před 2 dny | Milan Sochor, Jan Hochman

Ve znamení trojek. Vojtěch Nečas udržel v Hodoníně čistý štít

Havlíčkobrodští hokejisté vstřelili v Hodoníně tři góly a za výhru, která byla třetí v řadě, získali další tři body do tabulky. Skóre otevřel až v půlce zápasu Milan Valášek, jehož trefa byla nakonec vítězná. Vojtěch Nečas totiž udržel čisté konto. Svůj třetí gól v sezoně vstřelil Adam Rauš, gólem do prázdné brány pak pečetil výhru David Vala.

Domácí hokejisté začali aktivně a už v polovině druhé minuty mohl Peš poslat svůj tým do vedení. Z bezprostřední blízkosti ale nedokázal na dlouhou hokejku zakončit přesněji a puk zamířil těsně vedle hostující branky. Tohle byla po hříchu vlastně jediná větší příležitost z celé první periody, ve které byl Baník sice mírně aktivnější, ale do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Po přestávce začali pomalu iniciativu přebírat hosté, kterým se po šťastném odrazu puku podařilo otevřít skóre. 21 vteřin po polovině utkání se k volnému puku dostal Milan Valášek, který měl snadnou úlohu a po dorážce do prázdné branky poslal Bruslaře do vedení. Pět minut před koncem druhé třetiny jeli domácí do brejku, ale Štefka možná zbytečně místo zakončení ještě hledal přihrávkou Matěje, a tak z nadějné akce nakonec nic nebylo.

Baník se v poslední třetině hnal za vyrovnáním, ale dlouho se nedokázal dostat do kloudné šance. Pět minut před třetí sirénou měl vyrovnání na hokejce Matěj, ale jeho střela z ideální pozice rozvlnila jen boční síť. Zmar domácích podtrhl o dvě minuty později Adam Rauš, který jen tak ledabyle strčil hokejku do Kuchtova nahození a puk se přes Pitákovo rameno překulil do branky.

Tři minuty před koncem to Baník zkusil v šesti, ale veškeré naděje utnul 78 vteřin před koncem David Vala, který se trefil přes celé hřiště do opuštěné hodonínské klece a upravil na konečných 0:3.

2. liga

Branky a nahrávky: 31. Valášek (Tecl, M. Krejčí), 57. A. Rauš (P. Kuchta, Bureš), 59. Vala (Tecl). Rozhodčí: Marek Čelechovský – Marek Tichý, Jiří Horák. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 681. Střely na branku: 24:37 (11:8, 5:19, 8:10). Průběh utkání: 0:3.