13. 1. 2018 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Brod hladce smetl poslední Písek! U Otavy mu nadělil devítku!

Havlíčkobrodští hokejisté se vydali na led posledního Písku, kde museli za každou cenu získat všechny tři body. Úvodní dvacetiminutovku vyhráli 2:0 a v prostřední části svůj náskok ještě výrazně navýšili, když po druhé siréně svítil na tabuli stav 2:7. Ve třetí periodě ještě Bruslaři přidali další dvě branky a odvezli si domů všechny tři body za jednoznačný triumf 9:2. Po dvou brankách vstřelili Lukáš Endál a Petr Kuchta, jednou skórovali Filip Beneš, Kryštof Kulhánek, Patrik Přidal, Tomáš Ludvík a kapitán Miroslav Třetina.

Na píseckém ledě se Bruslařům v posledních sezonách nehrálo snadno, tentokrát to bylo jinak. Už po půlminutě hry otevřel skóre Lukáš Endál a naznačil, v jakém duchu bude zbytek zápasu probíhat. Havlíčkobrodští se dostali k několika příležitostem z nebezpečného prostoru mezi kruhy, které gólem ještě neskončily. David Vala v polovině periody šikovně nahodil puk do útočného pásma přes celé hřiště, Filip Beneš uplatnil svoji rychlost a díky využití hybridního icingu přišpendlil kotouč pod horní tyč. Domácí mohli skóre korigovat v čtyřminutové početní převaze, na bránící čtveřici protihráčů spolu s gólmanem Davidem Markem ale nevyzráli.

Ve druhém dějství stačilo Bruslařům k navýšení skóre dokonce jen 27 sekund, podruhé se prosadil Lukáš Endál. Jihočeši se dočkali branky o pár chvil později, nadvakrát dostal puk do sítě Josef Vlk. Jejich radost ale po 22 sekundách zmrazil Petr Kuchta, a když další branku přidal Kryštof Kulhánek, přepustil Richard Kříž místo mezi tyčemi Jonáši Štekrovi. Jeho po třech minutách přivítal gólem z přesilovky Patrik Přidal. Za pár sekund sice přispěchal s odpovědí Martin Parýzek, hrozící rozmach žlutomodrých ovšem bleskově zastavil Tomáš Ludvík, a po dvou třetinách tak bylo o vítězi prakticky rozhodnuto.

V úvodu třetí části hry nabídl Písek hostům dvojnásobnou početní výhodu, což se mu stalo osudným. Po přihrávce Lukáše Endála uklidil puk do sítě Miroslav Třetina. Celek z Vysočiny pokračoval klasickou přesilovou hrou a využil i tu, druhý gól si do statistik připsal Petr Kuchta. Vedoucí tým tabulky hru kontroloval až do konce, jeho tlak už však nebyl tak výrazný. Písek tak tu a tam začal vystrkovat růžky, ve slibných příležitostech se objevili Martin Koupal s Josefem Vlkem nebo Josef Urbanec. V havlíčkobrodské svatyni se ale zaskvěl David Marek, jenž díky povedeným zákrokům další gól už nepovolil. Hosté tak zaslouženě získali všechny tři body.

Písek - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 24. Vlk (Sýbek), 34. Parýzek (Sýbek, Koupal) – 1. Endál (Třetina), 10. Beneš (Vala, Kulhánek), 21. Endál (Přidal, Třetina), 24. Kuchta (Ludvík, Beneš), 30. Kulhánek (Chlubna, Vala), 34. Přidal (Třetina, T. Semrád), 35. Ludvík (Kuchta, T. Semrád), 43. Třetina (Endál, Přidal), 44. Kuchta (Kulhánek, Beneš). Rozhodčí: Hucl – Tvrdík, Sedláček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 280. Střely na branku: 29:47 (8:16, 12:17, 9:14). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 2:6, 2:9.

Písek

R. Kříž (Štekr) – Parýzek (C), Hřebíček, Hanus, Suda, Hora, Stauber, Turek, Kopenec – Sýbek (A), Urbanec, Duchoň, Koupal, Vlk, Volf, Drda, Strnad, Rod, A. Novák.

Marek (Č. Novák) – T. Semrád, Horák, Vala, Kulhánek, Balgalvis, M. Kříž – Přidal, Třetina (C), Endál – Voříšek, Milfalt (A), Kozlík – Michálek, Šuhaj, Chlubna – Beneš, Ludvík, Kuchta