25. 10. 2017 | Milan Sochor, Ladislav Vácha

Šest gólů nestačilo. Bruslaři se vrací z Českých Budějovic s prázdnou

Havlíčkobrodským vstup do utkání nevyšel ideálně. Po necelých dvou minutách museli dotahovat jednobrankové manko. To se jim povedlo smazat a před první přestávkou dokonce otočili skóre ve svůj prospěch. Do druhého dějství tak vstupovali s těsným vedením. Ovšem co se dělo potom, to se jen tak nevidí. Během pěti minut padlo šest branek. Domácí třikrát vyrovnali, jenže Bruslaři si pokaždé vydobyli své vedení zpět, a nakonec jej ještě navýšili. Ve třetí třetině ale hostům došel střelný prach a úřadovali už jen Servismani. Ti se brzy dvěma góly Havlíčkovu Brodu vyrovnali a krátce po polovině třetí periody zasadili celku z Vysočiny poslední a vítěznou ránu.

Bruslaři nezačali vůbec dobře a už ve 2. minutě inkasovali, když Jiří Bárta vyhrál v útočném pásmu vhazování a Nazarij Babčuk skóroval povedenou střelou od modré čáry. Hosté však brzy odpověděli, když využili přesilovou hru. Kryštof Kulhánek se skvěle protáhl po pravém křídle útočného pásma a našel před brankovištěm najetého Jakuba Šuhaje, po jehož střele si domácí nešťastně srazili kotouč do vlastní brány. Velkou šanci měl potom na holi Petr Kuchta, jenž zblízka dorážel po střele Tomáše Semráda, ale trefil jen dobře postaveného gólmana Dudáčka. Havlíčkův Brod se pak bránil v oslabení, ale paradoxně při něm dokonal obrat. Parádní sólo vystřihl Filip Beneš, jenž se zpoza brány prokličkoval až mezi kruhy a z dobré palebné pozice zamířil přesně k tyčce. Hezkou individuální akci předvedl i David Vala, ale z bezprostřední blízkosti brankáře Dudáčka neprostřelil. Zápas bohužel předčasně skončil pro útočníka Jakuba Šuhaje, jenž si po tvrdém střetu u hrazení poranil koleno.

David Servis naskočil do prostřední části velmi dobře a ve 23. minutě slavil vyrovnání, když se před brankovištěm rychle zorientoval Roman Šulčík a prostřelil gólmana Marka. Hned vzápětí však adresoval Lukáš Endál ideální pas do jízdy Janu Milfaitovi, jenž si z levého křídla sjel až před bránu, dobrým blafákem si rozhýbal brankáře Dudáčka a pohotově zasunul puk za jeho záda. Než ale stačila brodská radost doznít, znovu vyrovnal Lukáš Kříž, jehož rána z mezikruží skončila za Markovými zády. Bruslaři si ale brzy vzali ztracené vedení zpět, když po vyražené ráně Davida Valy od modré čáry doklepl z dorážky kotouč do sítě Lukáš Endál. Divoká přestřelka nebrala konců, při rychlém protiútoku přihrál Štěpán Hřebejk z pravé strany mezi kruhy volnému Jiřímu Ferebauerovi, jenž neomylně trefil odkrytou bránu. Rozjetý brankostroj dál šlapal na plné obrátky, Adamovu družinu vrátil do vedení Miroslav Třetina, který přesnou střelou zblízka zakončil krásnou akci celého útoku. A v brodském táboře bylo ještě veseleji, když ve 37. minutě při přesilovce znovu brodský kapitán naznačil na okraji kruhů střelu, čímž soupeře dokonale zmátl, a jeho následný projektil zápěstím doplachtil do horního rohu Dudáčkovy svatyně.

Hosté si chtěli ve třetí periodě svůj náskok pohlídat, ale to se jim vůbec nepovedlo. Už ve 41. minutě vyprášil Markovy betony Roman Šulčík a Jan Trummer se z bleskové dorážky nemýlil. Zanedlouho se dopustil faulu Tomáš Semrád a Jihočeši to dokázali nekompromisně potrestat. Na pravou stranu dostal nahrávku Patrik Zayml a podél bližší tyčky propasíroval kus černé gumy do sítě. Havlíčkův Brod zareagoval střídáním gólmanů a do brankoviště se místo Marka postavil jeho kolega Novák. Parta z Kotliny se vehementně tlačila dopředu, ale gólman Dudáček společně se svou obranou náporu odolával. Rozhodující moment utkání přišel v 52. minutě. Po Štěpánu Hřebejkovi se ujal kotouče Patrik Zayml a i s dávkou štěstí našel skulinku mezi Novákovými betony. Broďáci se hnali za kýženým vyrovnáním, ale nepomohla jim k němu přesilovka ani závěrečná hra bez gólmana. Domácí tak slavili těsné vítězství 7:6.

David Servis - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 2. Babčuk (Bárta), 23. Šulčík (J. Marek, Radoš), 25. Kříž (Šulčík, J. Marek), 27. Ferebauer (Hřebejk), 41. Trummer (Šulčík), 45. Zayml (Macháček, Michal), 52. Zayml (Hřebejk) – 7. Šuhaj (Kulhánek), 14. Beneš (Kuchta), 24. Milfait (Endál), 26. Endál (Vala, Přidal), 28. Třetina (Endál, T. Semrád), 37. Třetina (Přidal, Vašíček). Rozhodčí: Rudolf Volf – Tomáš Samuel, Josef Mertl. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 173. Střely na branku: 35:53 (8:17, 12:26, 15:12). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:6, 7:6.

David Servis

Dudáček (Spáčil) – Radoš, L. Kříž, Michal, Macháček, Babčuk, Škopek, J. Kříž – Šulčík "C", J. Marek, Trummer, Rousek, Ferebauer "A", Zayml, Hřebejk, Vylíčil, Bárta, Volf, Sumerauer

D. Marek (45. Novák) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, M. Kříž, Balgalvis – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Milfait "A", Šuhaj – Michálek, Kozlík, Beneš – Kuchta, Ludvík