28. 10. 2017 | Štěpán Ondráček, Ladislav Vácha

Bravo! Bruslaři rozstříleli v derby Vysočiny Moravské Budějovice

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE - Bruslaři dali zapomenout na nepovedené představení s David Servisem a výrazně si spravili chuť. V derby Vysočiny si svěřenci trenérů Václava Adama a Ladislava Fixy poradili se Žihadly z Moravských Budějovic. Zápas okořenily tři bitky a vysoké vítězství havlíčkobrodských hokejistů, kteří vyhráli 6:2! Do listiny střelců se zapsal dvougólový střelec Miroslav Třetina a po jednom zásahu si připsali Luboš Voříšek, Lukáš Endál, Patrik Přidal a Jan Milfait.

Bruslaři začali skvěle a už ve 4. minutě šli do vedení, když ránu Davida Michálka vyrazil gólman Brož před sebe a z pohotové dorážky skóroval Luboš Voříšek. Hosté potom nejtěsnější vedení uhájili při oslabení, což platilo i o Žihadlech o chvíli později. Moravské Budějovice se ve 12. minutě dopustily chyby v rozehrávce, puk získal v rohu pásma Patrik Přidal a po jeho přesné nahrávce zblízka prostřelil gólmana Brože Lukáš Endál. Havlíčkův Brod přečkal hodně perné chvilky v závěru úvodní dvacetiminutovky. Nejdříve se nechal na čtyři minuty vyloučit brodský kapitán Miroslav Třetina a vzápětí poslal Bruslaře do tří Kryštof Kulhánek. Domácí si vytvořili obrovský tlak, ale hosté se díky velké obětavosti dokázali ubránit.

Žihadla nastoupila do prostřední části aktivně a brzy se dočkala zaslouženého snížení. Ve 25. minutě se ve skrumáži před bránou dostal k odraženému kotouči Petr Krutiš a propasíroval kus černé gumy za Novákova záda. Havlíčkobrodští hokejisté po většinu času drželi puk na svých holích a byli aktivnější, ale ve 30. minutě při nich stálo i štěstí, když Petr Krutiš svou střelou z pravé strany orazítkoval tyčku. Adamova družina se výrazně uklidnila při přesilovce, když hezkou individuální akci vystřihl Miroslav Třetina, jenž se natlačil před brankoviště a bekhendem zasunul kotouč na místo určení.

Hosté si chtěli ve třetí periodě svůj náskok pohlídat, aby se neopakovala nepovedená třetí třetina z ledu David Servisu, v níž inkasovali hned třikrát a nakonec padli těsně 6:7. Tentokrát se svěřenci trenéra Václava Adama nedopouštěli chyb a naopak soupeře ještě více srazili do kolen. Při přesilovce vypálil od modré čáry Tomáš Semrád a letící puk parádně tečoval mimo Brožův dosah Patrik Přidal. A to nebylo zdaleka vše! V 51. minutě našel Lukáš Endál svým pasem hůl Miroslava Třetiny, jenž z ideální palebné pozice zvýšil na 5:1. A když vzápětí po skvělé práci Davida Michálka přihrál Luboš Voříšek do kruhu Janu Milfaitovi a ten z voleje zavěsil, tak už o vítězství Bruslařů zřejmě vůbec nikdo nepochyboval. Domácí bleskově odpověděli, když tvrdou ránu Romana Čermáka nedokázal gólman Novák zkrotit ve své výstroji. Na výsledku už se vůbec nic nezměnilo, fanoušky jen pobavily hned tři zajímavé bitky. Nejdříve se utkali Marek Lupač s Niklavsem Balgalvisem, potom Filip Matějka poměřil síly s Michalem Semrádem a nakonec se poprali i Tomáš Hačecký a Filip Beneš. Havlíčkův Brod si tak odvezl domů do Kotliny všechny tři body za jednoznačné vítězství 6:2.

2. liga

Branky a nahrávky: 25. Krutiš (Matějka), 52. Čermák (Mikeš, Kabelka) – 4. Voříšek (Michálek, Vašíček), 12. Endál (Přidal), 33. Třetina (Přidal), 46. Přidal (T. Semrád, Třetina), 51. Třetina (Endál, Přidal), 52. Milfait (Voříšek, Michálek). Rozhodčí: Radim Slavka – Martin Klouda, Jiří Roupec. Vyloučení: 4:5, navíc Lupač, Matějka a Hačecký 5 + OK [HRUB] – Balgalvis, M. Semrád 5 + OK [HRUB] a Beneš 5 + OK [SEK]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 832. Střely na branku: 44:44 (12:15, 16:14, 16:15). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6, 2:6.

M. Budějovice

Brož (Čáp) – Čermák, Kabelka, Sobotka, Pelikán, Kliment, Peroutka, Wasserbauer, Pucher ml. – Pucher st., Mikeš, Horký, Rytnauer, Matějka, Krutiš, Lupač, Hačecký, J. Bulín, Juráň, P. Bulín.

Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis, M. Semrád – Přidal, Třetina, Endál, Voříšek, Milfait, Michálek, Kozlík, Beneš, Kuchta, Ludvík.