BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - Havl. Brod 7:5 - Starší dorost prohrál přestřelku v Budějovicích. Řádila první pětka!
Starší dorost prohrál  přestřelku v Budějovicích. Řádila první pětka!

Starší dorost prohrál přestřelku v Budějovicích. Řádila první pětka!

13.10.2017 | Štěpán Ondráček, Adam Pavlíček

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Mladí Bruslaři se dnes vydali na led prvního týmu tabulky - ČEZ Motor České Budějovice. Kdo čekal jednoznačné vítězství domácího Motoru, tak se mýlil. Právě českobudějovičtí hráči dokázali ve dvou předchozích zápasech vyhrát rozdílem třídy, ale Havlíčkobrodští se dnes překonávali. Po dvou třetinách vedl tým Richarda Cachnína st. 3:2, ovšem přišla třetí třetina a v ní uragán Motoru. Ten vyhrál poslední dvacetiminutovku 5:2 a divoké utkání ovládl v poměru 7:5. V zápase se nejvíce dařilo první formaci Bruslařů ve složení Tecl - Cachnín - Křehlík ta dohromady nasbírala 11. bodů! Za Bruslaře se prosadili Tomáš Kulhánek, Tomáš Křehlík, Matěj Krejčí, Marek Tecl a Richard Cachnín.

 
11., pátek 13.10.2017, Budvar aréna
ČEZ Motor České Budějovice
ČEZ Motor České Budějovice - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
7:5
(1:1, 1:2, 5:2)
Branky a nahrávky: 15. Silný (Doktor), 28. Novák (Silný), 41. Novák (Silný, J. Čížek), 43. J . Čížek (Novák, Beránek), 51. Novák (J. Čížek), 52. Beránek (A. Čížek, Řezáč), 53. J. Čížek (Masopust, Hubata) – 19. Kulhánek (Cachnín, Tecl), 36. Křehlík (Tecl, Cachnín), 38. Tecl (Krejčí), 49. Krejčí (Tecl, Křehlík), 51. Cachnín (Křehlík, Tecl). Rozhodčí: Jakub Hornáček - Tomáš Samuel, Jan Brůha. Vyloučení: 5:4, navíc Krcho (MCB) OT 10 min. [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 127. Střely na branku: 54:31 (15:8, 20:9, 19:14). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 7:5.

ČEZ Motor České Budějovice: Dvořák (od 41. Svoboda) – Doktor, Vávra, Kubíček, Škola, A. Čížek, Šafář, Hubata – Silný, Novák, Beránek, Krcho, Řezáč, Tisoň, Petřík, Egert, Hrubec, Vaculík, J. Čížek, Masopust, Grossman

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (od 53. Arbelovský) – Dvořák, Adam, Kalačev, Škareda, Horák, Krejčí, Dudycha – Vaňous, Pejchal, Kohout, Tecl, Hromádka, Dudek, Křehlík, Pokorný, Kulhánek, Cachnín

 

První výraznější šanci zápasu měl Havlíčkův Brod. Jeden z domácích beků propadl v obranném pásmu a nechal projít přesnou přihrávku před branku na hůl osamoceného Marka Tecla, kterého ale naštěstí pro domácí tým vychytal Marek Dvořák, když jeho pokus z těsné blízkosti uschoval ve své výstroji. První branka šla ale na konto domácích. Michal Silný se nachomýtl před brankou a pohotově uklidil kotouč za brankovou čáru. Minutu a pár sekund před koncem úvodního dějství zápasu ale hosté dokázali stav srovnat. Tomáš Kulhánek dokázal bekhendem z dorážky srovnal stav na 1:1.

V prostředním dějství mače vyslal do skvělé střelecké pozice Michal Silný Pavla Nováka, který se z dobré pozice nemýlil. Po druhé třetině mohli být ale šťastnější hosté, když nejprve Tomáš Křehlík opět vyrovnal a následně Marek Tecl zařídil Havlíčkobrodským poprvé v zápase vedení.

Z poslední periody zápasu neuběhla ani minuta a Pavel Novák si šikovně stáhl kotouč ze vzduchu, načež ho neomylně zasunul za brankovou čáru. Vedení na stranu Motoru poté po skrumáži před Nedvědovou brankou dokázal zařídit Jakub Čížek. Neuběhlo příliš času a Matěj Krejčí zařídil svému týmu další gólovou radost, když se nádherně trefil odrazem o tyčku do šibenice Svobodovy brány. Svůj třetí gól v zápasu si poté zapsal domácí kanonýr Pavel Novák. Další gól v intervalu několika sekund poté dokázal procpat do branky Richard Cachnín. Vítěznou branku si v tomto divokém zápasu zapsal do statistik Martin Beránek. Gólovou tečku poté udělal Jakub Čížek, čímž výčet přesných zásahů skončil. Černou kaňkou na utkání je zranění havlíčkobrodského obránce Matěje Krejčího, který schytal do oblasti ucha zásah prudkou střelou a s krvavým zraněním musel zamířit do nemocnice.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv