7. 3. 2018 | Štěpán Ondráček

Bruslaři se na postup pořádně nadřeli! Opět rozhodly přesilovky

HAVLÍČKŮV BROD – Bruslaři nastoupili do třetího měření sil s Jihočechy a nebyl to vůbec jednoduchý zápas. David Servis hrál do poloviny utkání vyrovnanou partii a několikrát potrápil havlíčkobrodskou defenzivu. Bruslaři prohrávali v utkání už 0:2, ale dokázali nepříznivý stav otočit ve svůj prospěch. Družina okolo trenéra Václava Adama postoupila do čtvrtfinále nejkratší možnou cestou. Branky z táboru Bruslařů zaznamenali dvougóloví střelci Tomáš Chlubna, Jan Milfait a Miroslav Třetina, úspěšný trojlístek doplnil Lukáš Endál. Konečný stav série 3:0.

Hosté z Jihočeského kraje na domácí Bruslaře hned od začátku pořádně vlétli. Jakub Marek objel Novákovu branku a snažil se puk zasunout za jeho levou tyč. To by se mu povedlo, ale domácí od první branky zachránil Tomáš Semrád. Do úniku se dostal Tomáš Chlubna, ale tváří v tvář neuspěl proti Dudáčkovi. David Servis, který přehrával domácí tým, šel po zásluze do vedení. Jakub Marek střílenou přihrávkou oslovil Romana Šulčíka a hostující kapitán nasměroval touš do odkryté svatyně. S Bruslaři rázem bylo zle, když prohrávali o dvě branky. Oba aktéři prvního gólu si prohodili role. Roman Šulčík přihrál zpoza branky na Jakuba Marka, který z první nedal Novákovi šanci. Jenže na řadu přišly přesilové hry a v nich dvě trefy Bruslařů. Miroslav Třetina nahrál na modrou čáru Tomáši Semrádovi, který střílenou přihrávkou oslovil hůl Jana Milfaita. Útočník druhého elitního útoku ji nastavil tak, že puk skončil za bezmocným Dudáčkem. O několik málo okamžiků později bylo v Kotlině vyrovnáno. Semrádovu dělovku od modré vyrazil Dudáček jen před sebe. U puku byl nejrychleji David Michálek, jenž bekhendovou přihrávkou našel Miroslava Třetinu. Domácí kapitán z levého kruhu poslal hrací předmět za přesouvajícího se brankáře David Servisu. V poslední minutě mohl dokonat obrat Endál, ten ale ve slibné šanci trefil dobře postaveného Dudáčka.

Oba týmy se v úvodu druhé třetiny střídaly v šancích, ale šťastnější byli Havlíčkobrodští. Filip Beneš vystřelil na Dudáčka, který držel puk ve své moci, avšak dojíždějící spoluhráč ho srazil k ledu. Rozhodčí nepískal a touš z hostujícího gólmana vyšťoural Tomáš Chlubna. Bojovník z Kotliny objel branku a zasunul puk za levou tyč. Vedení nemělo dlouhého trvání, neboť David Servis využil početní výhodu. Jan Radoš střílel od modré a plachtící puk těsně před Novákem tečoval Jakub Marek. Bruslaři se herně vyrovnali hostům a o šance nebyla nouze. Nejprve neuspěl Kozlík, na druhé straně nepochodil ani Michal. Milimetrovým pasem se poté prezentoval Martin Kříž, který za obranou hostů našel Tomáše Chlubnu. Havlíčkobrodský Rumcajs dlouho naznačoval kličku, ale místo toho zvolil střelu k pravé tyči. David Servis mohl vyrovnat Dančišem,ten ale nedal. Z následného protiútoku se prosadili domácí. Lukáš Endál byl za brankou hostů, odkud přihrál k bližší tyči Janu Milfaitovi. Domácí útočník z první vymetl všechny pavučiny v pravém horním rohu.

V poslední části se hrál vyrovnaný hokej na obou stranách. Zkraje periody měli hosté možnost přesilové hry na Nováka si ovšem nepřišli. Na řadu s přesilovou hrou šli i domácí, ale tentokrát zůstala nevyužita. Ukazatel skóre se poprvé pohnul až v 53. minutě, kdy Adamova družina řádila opět v přesilovce. Jan Milfait vystřelil na Dudáčka, který jeho střelu vyrazil. U kotouče byl Vojtěch Šmíd, jenž z dorážky neuspěl a vše na sebe musel vzít Miroslav Třetina. Domácímu kapitánovi se napotřetí podařilo procpat touš za záda hostujícího gólmana. David Servis hrál dvojnásobnou početní výhodu, kterou nemilosrdně potrestal. Lukáš Kříž poslal puk na Novákovu branku, a ten se odrazil od zadního mantinelu až k Milanu Dančišinovi, jenž uklidil hrací předmět do poloprázdné branky. Jihočeši se hnali dopředu a necelé tři minuty před koncem zkusili power-play. Kulhánek z půlky jen těsně minul, ale David Kozlík přistrčil puk na Lukáše Endála a havlíčkobrodský forvard dovezl puk do opuštěné klece.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Výsledky osmifinále play-off Střed + Západ

Moravské Budějovice – Tábor 4:1, 3:1, 5:4p (stav série 3:0)
Kolín – Nymburk 2:1p, 0:1p, 5:2 (stav série 2:1)
Sokolov – Dvůr Králové 9:2, 5:1, 2:3 (stav série 2:1)
Žďár nad Sázavou – Klatovy 6:5p, 6:5sn, 5:3 (stav série 3:0)
Děčín – Trutnov 3:2, 2:3p, 6:1 (stav série 2:1)
Jablonec – Bílina 6:5p, 5:6p, 3:1 (stav série 2:1)
Vrchlabí – Kobra Praha 8:2, 2:7, 6:1 (stav série 2:1)

Havl. Brod - David Servis

Branky a nahrávky: 11. Milfait (T. Semrád, Třetina), 14. Třetina (Michálek, T. Semrád), 22. Chlubna (Beneš, Vala), 36. Chlubna (M. Kříž, Kuchta), 37. Milfait (Endál), 53. Třetina (Šmíd, Milfait), 59. Endál (Kozlík, T. Semrád) – 7. Šulčík (Marek), 9. J. Marek (Šulčík, L. Kříž), 24. J. Marek (Radoš, Dančišin), 55. Dančišin (L. Kříž). Rozhodčí: Michal Maršálek – David Urubčík, Jan Kleprlík. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 806. Střely na branku: 30:32 (9:12, 15:9, 6:11). Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 6:3, 6:4, 7:4.

Novák (D. Marek) – T. Semrád, D. Vacík, Vala, Kulhánek, Šmíd, M. Kříž, Balgalvis – Endál, Třetina (C), Přidal – Michálek, Milfait (A), Voříšek – Beneš, Kuchta, Chlubna – Kozlík, Ludvík, Šuhaj