BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - J. Hradec 8:4 - Juniorka vstoupila do sezony vítězně, doma přestřílela Vajgar
Juniorka vstoupila do sezony vítězně, doma přestřílela Vajgar

Juniorka vstoupila do sezony vítězně, doma přestřílela Vajgar

25.09.2015 | Ladislav Vácha, Richard Wagner

Junioři v prvním utkání sezony přivítali na svém ledě Jindřichův Hradec a nezačali vůbec dobře, když už ve druhé minutě prohrávali 0:2. Do přestávky ale stihli snížit a potom čtyřmi trefami zápas otočili na svou stranu. Nakonec slavili zisk prvních tří bodů, když zvítězili 8:4. Dvakrát se trefil Jan Jelínek, po jedné brance přidali Jan Vacek, Michal Semrád, Lukáš Křížek, jenž se blýskl hattrickem Gordieho Howea, Dominik Suchý, David Bušek a Dominik Kittler.

 
1.kolo, pátek 25.9.2015
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - KLH Vajgar Jindřichův Hradec
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
8:4
(1:2, 4:0, 3:2 )
Branky a nahrávky: 11. Jelínek (Kraučuk, Suchý), 24. Vacek (Kraučuk, Jelínek), 28. Semrád (Křížek), 34. Křížek (Polák), 40. Suchý, 52. Bušek (Kraučuk, Jelínek), 56. Jelínek (Kraučuk, Bušek), 60. Kittler (Motl) – 2. A. Přibyl (Bauer, Heřmánek), 2. Košťál (Kadlec), 44. Heřmánek (Kadlec, Fogl), 54. Heřmánek (Košťál). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Martin Klouda, Roman Zídek. Vyloučení: 3:4, navíc Křížek, Semrád (oba HBR), Košťál a Martinů (oba JHR) 5 + DKÚ. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4, 8:4.

BK Havlíčkův Brod: Adam (Kekula) – Lacina, Suchý, Bancíř, Vacek, Semrád "C", Lobo "A", Bušek – Jelínek, Kraučuk, Křížek, Hubert "A", Polák, M. Přibyl, Motl, Kittler

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kudrfalec (34. Fogl) – Kadlec, Jon "A", Šergl, Košťál, Šafář, Michal, Švihálek "C", Martinů, Heřmánek, A. Přibyl, Bauer

 

Hosté naskočili do zápasu jako utržení ze řetězu a už na začátku 2. minuty se radovali z vedení. Po nahrávce Antonína Bauera vypálil z pravého kruhu Antonín Přibyl a jeho nepříliš povedená rána propadla překvapenému brankářovi Adamovi pod lapačkou až do sítě. Mladí Bruslaři se nestihli ani pořádně vzpamatovat a Vajgar udeřil za půl minuty podruhé. Puku se chopil na pravé straně osamocený David Košťál, srovnal si hrací předmět na hůl a nechytatelně zavěsil pod horní tyčku. Domácí se však nenechali odradit a dočkali se snížení, když se zblízka po povedené nahrávce Jakuba Kraučuka prosadil Jan Jelínek.

Broďáci vstoupili do prostřední části s chutí a brzy slavili kýžené vyrovnání. Při ponechané výhodě si sjel od modré čáry blíž soupeřově bráně Jan Vacek a vyhnal svou ranou všechny pavouky z Kudrfalcovy šibenice. Netrvalo dlouho a probuzení domácí překlopili pomyslné misky vah na svou stranu. Nahrávku Lukáše Křížka přebral před brankovištěm kapitán Michal Semrád a zblízka se střelou po ledě nemýlil. Vajgar potom zlepšil svou hru a vytvořil si několik šancí, ale gólman Adam svůj tým podržel. Hodně důležitou branku potom vstřelil po krásné individuální akci Lukáš Křížek, jenž si podél mantinelu najel až do příznivé palebné pozice a našel mezírku mezi betony brankáře Kudrfalce, který odjel střídat. Zaskočení Jihočeši kapitulovali ještě 22 sekund před druhou sirénou, když se z mezikruží parádně trefil Dominik Suchý.

Havlíčkův Brod měl na začátku třetí periody více ze hry, ale paradoxně inkasoval. Jindřichův Hradec založil rychlý brejk, při němž se prohnal jako vítr po pravém křídle Jan Heřmánek a jeho dělovka z kruhu zaplula pod víko. Bruslaři si však vzali zpět třígólový náskok, když udeřili v početní převaze. Z kombinace Jana Jelínka a Jakuba Kraučuka těžil důrazný David Bušek, jenž se prosadil po závaru před brankovištěm. Vajgar se ale nevzdal bez boje a znovu zkorigoval nepříznivý stav. Jan Heřmánek pálil na bránu z okraje kruhů a od jednoho z domácích hráčů se odrazil až za Adamova záda. Domácí však nedopustili drama, když v 56. minutě propálil gólmana Fogla Jan Jelínek a na konečných 8:4 uzavřel Dominik Kittler.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): S kolegou jsme před zápasem upozorňovali, že hostující mužstvo přijelo o deseti lidech a ať to nepodceníme. Opak byl pravdou, hned ve druhé minutě jsme prohrávali 0:2. Vzali jsme si time-out a chtěli jsme mužstvo nabudit. Do zápasu jsme se dostali gólem na 2:1. Od druhé třetiny jsme byli agresivnější, hokejovější a dali jsme hezké góly po dobrých kombinacích. Jsem rád, že jsme to utkání zvládli a slavíme první tři body, protože proti nám stálo vyrovnané mužstvo.

Jaroslav Bolf (KLH Vajgar Jindřichův Hradec): Na první zápas v sezoně to nebylo špatné. Problém byl v tom, že jsme přijeli s deseti hráči, protože máme marodku a nemáme navíc ještě dotažené přestupy tří hráčů. Na klucích je vidět velká únava, protože někteří hráči ještě střídavě hrají za áčko. Na začátek sezony je nás málo, takže přípravu obětujeme fyzičce. Co se týče zápasu, chtěl bych pochválit vynikající přístup rozhodčího, protože už jsem dlouho neviděl takhle pískat absolutní rovinu na obě dvě strany. Zápas byl bez problému. Vedli jsme 2:0, ale udělali jsme hrubé chyby, které děláme na začátku sezony, protože nejsme sehraní. Soupeř toho využil, dal jeden krásný gól a dalšími dvěma lacinými zápas zlomil. Za stavu 4:2 a 5:2 jsme se ke konci ještě snažili zvednout, ale bohužel, ve dvou pětkách hrát juniorskou ligu není po fyzické stránce možné.

 
Statistiky zápasu
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv