29. 1. 2011 | Eva Streichsbierová

Starší dorostenci na Litvínov nevyzráli, odevzdali mu tři body

Extraligoví starší dorostenci Havlíčkova Brodu nedokázali navázat na páteční vítězství v souboji s Plzní. V sobotní domácí bitvě podlehli v Kotlině Litvínovu 3:5, když rozdílové góly inkasovali v úvodu třetího dějství. O branky Rebelů se podělila trojice Hynek, Žemlička a Hlídek.

Zápas odstartovali lépe Severočeši, kteří ve 14. minutě vedli už 2:0. Hned vzápětí se ale trefili také svěřenci trenéra Milana Chalupy, konkrétně Hynek, a do kabin se tak šlo po první třetině za stavu 1:2.

Necelé dvě minuty po začátku prostředního dějství se Litvínov znovu urval na rozdíl dvou gólů, když přesně zamířil Válek. Ovšem těsně před koncem druhé dvacetiminutovky překonal hostujícího brankáře Žemlička a opět posunul svůj tým k bodové naději.

Tu však uhasili Severočeši během čtyř minut poslední třetiny a havlíčkobrodský Hlídek už potom jenom stačil snížit na konečných 3:5. K dalšímu utkání pocestují mladí Rebelové v pátek 4. února do Třince.

Havl. Brod - Litvínov

Branky a nahrávky: 15. Hynek (Šulák), 38. Žemlička (Turek), 49. Hlídek (Žemlička) - 9. Malík (Kuchař, Zdeněk), 14. Čeřovský (Válek), 22. Válek (Malík, Kuchař), 42. Strejček (Válek), 44. Kuchař (Zdeněk, Bittner). Rozhodčí:

Fučík (Novák) - Vala, Šulák "A", Žuček. T. Dvořák, Meloun, Novotný, Dundáček - Kuchta "A", Křesťan, Špringl, Hlídek, Žemlička, Chlubna, R. Zohorna, Hynek "C", Jelínek, Turek, Beránek, Němec.