9. 12. 2017 | Štěpán Ondráček

Bruslaři byli v derby lepší, na body však proti Žihadlům nedosáhli

HAVLÍČKŮV BROD - Derby Vysočiny zamířilo opět do Kotliny, kde se představily Moravské Budějovice. Diváci, kteří čekali na brankové hody, museli být zklamáni, neboť zápas nabídl jen tři přesné trefy. Bruslaři začali utkání ve velkém stylu, ale žádnou ze svých šancí nedokázali využít. Skóre se poprvé měnilo ve druhé třetině, kdy se prosadili hosté. Moravské Budějovice odskočily ve třetí periodě na rozdíl dvou gólů, ale domácí rychle snížili. Na konci zápasu Bruslařům nezbylo dost sil na vyrovnání a zápas skončil výhrou hostů 1:2. Do listiny střelců se z brodského tábora zapsal jen Petr Kuchta.

Bruslaři vlétli na svého soka hned po vhazovaní, ale šance Patrika Přidala skončila na brankáři Brožovi. Maskovaný muž Žihadel měl hodně práce, jelikož první formace si vytvořila několik nebezpečných akcí, avšak bez úspěchu. Moravské Budějovice se nedostávaly mockrát do pásma Bruslařů, kteří hráli skvěle dozadu. Domácí družina vedená trenérem Václavem Adamem měla možnost přesilové hry, ovšem tu nesehrála dle svých představ. Největší šanci hostů měl na své hokejce Filip Matějka, avšak hostující hráč, jenž vystihl přihrávku domácí obrany, ztroskotal na Novákovi, jenž při svém zákroku měl i štěstí. Havlíčkobrodští hokejisté dál dobývali branku Jana Brože, ale jejich rány většinou byli nepřesné. Tlak domácího výběru se zbrzdil na konci třetiny, kterou ovlivnilo vyloučení kapitána Třetiny, jež hosté před sirénou nepotrestali a zbytek si odnesli do druhého dějství.

(Video: Ondřej Rázl)

Moravské Budějovice vstupovaly do druhého dějství s minutovou přesilovkou navrch, ale nedokázaly s ní naložit dobře. Hra obou týmů se vyrovnala, ale stav byl bezbrankový. Skóre zápasu se poprvé měnilo ve 27. minutě, a to když hosté využili početní výhodu. Souhra útočné dvojice Pucher st. - Čermák skončila první brankou. Právě Roman Čermák nahrál na Petera Puchera st., jenž zprostřed kruhů vymetl levý horní roh. Domácí komando mohlo vyrovnat v dvojnásobné přesilové hře, ale stoprocentní gólovku spálil Miroslav Třetina, jenž se nacházel v těsném postavení u brankáře Brože! Havlíčkobrodští hokejisté dál dobývali svatyni Jana Brože, ale ten přiváděl střelce domácích k šílenství, když lapil postupně střely Kulhánka, Přidala a Endála. Právě havlíčkobrodský ostrostřelec Lukáš Endál mířil z levého kruhu do tyče. Hosté vyčkávali se svými šancemi, a ty přišly až z následných protiútoků, ale Novák znovu nekapituloval.

Třetí třetina zpívala stejnou písničku, jako dvě předchozí, tudíž dobývání hostují branky v podání Bruslařů. Domácím hokejistům se dlouho nedařilo najít účinný recept na Jana Brože, jenž byl ve výborné formě. Havlíčkobrodští hokejisté hráli oslabení 3 na 5, ale to neubránili. Moravské Budějovice udeřily na jeho konci. David Horký nahrál na levý kruh Petru Krutišovi, jenž si udělal pár kroků k vylepšení palebné pozice a svojí ranou zápěstím vymetl všechny pavouky v levém horním rohu. Bojovníci z Kotliny odpověděli bleskově, když se trefili po 32 sekundách. David Kozlík si nabruslil mezi kruhy a našel Tomáše Chlubnu, jenž další přihrávkou našel Petra Kuchtu, který trefil odkrytý kout Brožovy branky. Bruslaři poté ožili, ale jejich pokusy skončily na skvěle chytajícím brankáři hostů, jenž v dalším průběhu nekapituloval.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Havl. Brod - M. Budějovice

Branky a nahrávky: 52. Kuchta (Chlubna, Kozlík) – 27. Pucher st. (Čermák, Matějka), 51. Krutiš (Horký). Rozhodčí: Michal Antonín – Martin Musil, Henrich Kráľ. Vyloučení: 5:6, navíc Rytnauer (MBU) 10 min. OT [NESP]. Využití. 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 906. Střely na branku: 41:29 (9:11, 19:9, 13:9). Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Milfait, Šuhaj – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík