BK Havl. Brod - Zahozená šance? Nemít novou hokejku, zlomím ji, smál se Jan Milfait
Zahozená šance? Nemít novou hokejku, zlomím ji, smál se Jan Milfait

Zahozená šance? Nemít novou hokejku, zlomím ji, smál se Jan Milfait

21.12.2017 | Ladislav Vácha

Ohlasy s útočníkem Janem Milfaitem po výhře nad Klatovy

Když se týmu nedaří, nebojí se na střídačce i v kabině pořádně zvednout hlas. S Havlíčkovým Brodem chce vybojovat vysněný návrat do WSM Ligy a je odhodlaný pro to udělat vše. Řeč je o šikovném útočníku Janu Milfaitovi, který se stal před novou sezonou důležitou posilou Bruslařů a zatím odvádí skvělou práci. Ke klíčovým postavám patřil i ve středeční bitvě s nepříjemnými Klatovy, které parta z Kotliny nakonec zdolala po tuhém boji 4:2, když se postaral o vítěznou trefu. „Při přesilovce jsme vyhráli buly, Kulhoš to vzal na sebe, vystřelil, mě to trefilo do hokejky a propadlo to tam. Zaplaťpánbůh za to,“ oddechl si produktivní forvard.

 
Milfi, Klatovy jsme doma nakonec zdolali 4:2. Jak vítězné utkání hodnotíš?
Pozitivně z pohledu výsledku, protože jsme získali všechny tři body, ale po herní stránce negativně. Nepřijeli sem žádní nazdárci, vlétli na nás a hodně nás napadali. Měli jsme s tím problémy a jen jsme vyhazovali puky, nedokázali jsme si pořádně přihrát na hokejku. Od toho se odvíjela celá první třetina, která byla špatná. Ve druhé třetině jsme se zvedli a nakonec jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

V čem ti soupeř připadal nejvíc nepříjemný?
Byl to soupeř, který chce hrát také hokej. Pořád nás napadal, klidně i ve třech hráčích. My na to nejsme zatím zvyklí, Žďár nad Sázavou i Moravské Budějovice mají sice dobré týmy, ale nenapadají tak jako Klatovy. Hrají tam hodně mladí kluci z juniorky a někteří naskočili už i v extralize dospělých. Prostě hodně létají.

Ve druhé třetině jsme si vytvořili velký tlak, ale paradoxně jsme inkasovali druhou branku. Jak moc důležité bylo pro další vývoj utkání to, že to s námi nezamávalo a rychle jsme vyrovnali?
Určitě to byl důležitý moment. Kdyby nám soupeř odskočil na rozdíl dvou gólů, bylo by to pro nás daleko horší. Klatovy by se určitě trochu zatáhly a hráli bychom do plných. Vyrovnávací gól byl velmi důležitý.

Povedlo se ti vstřelit naši vítěznou branku. Jak jsi celý moment ze svého pohledu viděl?
Bylo to úplně jednoduché. Při přesilovce jsme vyhráli buly, Kulhoš to vzal na sebe, vystřelil, mě to trefilo do hokejky a propadlo to tam. Zaplaťpánbůh za to, protože jsem předtím nedal neskutečnou šanci. Před zápasem jsem nafasoval novou hokejku a kdyby nebyla nová, tak bych ji o mantinel zlomil.

Za dveřmi jsou Vánoce. Jak se těšíš na ně i krátkou přestávku?
Těším se na ně hrozně moc. A přestávka? Ani moc odpočívat nemusím, protože jsme moc zápasů neodehráli. Z minulých let jsem byl zvyklý na daleko větší vytížení. Hodně se těším na páteční týmový večírek, určitě si ho užijeme. Potom nás čeká domácí zápas s Kolínem, určitě se na něj dobře připravíme a půjdeme si pro další tři body.

S Kolínem nás určitě nečeká nic lehkého. V poslední době se mu daří a hodně nás potrápil i v minulém vzájemném zápasu. S čím bychom měli na soupeře vyrukovat, abychom získali další tři body?
Určitě to bude hodně těžký zápas, Kolín má také hodně šikovné hráče. Myslím si, že to bude ale jiný zápas, než který jsme odehráli u něj, doma se hraje vždy lépe. Musíme si pohlídat začátky utkání, které nám v poslední době nevycházejí. Věřím, že když budeme pracovat tak, jak máme, tak se nemusíme o tři body bát.

Související články

 
Aktuálně na webu
Vzhůru na led! Bruslaři vyjedou v Kotlině k prvním tréninkům

Vzhůru na led! Bruslaři vyjedou v Kotlině k prvním tréninkům

(sobota 21.7.) Už je to skoro tady! Úmorná letní dřina v podobě suché části letní přípravy skončila a...

 
Dominik Vacík míří na reprezentační kemp české sedmnáctky!

Dominik Vacík míří na reprezentační kemp české sedmnáctky!

(pátek 13.7.) Mládežnické reprezentace mají v letních měsících hodně napilno, kromě tradičních kempů je...

 
OBRAZEM: Pot a dřina tělocvična

OBRAZEM: Pot a dřina tělocvična

(středa 11.7.) Havlíčkobrodští hokejisté už třetí týden naplno trénují v rámci letní přípravy. Trenéři Jiří...

 
Třemošná přivítá gólmanský kemp, v nominaci nechybí Daniel Král!

Třemošná přivítá gólmanský kemp, v nominaci nechybí Daniel Král!

(neděle 8.7.) Gólmani jsou v ledním hokeji základním kamenem každého úspěchu a je potřeba s nimi co nejlépe...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv