3. 2. 2018 | Ladislav Vácha, Richard Wagner

Divoká přestřelka v Klatovech! Bruslaři vydobyli ztracené vítězství

KLATOVY - Bruslaři se vydali bojovat na led šestého celku z Klatov, kde zprvu plnili funkci jasného favorita a dobrou hrou si vydobyli dvoubrankové vedení. Domácí celek se však vzepřel nepříznivému osudu a postupně zbořil brodský náskok, který dokonce po vyšším trestu nováčka Šmída přetavil v těsné vedení. Celek z Vysočiny však posléze vyndal hlavu z dlaní a zabojoval. Odměnou mu bylo nejen snížení, ale také celkem brzce rozhodnuté prodloužení, ve kterém využil početní převahu kapitán Miroslav Třetina, který po parádní kombinaci vystřelil svému družstvu bonusový bod. Vzhledem k průběhu střetnutí a poměrně klidnému náskoku se ale bere remíza jako ztráta, kterou by si celek bojující o postup do WSM ligy, neměl v dalším průběhu základní části a play-off dovolit. Ve středu čeká na celek Václava Adama a Ladislava Fixy ostře sledované derby se Žďárem, kde náročný bruslařský fanda očekává tříbodovou loupež.

Od začátku se hrály vyrovnaný hokej a oba týmy se střídaly v útočné aktivitě. Domácí měli brzy k dispozici přesilovou hru, při níž musel brankář Marek vytáhnout těžký zákrok lapačkou, ale jinak se Bruslaři v pohodě ubránili. V 11. minutě Havlíčkův Brod otevřel gólový účet zápasu, když při ponechané výhodě nabil Lukáš Endál mezi kruhy Davidu Valovi, jehož svižná rána z voleje zapadla za Sochůrkova záda. Hosté byli o něco aktivnější, jenže z dobrých palebných pozic často mířili nepřesně. Západočeši mohli vyrovnat při přesilovce, jenže Petr Kuchta jim vypíchl v obranném pásmu puk a při rychlém kontru nahrál Tomáši Semrádovi, jenž sice vypálil z kruhu jen do betonu, ale prvně jmenovaný z dorážky pohodlně skóroval do zcela odkryté brány. Radost bojovníků z Kotliny však ještě ani pořádně nedozněla a v téže přesilovce domácí snížili. Štiplavou ránu Jiřího Uhlíka sice gólman Marek ještě vyrazil, ale na bleskovou dorážku Jakuba Houfka už neměl nárok. A s Bruslaři to málem vypadalo ještě hůř! Po jejich zaváhání ujížděl sám na bránu Jiří Uhlík, ale trefil jen dobře postaveného brankáře Marka. Havlíčkův Brod si nakonec vzal dvoubrankový náskok zpět, když Lukáš Endál přihrál do levého kruhu Tomáši Semrádovi, jehož dělovka skončila až v síti.

Adamovi svěřenci sice na soupeře v prostřední části vlétli s velkou chutí, ale paradoxně udeřilo na jejich straně. Petr Mrázek vypálil od modré čáry a jeho projektil ještě před brankovištěm šikovně tečoval mezi Markovy betony clonící Vojtěch Kovařík. Broďáci potom svého soupeře zmáčkli a znovu vedli dvoubrankovým rozdílem. Jakub Lacina sice po Milfaitovu pasu ani nadvakrát gólmana Sochůrka zblízka neprostřelil, ale akce pokračovala dál, ideální pas přebral na okraji kruhů Kryštof Kulhánek a parádní střelou zápěstím propálil brankáře Sochůrka. Klatovští hokejisté byli i nadále nebezpeční a gólman Marek musel dávat dobrý pozor. Z brodského tábora byl hodně vidět nováček Vojtěch Šmíd, který se několikrát probil do slibné palebné pozice, ale gólu se nedočkal. Vostřákova družina vsítila důležitou kontaktní branku při vlastním oslabení, když ve 37. minutě pláchl brodské obraně Jan Topinka a zblízka i s trochou štěstí prostrčil puk za padajícího Davida Marka. Blízko gólové radosti byli vzápětí i Bruslaři, jenže krásná pumelice Davida Valy zacinkala jen na břevno. Při přesilové hře zanedlouho tečoval puk ze vzduchu Miroslav Třetina a kus černé gumy skončil v síti, jenže rozhodčí rozpažil kvůli hře vysokou holí.

Třetí perioda začala pro havlíčkobrodské barvy naprosto katastrofálně, když hosté sami posadili soupeře na koně svou nedisciplinovaností. Už ve 42. minutě bylo vyrovnáno, když při hře v početní převaze převzal puk Jan Topinka a skrytou střelou z prostoru pravého kruhu rozechvěl síť v Markově svatyni. V čase 44:45 sestřelil Vojtěch Šmíd protihráče, za což obdržel trest na 5 minut plus osobní trest do konce zápasu. S protesty přispěchal Tomáš Semrád a vyfasoval osobní trest na 10 minut za nesportovní chování, čímž tak parta z Vysočiny přišla během jediné sekundy o první obranný pár. Hosté se sice v dlouhém oslabení dobře bránili, ale ve 48. minutě inkasovali a Klatovy šly poprvé v utkání do vedení, když z dorážky dopravil puk na místo určení Jiří Uhlík. Bruslaři potom sice Houfkův faul ještě nepotrestali, ale následný Vlčkův prohřešek už ano. Ve skrumáži před brankovištěm se zorientoval nejlépe Patrik Přidal a po jeho pohotovém zakončení se natahoval brankář Sochůrek marně. Hosté pak soupeře přikovali k jeho bráně a hnali se za obratem, jenže David Vala při samostatném úniku svůj blafák nasměroval do Sochůrkova betonu a z úhlu neuspěl ani Lukáš Endál. Ten byl však faulován a Bruslaři začali prodloužení přesilovkou.

Nastavení trvalo pouhých 35 sekund, když při nádherné přesilovkové akci Kryštof Kulhánek s Lukášem Endálem totálně vyšachovali klatovskou defenzivu a kapitán Miroslav Třetina střelou zblízka pohodlně vystřelil svému týmu bonusový bod.

Klatovy - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 15. Houfek (Uhlík, Topinka), 24. Kovařík (Mrázek, Topinka), 37. Topinka (Houfek), 42. Topinka (Kubeš, Slavík), 48. Uhlík (Topinka, Polívka) – 11. Vala (Endál, Milfait), 14. Kuchta (T. Semrád, Chlubna), 20. T. Semrád (Endál, Třetina), 26. Kulhánek (Milfait, Přidal), 56. Přidal (Endál, Vala), 61. Třetina (Endál, Kulhánek). Rozhodčí: Šindel - Sedláček, Vavruška. Vyloučení: 7:4, navíc Šmíd 5+OK [ZHK], Kulhánek a T. Semrád (všichni HBR) 10 min. OT [NESP]. Využití: 3:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 278. Střely na branku: 32:44 (10:14, 11:13, 11:16 - 0:1). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4, 5:6.

Klatovy

Sochůrek (Plánička) – Houfek, Polívka, Slavík, Čechura, Mrázek, Bouček – Kubeš, Topinka, Uhlík, Tejral, Vlček, Markov, Kovařík, Reitspies, Červenka, Prokop, Vondrák, Krs.

Marek (Novák) – T. Semrád, Šmíd, Vala, Kulhánek, Lacina, Kříž, Balgalvins, Přidal, Milfait, Endál, Voříšek. Třetina, Šuhaj, Chlubna, Kuchta, Kozlík, Beneš, Ludvík.