5. 1. 2019 | Štěpán Ondráček, David Panuška

Junioři opět nezvládli závěr! Bod v Chomutově vystřelil Kopic!

CHOMUTOV – Havlíčkobrodští hokejisté absolvovali druhé utkání ve dvou dnech, když poměřily síly s Chomutovem. Diváci se bavili útočným hokejem, ale první branka padla, až ve druhé třetině, když se prosadili Piráti. Soubor z Kotliny vyrovnal ve stejné fázi hry, a tak rozhodla třetí třetina. Chomutovští střelci dlouho nemohli najít recept na skvěle chytajícího Daniela Krále. Nakonec to byli domácí, kteří využili své střelecké převahy a dvěma góly v závěru rozhodli o vyrovnané bitvě. Bojovníci z Kotliny, ale neodjeli s prázdnou, když se v prodloužení prosadil Marek Kopic. Čestnou branku Bruslařů vstřelil ve druhé třetině Martin Nepokoj (na snímku).

Velice aktivně do utkání naskočili hokejisté Havlíčkova Brodu. V prvních minutách jsme viděli akce pouze hostujícího celku, ale po slušných akcích se neprosadili Richard Cachnín ani Martin Nepokoj. Domácí měli největší šanci v sedmé minutě, kdy po přihrávce Guta střílel zblízka do betonů Dominik Vaněk. Následně se pokračovalo ve vyrovnaném a bojovném duelu, šance přišly až v závěru třetiny.

Stanislav Vrhel nejdříve hledal Tomáše Koblížka, jenž mohl u levé tyčky zakončovat do odkryté branky, ale chomutovský útočník se netrefil. Pár sekund na to byl v brankovišti Michal Gut, který ale po přihrávce od pravého mantinelu nedokázal skórovat. V posledních sekundách pak Stanislav Vrhel zakončoval bekhendem, ale Daniel Král se skvěle přesunul.

Druhá třetina začala brankou domácího celku. Luboš Dospěl střílel od levého mantinelu do betonů Krále, na dorážku ale chytře počkal Erik Mežnar, který otevřel stav duelu - 1:0. Ještě před polovinou utkání mohl navýšit vedení Tomáš Koblížek, který ale zblízka střílel jen do betonů skvělého Krále. Pár chvilek na to unikal sám na hostující jedničku Michal Gut, ale tomu bekhendová klička nevyšla.

Hrál se opět vyrovnaný hokej a ani jeden celek se nedostával do nějakých vyložených šancí. Oba brankáři kryli střelecké pokusy, vyrovnat se hostům povedlo v poslední minutě druhé třetiny. Martin Nepokoj dostal v přesilovce přihrávku mezi kruhy a svižným zakončením k pravé tyčce dostal Havlíčkobrodské zpátky do utkání - 1:1.

Třetí třetina začala bojovně. Dan Fiala mohl otočit, ale zblízka se neprosadil. V polovině třetí třetiny trefil Petržilka tyč, v protiakci Ouřada zakončoval u levé tyčky, ale puk projel jen brankovištěm. V závěru utkání přišlo rozhodnutí. Matyáš Svoboda hned po vhazování střílel do šibenice - 2:1. O necelou minutu a půl na to se po zadovce Michala Guta prosadil Kryštof Ouřada, který potvrdil triumf domácího celku - 3:1.

V nadstavbě byli úspěšnější hosté, kteří si po zásluze odvezli jeden bod. Marek Kopic ve druhé minutě ujel a rychlou střelou překonal brankáře Olivera Šatného.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 23. Mežnar (Šuráň, Dospěl), 57. M. Svoboda (Vrhel, Chlán), 58. Ouřada (Gut, Koblížek) – 40. Nepokoj (Cachnín, Dudycha), 62. Kopic. Rozhodčí: Daniel Kraval – Jiří Svoboda, David Klouček. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 93. Střely na branku: 46:32 (18:12, 20:6, 8:13 – 0:1). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1. Prodloužení: 0:1.

Chomutov

Šatný (Běhula) – Váchal, Šuráň, Zeman, Mikulec, Beneš, Vaněk, Štochl – Vrhel, Dospěl, Chlán, Svoboda M., Prokop, Mežnar, Koláček, Koblížek, Pech, Ouřada, Gut

Král (Nedvěd) – Nepokoj, Dvořák, Pejchal, Horák, Krejčí, Kerber, Dudycha – Vaňous, Petržílka, Kopic, Tecl, Hromádka, Fiala, Holenda, Kulhánek, Cachnín, Švec, Košťál