30. 12. 2017 | Štěpán Ondráček

Bruslaři zakončili rok 2017 vítězně, Kozly srazili pěti góly

HAVLÍČKŮV BROD – Poslední zápas v kalendářním roce 2017 nabídl pořádnou podívanou. Do Kotliny si našlo cestu přes jeden tisíc diváků a oba týmy hrály v elektrizující atmosféře atraktivní hokej. Bruslaři v utkání dvakrát vedli, hosté ale dokázali vyrovnat. Na třetí trhák Havlíčkova Brodu už však odpověď nenašli a domácí slavili vítězství 5:3. Dvěma góly se blýskl Miroslav Třetina, jednu trefu si připsali také Patrik Přidal, Jan Milfait a Lukáš Endál.

Úvodní minuty utkání patřily oběma týmům, ale žádný z nich si nevytvořil nebezpečnou šanci. Domácí celek šel brzy do vedení, když se prosadila první formace. Miroslav Třetina vyhrál buly v útočném pásmu, kotouč převzal David Vala, který ho vrátil zpět Třetinovi. Kapitán Bruslařů si sjel za branku Sejpala, odkud narýsoval přesnou přihrávku na Patrika Přidala, jenž z první trefil mezi betony. První dějství se hrálo v obrovském tempu a přítomní diváci se dočkali vyrovnání. Kolínští udeřili v přečíslení. Petr Morkes předal touš Josefu Pilnému, který vzal odpovědnost na sebe a uspěl, když střelou zápěstím prostřelil Nováka. Domácí výběr hrál početní výhodu, ve které si vzal vedení zpět. Tomáš Semrád střílenou přihrávkou našel hůl Miroslava Třetiny, jenž změnil trajektorii kotouče tak, že na ni Sejpal nezareagoval. Kolín mačkal Bruslaře v jejich pásmu, avšak veškeré snažení o vyrovnání zamítl brankář Novák.

Hra ve druhé třetině se vůbec nezměnila a diváci mohli hltat krásné akce na obou stranách kluziště. Domácí tým šel do dvoubrankového vedení, když proměnil přesilovku. Střela Jiřího Vašíčka skončila na betonu Sejpala, ovšem odražený kotouč si našel Miroslav Třetina, jenž trefil odkrytou branku. Vedení havlíčkobrodského celku netrvalo dlouho, neboť Kolínští udeřili ve vlastním oslabení. Petr Pýcha jel s pukem do útočného pásma, kde našel Ondřeje Pannu, který prostřelil Nováka k pravé tyči. Hostům narostla křídla a brzy bylo vyrovnáno. Petr Morkes vystihl přihrávku Bruslařů a puk poslal na Josefa Pilného, který v tváří tvář Novákovi uspěl. Nerozhodný stav ovšem netrval dlouho. Luboš Voříšek vyhrál buly na Jana Milfaita, jenž se s ničím nerozpakoval a střelou zápěstím prostřelil Sejpala k levé tyči. Ke konci třetiny se rozhořely emoce na obou stranách a domácí z toho vytěžili další přesilovku. Luboš Voříšek našel najetého Lukáše Endála, který střelou k pravé tyči prostřelil kolínského gólmana popáté.

Třetí třetina patřila Kolínu, jenž chtěl s výsledkem zápasu něco udělat. Hosté hráli početní výhodu, ve které si vytvořili několik šancí, avšak brankář Novák své brankoviště uhájil. Největší šanci na zkorigování výsledku měl na své hokejce Ondřej Panna, jenže ani klenot Středočechů si na Nováka nepřišel. Domácí výběr se dopředu dostával jen z protiútoků, ovšem s těmi si poradil i brankář Sejpal. Skóre se ve třetí třetině už neměnilo, domácí celek tak vyhrál v nádherné atmosféře 5:3.

2. liga

Branky a nahrávky: 3. Přidal (Třetina, Vala), 13. Třetina (T. Semrád, Endál), 28. Třetina (Vašíček, Endál), 32. Milfait (Voříšek), 40. Endál (Voříšek, Novák) – 9. Pilný (Zumr), 29. Panna (Pýcha), 32. Pilný (Morkes). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Martin Klouda, Martin Musil. Vyloučení: 10:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 126. Střely na branku: 31:38 (12:17, 11:10, 8:11). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:3.

Novák (Marek) – T. Semrád, M. Semrád, Hrabaň, Vala, Balgalvis, Vašíček "A", Kříž – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Milfait "A", Šuhaj – Beneš, Kozlík, Kuchta – Ludvík, Michálek, Chlubna