před 2 dny | Tomáš Sochor

Junioři oplatili Chrudimi porážku z prvního kola, v nájezdech rozhodl Dvořák

Havlíčkobrodští junioři vyzvali na domácím ledě Chrudim, se kterou v prvním utkání prohráli po nájezdech. K těm došlo i při druhém vzájemném měření sil. Tentokrát ale v dovedností soutěži prokázali šikovnější ruce Bruslaři, kteří si tak vybojovali další dva body do tabulky.

Do utkání vstoupili aktivněji Bruslaři. Hned v první minutě vystřelil z úhlu Nový. Jeho pokus šel mezi Pithartovy betony a gólman Chrudimi si nebyl vůbec jistý, zda svým zákrokem puk zastavil. Domácí se snažili udržet si iniciativu, to se jim ale kvůli dvěma faulům nepodařilo. Hosté se v početních převahách dostali do několika zajímavých střeleckých příležitostí, ty ale zneškodnil Málek.

I přes přes přetrvávající mírnou převahou domácích se do vedení dostali hosté. Lukáš Korec na začátku 13. minuty nahrál ve středním pásmu Matěji Dvořákovi, jenž nabral vysokou rychlost, nabruslil si na vršek levého kruhu a nekompromisní dělovkou do růžku k protější tyči skóroval. Hra se poté vyrovnala a k vidění bylo velké množství osobních soubojů. Do žádné větší šance se před první přestávkou ani jeden z týmů už nedostal.

Havlíčkobrodští hokejisté měli parádní vstup do druhé třetiny. Již po 49 sekundách hry ve vlastním pásmu vybojoval kotouč Jan Kuchta, který posléze přejel celé hřiště a povedenou dělovkou od modré srovnal skóre. Bruslaři poté měli více ze hry a postupně si vytvářeli čím dál větší tlak.

Vše vyvrcholilo ve druhé polovině druhé třetiny, kdy domácí mužstvo několik minut drželo svého soupeře pod zámkem a ze všech stran ostřelovalo bránu Adama Pitharta. Ten musel čelit několika povedeným dělovkám a následným dorážkám, gólman Chrudimi však v těchto těžkých chvílích svoje mužstvo podržel. Hosté si vytvořili šance až v závěru. Nejdříve se do úniku dostal Korec, toho ovšem skvěle vychytal Málek. Pár sekund před sirénou mohl strhnout utkání pro Chrudim Novák, který střílel z první do téměř odkryté klece. Tomu ale v kritický moment sjel puk z hole.

V úvodu třetí části měli navrch havlíčkobrodští hokejisté, kteří znovu dostali svého soupeře pod tlak. Několik povedených střídaní za sebou vyvrcholilo střelou Hospodky z levého kruhu, která orazítkovala spojnici chrudimské brány. Na druhé straně se do ideální střelecké pozice mezi kruhy dostal Macas, jeho ránu k tyči ale vyhmátl Málek lapačkou.

V polovině utkání okořenila utkání bitka, ve které domácí Slavíček složil k zemi Nováka. Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny dostali hosté možnost rozhodnout zápas během přesilové hry, ve které si vybudovali několik zajímavých příležitostí, které ale nedokázali přetavit v gól.

Utkání tak dospělo do prodloužení. Havlíčkobrodští hokejisté v něm drželi kotouč, a nakonec si vynutili přesilovou hru. V ní pálil od modré hlavně Kuchta, jehož pokusy ovšem často končily mimo tři tyče. Do úniku se naopak málem dostal Macas, který už byl ale dlouho na ledě, a byl tak nakonec včas dojet a odzbrojen Novým.

V nájezdech poslal ve čtvrté sérii domácí do vedení Martin Dvořák, jenž překonal Pitharta forhendovou kličkou. Ihned ale na něj dokázal zareagovat Václav Tvrdík, jenž si položil Málka a nekompromisně zavěsil. V šesté sérii Tvrdík na druhý pokus trefil jen spojnici soupeřovy brány. To Martin Dvořák i napodruhé skvěle vymíchal chrudimského strážce svatyně a nádherně provedeným zakončením rozhodl o výhře Havlíčkova Brodu 2:1 po samostatných nájezdech.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 21. Kuchta, rozh. náj. Martin Dvořák – 13. Matěj Dvořák (Korec). Rozhodčí: Matyáš Sapík – Roman Zídek, Jaroslav Štěrba. Vyloučení: 7:7, navíc Slavíček (HBR) a Novák (CHR) oba 5 min. + OK [HRUB]. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Průběh utkání: 0:1, 2:1sn.

Málek (Beran) – Kříž, Konvalina, Slavíček, Tomica, Kuchta, Holas, Podroužek – Janko, Kraučuk, Martin Dvořák (A), Ostrý, Krejčí (A), Havlíček, Nový (C), Hospodka, Adamec, Chromý, Kytka, Kozlík.