před 2 dny | Tomáš Sochor

Bruslaři v Kopřivnici statečně doháněli ztrátu, nakonec si odváží bod

Havlíčkobrodským hokejistům nevyšel vstup do zápasu a brzy prohrávali již 0:3. Bruslaři se ale zvedli a nadvakrát dokázali svého soupeře dohnat. Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, v něm ale osmnáct sekund před koncem vstřelila rozhodující branku Kopřivnice.

Úvod utkání patřil Kopřivnici. Ta se dostala do vedení již po 100 sekundách hry, kdy Jan Sluštík nahrál z vlastního rohu kluziště do středního pásma, kde si rozjetý Mateusz Seikeirka nejdříve v plné rychlosti obhodil posledního hráče Havlíčkova Brodu a v úniku bekhendovou kličkou zavěsil. Domácí se zanedlouho radovali znovu, když Filip Indrst v přesilové hře ze záporného úhlu z levé strany procpal puk přes brankáře do brankoviště, kde volný kotouč dorazil do sítě Jan Sluštík.

(Video: czechicehockey.tv)

Bruslaři se poté začali zvedat, jenže na začátku 12. minuty Tatra udeřila potřetí. Kopřivnice se díky parádnímu přechodu do útočného pásma dostala do přečíslení tři na dva, při kterém dostal na ose hřiště plno prostoru Jakub Mach, jenž si položil Nečase a z úhlu skóroval. Tříbrankové vedení vydrželo domácím jen 28 sekund. Vojtěch Holenda nabil na vrcholek levého kruhu Davidu Valovi, jehož brankářem vyraženou střelu sám dorazil do soupeřovy klece. Novákova družina se poté znovu zvedla. Několika povedenými ranami dal o sobě vědět Endál, před první přestávkou se ale skóre znovu nezměnilo.

Téměř vše podstatné se během druhé třetiny událo v přesilových hrách. První přesilovku hráli Bruslaři, do největší šance se v ní ale dostal Indrst, jenž ujel všem protivníkům. Nečas jeho bekhendové zakončení zlikvidoval, dorážce hosté zabránili jen za cenu faulu. V oslabení mohli posléze udeřit i Broďáci. Kuchta se spolu s Raušem dostali do situace dva na nikoho, druhý jmenovaný však nahrávku svého vousatého spoluhráče nedokázal nasměrovat mezi tři tyče.

Další početní převahu již Bruslaři využili lépe. Marek Melenovský nahrál z levé strany na pravý kruh Adamu Raušovi, jehož střela z první sice letěla mimo bránu, puk se ovšem od zadního mantinelu odrazil k levé tyči, kde ho Milan Valášek dostrčil za bezmocného Kubáně. Kopřivnice pak znovu zahrozila ve svém oslabení, kdy se v situaci dva na jednoho rozhodl vystřelit Suchý, jenž ovšem mířil těsně nad horní tyč. Suchý poté málem dotlačil hrací předmět do klece i během dvojnásobné přesilové hry, puk se ale naštěstí pro Bruslaře zastavil těsně před brankovou čárou.

Havlíčkobrodští hokejisté měli dobrý vstup do třetí části. Bruslaři si svojí aktivitou vynutili faul, který následně potrestali. Filip Pártl vyhrál v útočném pásmu vhazování pro Lukáše Bureše, jenž pohotovou střelou z vnitřku kruhu propálil překvapeného Kubáně mezi betony. Hosté se hnali za obratem, po individuální chybě se však zpět do vedení dostala Kopřivnice. René Bartošák našel za obranou soupeře Štěpána Jurka. Tomu sice kotouč při zpracování trochu poodjel a brankář Vojtěch Nečas k němu měl blíž, havlíčkobrodskému gólmanovi ovšem hrací předmět nešťastně projel mezi betony.

Bruslaře však smolná branka nesložila. Již o dvě a půl minuty později odvedl výbornou práci Lukáš Endál, který udržel puk před dvojicí protivníků. Zkušený bard ještě posunul kotouč poblíž stojícímu Filipu Pártlovi, jenž rychle nahrál krosem na levou tyč, odkud do odkryté klece zavěsil Tomáš Střecha. Borci z Vysočiny ještě mohli zvrátit výsledek v závěrečné přesilovce, to se jim ale nepovedlo.

Zápas tak došel do prodloužení. I v něm si havlíčkobrodští hokejisté zahráli přesilovou hru. V ní Endál nastřelil břevno, zbytek pochytal Andreas Kubáň. Diváci v hale se již pomalu připravovali na nájezdy, když v tom osmnáct sekund před koncem vypálil z osy hřiště dělovku k tyči Miroslav Marek. Na jeho ránu Nečas nedosáhl, a Havlíčkův Brod si tak z Kopřivnice odvezl bod za prohru po prodloužení.

Kopřivnice - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 2. Siekierka (J. Sluštík), 6. J. Sluštík (Indrst, Bartošák), 12. Mach (Marek, Pargač), 51. Jurek (Bartošák), 65. Marek (Suchý) – 12. Holenda (Vala), 29. Valášek (Rauš, Melenovský), 46. Bureš (Pártl), 54. Střecha (Pártl, Endál). Rozhodčí: Jakub Koziol – Milan Gančařík, Tomáš Vojtášek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 569. Střely na branku: 26:44 (8:12, 12:11, 5:16 – 1:5). Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4p.