2. 9. 2017 | Ladislav Vácha

Generálka s nájezdy. Starší dorost doma těsně podlehl Warrioru

Starší dorostenci v sobotní generálce na nový extraligový ročník přivítali v Kotlině Warrior Brno, který bude v tuzemské nejvyšší soutěži nováčkem. Zatímco v minulém vzájemném střetnutí nevyšel mladým Bruslařům začátek, tentokrát se ujali vedení 2:0. Soubor z moravské metropole se ale obdivuhodně zvedl, ještě v úvodní dvacetiminutovce vyrovnal a ve druhé části dokonal obrat. Domácí však dokázali odpovědět, což platilo i o čtvrté trefě Brňanů. Zápas nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž vyhráli hosté 2:1. Za Havlíčkův Brod se o góly rozdělili dvojnásobní střelci Tomáš Kulhánek a Richard Cachnín (na snímku). První mistrovský zápas čeká Cachnínovu družinu už v pátek 8. září, kdy se v 16:00 představí na ledě silných Českých Budějovic. (Foto: Juniorský hokej)

Hledáme nové posily! Staňte se členem našeho týmu!

Mladí Bruslaři naskočili do zápasu pěkně zostra a dostávali se do slibných palebných pozic, ale nepotykali si s koncovkou a většina jejich střeleckých pokusů nezasáhla svůj cíl. Od 4. minuty mohli těžit z první přesilovky, ale ta se jim moc nepovedla. Jedinou slibnější šanci měl na holi Tomáš Křehlík, jenž z pravé strany trefil u přední tyčky gólmana Slavíka. V 8. minutě jim však vyšlo přečíslení 3 na 2, Richard Cachnín poslal dobrou nahrávku před bránu Marku Teclovi, před nímž si kotouč nešťastně srazil do vlastní brány jeden z hostů. Další nabídnutou hru v početní převaze už soubor z Kotliny využil, když Tomáš Kulhánek vystřelil z levého kruhu zpoza obránce a jeho projektil zapadl k bližší tyčce. Hosté však nesložili zbraně a dvěma slepenými brankami vyrovnali. Ve 13. minutě brodská obrana propadla a Martin Borot v samostatném úniku našel mezírku mezi Arbelovského betony. Podruhé udeřil Warrior při přesilovce, když z mezikruží vypálil Alex Mudrych a zavěsil pod horní tyčku.

Domácí začali prostřední část hodně nedisciplinovaně a dopustili se faulů. I při vlastním oslabení si ale mohli vzít zpět ztracené vedení, když skvělou práci odvedl v útočném pásmu Pavel Dudek, který vybojoval kotouč pro Adama Rybáčka, jehož střelu zblízka brankář Slavík bravurně zlikvidoval. Hokejisté z Brna však vzápětí nedovolený zákrok svého soupeře nekompromisně potrestali. Tomáš Coufal přebral přesný pas mezi kruhy a chladnokrevně poslal kus černé gumy přesně pod břevno. Trenér Richard Cachnín st. ihned zareagoval na špatnou hru svých svěřenců a vyžádal si oddechový čas. Havlíčkův Brod pak hrál přesilovku, jenže s ní naložil mizerně a mohl děkovat střídajícímu gólmanu Nedvědovi, který fantasticky vychytal nebezpečnou střelu z bezprostřední blízkosti. Mladí Bruslaři se pak konečně probudili a dočkali se vyrovnání, když předvedli vzorný důraz před brankovištěm Warrioru a z dorážky skóroval Tomáš Kulhánek. V úniku se zanedlouho ocitl Lukáš Pokorný, ale pálil jen do Slavíkových betonů.

Celek z moravské metropole nastoupil lépe do třetí periody, když znovu potrestal soupeřův faul. Oskar Hubáček našel hezkým pasem před brankovištěm volného Marka Bartoše, jenž z první zametl kotouč za záda přesouvajícího se brankáře Nedvěda. Extraligový nováček měl potom navrch, zatímco papírový favorit byl očividně v herním útlumu. Obrat nastal ve 49. minutě, kdy domácí ujeli do přečíslení 2 na 1, Marek Tecl narýsoval skvostnou nahrávku Richardu Cachnínovi a šikovný útočník z voleje prostřelil gólmana Slavíka. Broďáci pak propadli při přesilovce a jejich soupeř se hnal do přečíslení 2 na 1, ránu zblízka však výborně zneškodnil brankář Nedvěd. Ze vzdálenosti několika kroků brzy střílel Marek Tecl a mířil dobře do horní části brány, gólman Slavík však znamenitě zasáhl svou lapačkou. Domácí mohli rozhodnout zápas v poslední minutě utkání při přesilovce 5 na 3, kterou ještě umocnili odvoláním gólmana Nedvěda. Ani v šesti však puk do branky nedotlačili a byla z toho remíza 4:4.

Vyrovnaný zápas dospěl až do prodloužení, v němž se hodně hrálo v početní nerovnováze. Ani jeden z týmů toho ale nedokázal využít. Havlíčkobrodská družina si vytvořila obrovskou šanci na konci prodloužení, když si najel na povedený pas před brankoviště Tomáš Kulhánek, ale jeho zakončení bez přípravy fantasticky vychytal gólman Slavík. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V sedmi sériích byli nakonec úspěšnější hosté, když za Bruslaře proměnil svůj pokus jen Richard Cachnín, zatímco z tábora Warrioru se trefili dva exekutoři. Vítězný gól vsítil Oskar Hubáček.

přát.. kolo, sobota 2.9.2017 od 10:30
4:5sn
(2:2, 1:1, 1:1 - 0:0)
Havl. Brod - Warriors Brno

Branky a nahrávky: 8. Cachnín (Křehlík, Tecl), 11. Kulhánek (Vaňous, Křehlík), 31. Kulhánek (Petržílka, Vaňous), 49. Cachnín (Tecl) – 13. Borot (Hubáček), 15. Mudrych (Daněk), 28. Coufal (Brůžek), 45. Bartoš (Hubáček), roh. náj. Hubáček. Rozhodčí: Jaroslav Žák – Tomáš Krejčí, Michal Kerber. Vyloučení: 7:11, navíc Brůžek (WAR) OT 10 min. [NESP]. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 33:25 (14:5, 7:10, 9:9 – 3:1). Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5sn.

Arbelovský (od 28. Nedvěd) – Krejčí, Škareda, Dudycha, Pejchal, Adam, Horák, Vaněk, Brdičko – Vaňous, Kulhánek, Petržílka – Křehlík "C", Cachnín, Tecl – Pokorný, Rybáček, Dudek – Košťál