21. 10. 2017 | Štěpán Ondráček

Mladší dorost přejel v derby Vysočiny Jihlavu! Rozhodla 2. třetina

HAVLÍČKŮV BROD - Mladší dorostenci dnes navázali na včerejší tažení svých starších kolegů, když v derby Vysočiny rozstříleli jihlavskou Duklu. Zápas od začátku nabídnul strhující podívanou, ale branek se diváci dočkali ve druhé třetině. Tam jich padlo pět a hned čtyři do sítě Dukly. Bruslaři tak podruhé porazili Jihlavu. Do listiny střelců se dvakrát zapsal Dominik Vacík a po jedné trefě si připsali Josef Dáňa, David Matula, Vladislav Juřica a Josef Vyvial. (Foto: Pavel Kerber)

Utkání začali lépe hráči Petra Beránka, kteří nedali soupeři žádnou šanci, avšak úvodní branka nepadla. Jihlava poté vyrovnala hru v přesilové hře, při které si vytvořila tlak, který musel ztlumit brankář Král. Oba dva týmy se předháněly v šancích, ale maskovaní muži ve svých modrých půlkruzích doslova čarovali, když zneškodnili takřka jisté góly. Největší šanci na otevření skóre měl Marek Kopic, který ve snaze překonat Maláče v jihlavské brance byl faulován Menšíkem a rozhodčí nařídili trestné střílení. K tomu se postavil sám nejlepší hráč Bruslařů – Kopic, ovšem svojí střelou zápěstím se nevešel mezi tři tyče. Dukla nejvíce komplikovala život domácím při přesilovkách, ale na místě byl vynikající Král, který své mužstvo podržel.

Prostřední dějství začalo tak, jak skončila první třetina, tudíž parádním hokejem z obou stran. Havlíčkobrodští dělali více chyb, čehož jihlavští hráči využívali k častým protiútokům, ale ty pochytal Král. Přítomní diváci se poté dočkali i gólové radosti. Josef Dáňa našel volný kotouč a vykoupal brankáře Maláče, který neměl nárok. Za několik minut bylo v Kotlině ještě veseleji, když tvrdou ranou od modré přesně zamířil kapitán týmu Dominik Vacík. Domácí družina poté měla velkou šanci přidat třetí gól, avšak vše vyřešila pozorná jihlavská defenziva. O pár minut později se dočkali i hosté. Matouš Menšík našel osamocený puk před Králem a nekompromisně zakončil k pravé tyči. Jihlava si poté vybrala slabší chvíli, když inkasovala dvě branky za minutu a čtyři sekundy. David Matula nabil na modrou čáru Dominiku Vacíkovi, který prostřelil Maláče nad pravý beton. O několik okamžiků později se z asistenta Davida Matuly stal úspěšný střelec, když se prosadil od modré a trefil horní roh branky.

Třetí dějství odehráli mladí Bruslaři s uvolněním, ale to vycítili hráči Dukly, kteří podnikli několik protiútoků. Se všemi pokusy si poradil vynikající Daniel Král, který dál trápil Jihlavské. Mladí Bruslaři, ač hráli úsporně, si připsali několik šancí, ale Filip Krejčí, který nahradil Filipa Maláče, si vedl znamenitě. Utkání, které se divákům muselo líbit, nabídlo další dvě branky v posledních pěti minutách, avšak v jihlavské svatyni. Střelu Adama Prýla ještě Krejčí vyrazil svým pravým betonem, avšak na dorážku Vladislava Juřici byl už krátký. Konečnou podobu výsledku dala havlíčkobrodská osmadvacítka. Josef Vyvial využil milimetrové přihrávky od Marka Kopice a zavěsil do levého horního rohu.

ELIOD Extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 29. Dáňa (Zych), 32. D. Vacík (Řehout, P. Vacík), 39. D. Vacík (Matula, Prýl), 40. Matula (Kerber, Kopic), 56. Juřica (Prýl), 57. Vyvial (Kopic) – 35. Menšík (Havel). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Marek Tichý, Tomáš Kotrba. Vyloučení: 3:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 50:27 (14:12, 14:9, 22:6). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

Král (Vácha) – Zych, Řehout, D. Vacík "C", Matula, Trupl, Kerber – P. Vacík, Kopic "A", Klofáč, Juřica, Rauš, Fiala, Prýl, Dáňa, Vyvial, Pártl.