od levého kruhu nabil mezi čárky Tomáši Křehlíkovi, který z první trefil přesně k pravé tyči. Na ledové ploše, se poté hrálo ve čtyřech na obou stranách, a toho dokázali využít Bruslaři. Radim Pejchal poslal do úniku Jakuba Petržilku, který v tváří tvář uspěl proti Radostovi, když jej propálil nad víko. Žďár mohl vyrovnat zásluhou Zbyňka Vlka, ale toho fantasticky vychytal Rachůnek.

Druhá třetina se nesla v tónech domácího týmu, jenž dobýval branku Radosty, který neinkasoval. Mladí Bruslaři hráli početní hru ve které rozehráli ruletu přihrávek, ale žádná střela na branku Žďáru nešla. Plameny hrály jako opařené a do útočného pásma se málokdy dostávaly. Zákonitě musel přijít trest, při kterém šli Bruslaři do dvoubrankového vedení. Pavel Vaňous ujel s Markem Teclem do přečíslení, které vyřešili nejlépe možným způsobem. Vaňous přenechal puk mezi kruhy druhému jmenovanému, a ten prostřelil hostujícího gólmana mezi betony. Když už se hosté dostali do slibné šance, jejich akce pohořely na Rachůnkovi, jenž byl ve své bráně jistý. Rozhodčí poté vzájemně vyloučili na každé straně po jednom hráči, a opět se gólově prosadili domácí. Tomáš Kohout našel před modrou čárou Jakuba Petržilku, který obehrál tři protihráče a dostal se až k Radostovi. Hostujícího gólmana dokonale vymíchal, a poslal hrací předmět za pravý beton. Žďár hrál ke konci třetiny přesilovku, ale tu rozpůlila siréna, jež ohlásila konec druhé třetiny.

Plameny pokračovaly ve své přesilovce a mohly snížit, avšak zmatky před brankou Bruslařů vyřešila domácí obrana i s Rachůnkem. Mladí bojovníci z Kotliny měli možnost dvojnásobné přesilovky, ovšem ani tu nevyužili ve svůj prospěch, když nedokázali zaměstnat Radostu. V utkání se opět objevila hra ve čtyřech a i tentokrát padl gól, a to ze strany hostů. Tobiáš Marguš našel Martina Nagyho, který z nulového bodu nachytal brankáře Rachůnka a pověsil kotouč, do horních pater branky. Žďárští po vstřelení druhé branky ožili a zatápěli domácí obraně, ovšem ta skvěle fungovala, i za pomoci Rachůnka. S přibývajícím časem se hra přemístila před domácí svatyni a hosté hráli power-play. V ní si dokázali vytvořit nejednu šanci, když překonali Rachůnka, ale toho skvěle zastoupil obránce Pejchal, jenž zažehnal veliké nebezpečí. Mladí Bruslaři přežili závěrečný tlak soupeře, a zaslouženě vyhráli 4:2.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Po vánoční pauze nás čekalo derby se Žďárem. Oba soupeři se dobře znali a dovolím si tvrdit, že jsme odvedli skvělý výkon od první třetiny. Prohrávali jsme jedna nula a od druhé půlky zápasu jsme měli utkání pod kontrolou. Vedli jsme čtyři jedna, dneska tým pracoval skvěle do obrany a nedovolil tak hostům, aby šli do koncovky. Když snížili na 4:2, tak sahali po tom, aby utkání zdramatizovali. Mým srdíčkem je to, že si domácí mužstvo zasloužilo vyhrát. Myslím si, že jsme vykročili správnou nohou do nového roku. Týmu patří pochvala za dnešní výkon.

Jaromír Pytlík (SKLH Žďár nad Sázavou): Věděli jsme, že se nám v Havlíčkově Brodě nehraje moc dobře, protože tam moc nevyhráváme. Čekali jsme, že to bude těžké, hráli jsme první zápas po vánoční pauze. Takže jsme si neplnili ty povinnosti, které jsme měli a dostali jsme góly ve vyrovnaném stavu. Domácí dnes zaslouženě vyhráli.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv