včera | Tomáš Sochor

Stejně jako v přípravě. Bruslaři přes střeleckou převahu padli s Technikou

Zápas nezačal pro Havlíčkův Brod dobře, jelikož poprvé inkasoval již ve třetí minutě. Bruslařům se podařilo ve druhé třetině vyrovnat, Technika ovšem dvěma slepenými góly znovu strhla vedení na svou stranu. Domácím se již poté nepodařilo vyzrát na soupeřova gólmana, a s Brnem tak v úvodním kole prohráli 1:3.

Do zápasu vstoupila lépe Technika, která si rychle vynutila faul. V následující přesilové hře napřáhl od modré Karel Holík, jenž nádhernou ránou o břevno otevřel skóre utkání. Zhruba od páté minuty se Bruslaři začínali dostávat do hry. Domácí mohli vyrovnat, když po Střechově střele dorážel Vala do téměř odkryté klece. Proti jeho zakončení se však fantasticky přesunul Šurý.

S postupem času převzali Bruslaři otěže zápasu. V polovině prvního dějství nahrál Valášek ze záporného úhlu před bránu, odkud se snažil dopravit kotouč za Šurého záda Tecl. Brankář Techniky ale znovu zakročil. Větší tlak domácího týmu pak zbrzdily další dvě vyloučení.

Vstup do druhé části měli i díky dobíhající přesilové hře znovu lepší hosté, domácí mužstvo ale podržel několika dobrými zákroky Čeněk Novák. Bruslařům se poté podařilo skórovat. Milan Valášek vyhrál vhazování v útočném pásmu na Marka Tecla, jenž nahrál na modrou čáru Patriku Vašíčkovi. Ten povedenou dělovkou vyrovnal stav utkání.

Rovnovážný stav však vydržel jen minutu a třináct sekund. Poté Adam Popelka posunul při vhazování v pásmu Bruslařů puk dopředu, odkud se pohotovou střelou prosadil Michal Nekvapil. Jen o necelé tři minuty později se Technika dostala do trháku, když znovu skóroval Michal Nekvapil, který využil špatné rozehrávky domácích a střelou mezi Novákovy betony rozjásal brněnskou střídačku. Domácí se hnali za snížením, to se jim ale nepodařilo ani v jejich první přesilové hře.

Bruslaři ve třetí třetině podnikali jeden útok za druhým, vybojovali si dvě početní výhody, šanci si vytvořili i v oslabení a Michala Šurého zaměstnávali s železnou pravidelností ze všech různých pozic a situací. Brněnský brankář byl ale vždy včas na svém místě, nevyrážel puky a celkově udělal naprosté minimum chyb.

Havlíčkův Brod tak tři a čtvrt minuty před koncem odvolal gólmana a pokusil se zvrátit výsledek ve svůj prospěch s šesti hráči v poli. Hosté se ale i v samotném závěru mohli opřít o skvělého Šurého, jenž fantastickým výkonem dovedl Techniku ke třem bodům.

Havl. Brod - Technika Brno

Branky a nahrávky: 28. Vašíček (Tecl, Valášek) – 3. Holík (Putz, Ervasti), 29. Nekvapil (Popelka), 31. Nekvapil. Rozhodčí: Ivan Čunocka – Jaroslav Štěrba, Patrik Augusta. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 52:24 (19:9, 17:11, 16:4). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Č. Novák (Nečas) – J. Novák (C), Benák, J. Kuchta, Vašíček, Vala, Jáchym, Kerber – Tecl, Valášek (A), Melenovský – Endál, Pártl, Kopic – Střecha, Rauš, P. Kuchta (A) – Kotrba, Rulc, Holenda – Dymák.