5. 1. 2019 | Štěpán Ondráček

Bruslařům střelecká převaha proti Šumperku body nepřinesla!

Havlíčkobrodští hokejisté přivítali na svém ledě Šumperk a bylo se na co koukat. Hosté byli v úvodu aktivnější a během tří minut si vydobyli dvoubrankový náskok, který ve třetí třetině navýšili. Domácí soubor brzy snížil a po zbytek utkání měl střeleckou převahu. Havlíčkův Brod nakonec v závěru snížil, ale na vyrovnání nedosáhl. Do sítě soupeře se trefili Jan Milfait a Luboš Voříšek.

Hned od začátku utkání se hrálo ve velkém tempu, když si první zákroky připsali oba maskovaní muži, kteří byli pozorní. Potom hrál domácí soubor přesilovou hru, ve které si vytvořil několik šancí, ovšem ty pochytal Ondřej Haloda. Obě mužstva se střídala v útočných výpadech a v sedmé minutě padl první gól. Sedlák našel na modré čáře dobře postaveného Tomáše Drtila, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Havlíčkobrodští mohli hned vzápětí vyrovnat, ale Matušíka vychytal hostující gólman, a tak udeřilo na druhé straně. Dmitrij Vorobjev ukázal šikovné ruce, když si obhodil Kadeřávka a dostal puk mezi Markovy betony. Hosté se dostali na koně, ale Třetinův prohřešek proti pravidlům nedokázal Antonov potrestat. Na konci první části měli obrovský tlak Bruslaři, kteří několikrát mohli dostat puk za maskovaného muže Draků, ale Ondřej Haloda byl vždy na místě.

Ze druhé třetiny neuběhla ani minuta a na ukazateli skóre svítil stav 3:0 pro hosty. Šumperk po krásné akci využil přesilovou hru. Puk šel po ose Dmitrij Vorobjev, Tomáš Čuřík a zakončující Tomáš Sedlák. Obránce Draků si sjel mezi kruhy, odkud na levou tyč prostřelil bezmocného Marka. Radost moravského klubu netrvala dlouho, neboť Bruslaři našli rychlou odpověď. Voříšek našel rozjetého Jana Milfaita a ten tváří v tvář uspěl proti Halodovi. Nadále pokračoval ofenzivní hokej na obou stranách, i když více šancí měli hosté. Marek v čele s obranou vše zvládl. Ve 34. minutě to mohlo být o gól, když Michálek našel mezi kruhy Třetinu a ten otřel kotouč o brankovou konstrukci. O tři minuty později předvedl gesto fair-play hostující kapitán Petr Gewiese, který odvolal faul na svoji osobu. Pár sekund před koncem mohli odskočit hosté na rozdíl tří branek, ale gólman Marek byl pozorný.

Třetí třetina se nesla v duchu dobývání šumperské svatyně, ale domácí hráči nebyli v koncovce přesní. Euforii do řad Bruslařů mohl přinést Michálek, ten ale nadvakrát nedostal touš za gólmana Halodu. Hosté se dostávali do útočného pásma jen sporadicky, když Plášek vyzkoušel odolnost Markovy masky. Ve 48. minutě mohl Šumperk navýšit vedení, ale maskovaný muž Havlíčkova Brodu dokázal ustát ošemetnou situaci. Potom přišly velké okamžiky Ondřeje Halody, který vychytal tutovky Kulhánka a Matušíka. Zejména při druhém pokusu se brankář hostů vyznamenal, když se stihl včas přesunout proti jedovaté střele. V 53. minutě hrál soubor z Kotliny přesilovou hru, kterou vyztužil se šesti bruslaři v poli, ale Haloda byl nadále bezchybný. Poslední dvě minuty utkání se nesly ve znamení dobývání šumperské branky a úspěšně. Jiskřičku naděje vykřesal tečovanou ranou Luboš Voříšek. Šikovný obránce si vybruslil na pravý kruh a jeho střelu tečoval Voříšek do pravého horního rohu brány. V závěrečných sekundách domácí nedosáhli na vyrovnání.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Výsledky skupiny Jih + Východ (30. kolo)

Havl. Brod - Šumperk

Branky a nahrávky: 23. Milfait (Voříšek, Matušík), 60. Voříšek (Semrád, Matušík) – 7. Drtil (Sedlák, Antonov), 10. Vorobjev (Čuřík), 21. Sedlák (Čuřík). Rozhodčí: Luděk Pilný – David Urubčík, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 3:4, navíc Třetina (HBR) 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 708. Střely na branku: 43:26 (11:8, 12:11, 20:7). Průběh utkání: 0:3, 2:3.

Marek (Folvarský) – Kopic, Semrád, Kulhánek, Vala, Šmíd, Kadeřávek – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Ludvík, Chlubna – Blinka, Kozlík, Beneš