17. 11. 2017 | Ladislav Vácha

Těžký úkol! Bruslaři zkusí v sobotu vyloupit rozjetý Kolín

Havlíčkobrodští hokejisté minulou sobotu rozstříleli v Kotlině Žďár nad Sázavou a po úspěšném derby se dál vyhřívají se tříbodovým náskokem na čele tabulky Střed. Teď je čeká opravdu náročná zkouška, protože v sobotu 18. listopadu zamíří na led čtvrtého Kolína. Kozlové hrají ve famózní formě, z předešlých sedmi zápasů jich hned šest dotáhli do vítězného konce. První vzájemnou bitvu v Havlíčkově Brodě vyhráli Bruslaři 7:1. Neváhejte a přijeďte Broďáky k Labi podpořit! Fanoušci pořádají vlakový výjezd, sraz je v sobotu před 14:00 na vlakovém nádraží. Úvodní buly proběhne v 17:07.

SC Kolín

Založen: 30. listopadu 1932
Stadion: Zimní stadion Kolín (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: sc-kolin.cz
Umístění v poslední sezóně: 5. místo po ZČ, konec v osmifinále play-off s Vrchlabím (3:4 na zápasy)
Trenér: Petr Martínek

Sestava z posledního utkání: Sejpal (Martínek) – Pýcha, Kadlec, Hlaveš, Voženílek, Březina, Barták, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Zumr, Morkes, Pipek – Prokop, Kysela, Kozák – Pilný, Černý, Netušil – Veselý
__________________________________________________________________________________

SC Kolín x BK Havlíčkův Brod

znak týmu znak týmu
7–1–0–6 bilance 11–0–1–2
4., 23 bodů umístění 1., 34 bodů
48:40 skóre 88:38
8:2 (Nymburk, venku) nejvyšší výhra 14:3 (Pelhřimov, doma)
1:7 (Havlíčkův Brod, venku) nejvyšší prohra 3:6 (Žďár nad Sázavou, venku)
Josef Malý – 20 bodů (8+12) nejproduktivnější hráč Jan Milfait – 31 bodů (14+17)
Josef Malý – 8 gólů nejlepší střelec Jan Milfait, Lukáš Endál, Luboš Voříšek
– 14 gólů
Josef Malý – 12 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 18 asistencí
Jan Hanzl – 8 bodů (3+5) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 19 bodů (4+15)
Martin Sejpal 2,53 (12 zápasů)
Ondřej Martínek 3,41 (7 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,40 (13 zápasů)
Všechny zápasy

Kolín patří mezi tradiční druholigové účastníky. Největších úspěchů dosáhl v sezonách 1998/1999, kdy postoupil do kvalifikace o 1. ligu, a 2013/2014, kdy hrál úplně poprvé samotnou baráž o postup do 1. ligy. V soutěžním ročníku 2015/2016 Kozlové ovládli základní část skupiny Západ, ale ve čtvrtfinále play-off je dokonale zaskočil Žďár nad Sázavou, jenž překvapivě postoupil po těsném vítězství 3:2 na zápasy. V předchozím soutěžním období skončili Středočeši v základní části na 5. příčce a v osmifinále play-off svedli velmi napínavou bitvu s Vrchlabím, na jejímž konci se však z postupu do další fáze vyřazovacích bojů radovali po triumfu 4:3 na zápasy hokejisté z Krakonošova revíru. Modrobílí mají od této sezony nového trenéra, když zkušeného Jiřího Seidla, který nyní trénuje extraligový starší dorost pražských Letňan, vystřídal kouč Petr Martínek.

V kolínském brankovišti je jedničkou čtyřiadvacetiletý gólman Martin Sejpal, jemuž se však na začátku sezony moc nedařilo, proto tehdy dostával více prostoru mezi tyčemi jeho mladší kolega Ondřej Martínek. Stěžejním defenzivním pilířem kozlů je zkušený obránce Jan Hanzl (3+5), jenž je nejproduktivnějším bekem týmu. V předešlých čtyřech duelech ho však mužstvo postrádalo, naposledy nastoupil proti Žďáru nad Sázavou. Sedm bodů už nasbírali ostřílený matador Jiří Kadlec st., Marek Voženílek (oba 3+4) a Petr Pýcha (1+6). Šest bodů už nastřádal třiadvacetiletý mladík Marek Březina (3+3), důležitou posilou z Tábora se stal kvalitní bek Ladislav Hlaveš (1+2). Ofenzivu vzorně táhne šestatřicetiletý kapitán Josef Malý (8+12), jenž vládne kanadskému bodování, tabulce střelců a je i nejspolehlivějším nahrávačem. Ve skvělé formě hraje Ondřej Panna (6+10), deseti kanadskými body se mohou pyšnit Petr Morkes (4+6) a Jakub Semirád (2+8). Za nimi následují Luboš Kozák (2+6), Jiří Kysela a Dominik Zumr (oba 3+4).

Martínkova družina nezačala tento soutěžní ročník vůbec dobře, z úvodních sedmi kol zvítězila jen dvakrát, když vyhrála 4:2 v Pelhřimově a doma skolila Písek 3:1. Hned po těchto dvou vítězstvích ale schytala tvrdou facku, v Kotlině padla vysoko 1:7, což dosud nejvyšší porážka Středočechů v této sezoně. Parta od Labe se však obdivuhodně zvedla a v současné době hraje v úžasné formě. Z předchozích sedmi zápasů hned šestkrát vyhrála, když nestačila jen na Pelhřimov, jemuž v domácím prostředí podlehla po divoké přestřelce těsně 5:6. Ze spodních pater tabulky se Kozlové vyšplhali až na 4. příčku tabulky, v minulém kole po výborném výkonu vyloupili Písek 1:4. Není tak divu, že Kolín si věří i na Bruslaře. Jak uvedl v rozhovoru pro klubový web trenér Petr Martínek, jeho tým má z příštího soupeře respekt, ale určitě se nebojí.

Soupiska Kozlů

Bruslaři si v prvním vzájemném utkání poradili v Kotlině s Kozly jednoznačně 7:1.

Kdo patří mezi klíčové hráče soupeře?

Martin Sejpal (B)

Čtyřiadvacetiletý odchovanec Mladé Boleslavi prošel v mateřském klubu mládežnickými kategoriemi a už v soutěžním ročníku 2012/2013 vypomáhal Kolínu. U Kozlů už se nastálo zabydlel, působí u nich už 6. sezonu za sebou, přičemž v soutěžním ročníku 2015/2016 vypomohl i prvoligovým Benátkám. Na skvělé formě Středočechů má velký podíl.

Jan Hanzl (O)

Osmadvacetiletý obránce hokejově vyrůstal v pražské Spartě, kde hrál s dorostem i juniorkou extraligu. Za áčko Kolína si poprvé zahrál už v soutěžním ročníku 2007/2008, prvoligové zkušenosti má z Vrchlabí, Mostu a Hradce Králové. U Kozlů působí už sedmou sezonu v řadě, zatím s 8 body vládne produktivitě obránců.

Josef Malý (Ú)

V šestatřiceti letech ostřílený útočník, který spojil převážnou část své dosavadní kariéry s kolínskými barvami. Krátce působil také v Nymburku, Benátkách nad Jizerou a 1. ligu okusil v Hradci Králové. S kapitánským céčkem na hrudi zahájil u Středočechů už 5. soutěžní ročník. Tradičně sbírá body jako na běžícím pásu, je nejproduktivnějším hráčem, nejlepším střelcem a nejlepším nahrávačem týmu. Nebezpečí pro defenzivu Bruslařů.

(Foto: sc-kolin.cz)

Minulé kolo

Brod nedal Plamenům žádnou šanci. Doma je sfoukl jasně 8:1

Bruslaři začali skvěle a už v 6. minutě šli do vedení, když při protiútoku a přečíslení 2 na 1 zužitkoval perfektní žabičku kapitána Třetiny svým obávaným volejem Lukáš Endál. Plameny si taky vytvořily několik šancí, ale domácí byli přeci jen aktivnější. V poslední minutě úvodního dějství však hodil v obranném pásmu hůl David Vala a Tomáš Střecha provedl trestné střílení na jedničku, když zavěsil pod víko. Prostřední část se odvíjela jednoznačně podle havlíčkobrodského scénáře, Adamova družina nasypala soupeři hned 5 gólů! Dvakrát se prosadil Kryštof Kulhánek, po jedné brance vsítili David Vala, Petr Kuchta a Lukáš Endál. Tentýž hráč hned na začátku třetí periody završil svůj hattrick a poslední úder zasadil hostům svou první trefou po zranění David Michálek.

znak týmu 8 - 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Endál (Třetina, Přidal), 24. Vala (Milfait, Michálek), 31. Kuchta (Kozlík, Ludvík), 32. Endál (Přidal, Třetina), 35. Kulhánek (Vala, Milfait), 39. Kulhánek (Kuchta), 41. Endál, 56. Michálek (T. Semrád) – 19. Střecha (TS). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Marek Čelechovský, Jiří Roupec. Vyloučení: 6:8, navíc Balgalvis (HBR) – D. Vítek (ZDS) 5 + OK [HRUB]. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1602. Třetiny: 1:1, 5:0, 2:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.

BK Havlíčkův Brod: Novák (D. Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis, Hrabaň – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Milfait "A", Michálek – Kozlík, Ludvík, Kuchta

SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř (32. Sláma) – Pleva "C", Lojek, Smejkal, P. Marek, Sedláček, Kolda, Hort – Štěpánek, D. Vítek, Kunstmüller "A" – Kovářů, Stehlík, Střecha – Kuřítko, Krupka, Jícha – Gregar, Bureš, J. Nečas – P. Beneš

Po vyrovnané 1. třetině vládli na ledě Písku Kozlové

Fanoušci u řeky Otavy čekali na první branky až do závěru úvodní dvacetiminutovky. Kolín se ujal v 16. minutě vedení, když předvedl vzorný důraz u hrazení Tomáš Pipek a skóroval z rychlého brejku. Netrvalo to dlouho a Jihočeši vyrovnali. Hosté zaváhali v obranném pásmu a přesně do šibenice napálil kotouč Jan Sýbek. Kozlové si vzali zpět svůj ztracený náskok ve 35. minutě, když krásnou akci třetího útoku zakončil ranou do odkryté brány Jiří Kysela. Svůj triumf zpečetili Martínkovi svěřenci ve třetí třetině. Z dorážky ještě více uklidnil svůj tým Jakub Semirád a konečnou podobu dal výsledku Josef Malý, jenž mířil přesně do černého při přesilovce střelou z voleje.

znak týmu 1 - 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 19. Sýbek (Polata) – 16. Pipek, 35. Kysela (Prokop, Kozák), 43. Semirád (Malý, Kadlec), 53. Malý (Pýcha, Panna). Rozhodčí: Škrobák – Ovsík, Štěpánek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 385. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

IHC Písek: Gába (Štekr) – Parýzek, Polata, Hřebíček, Suda, Turek, Červinský, Hora – Sýbek, Šulek, Doktor, Pašek, Ciboch, Koupal, Pouch, Vlk, Medek, Rod, Novák, Jiřinec

SC Kolín: Sejpal (Martínek) – Pýcha, Kadlec, Hlaveš, Voženílek, Březina, Barták, Havelka – Malý, Semirád, Panna – Zumr, Morkes, Pipek – Prokop, Kysela, Kozák – Pilný, Černý, Netušil – Veselý

(Foto: kozel83, rajce.idnes.cz)

Minulý vzájemný zápas

Kolín v Kotlině vzdoroval v 1. třetině, potom Brod rozhodl

Bruslaři prožili doslova pohádkový začátek zápasu a už v úvodní minutě se ujali vedení, když zblízka zasunul puk za Martínkova záda Lukáš Endál. Kozlové však hráli ve zbytku třetiny velmi dobře a dočkali se zaslouženého vyrovnání, když se z dorážky prosadil Ondřej Panna. Domácí si však vzali ztracené vedení zpět, šikovnou tečí ze vzduchu překonal gólmana Martínka Luboš Voříšek. Prostřední část se odvíjela jednoznačně v havlíčkobrodské režii a Adamova družina navýšila svůj náskok na 6:1. Při přesilovce se zblízka prosadil Kryštof Kulhánek a z předbrankového prostoru udeřili i Jan Milfait, Tomáš Chlubna a Jakub Šuhaj. Na konečných 7:1 upravil ve třetí periodě obránce Jiří Vašíček, jenž gólmana Sejpala propálil při hře v početní převaze z pravého kruhu

znak týmu 7 - 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 1. Endál (Milfait), 18. Voříšek (Havlík), 32. Kulhánek (Šuhaj, Milfait), 34. Milfait (Voříšek), 36. Chlubna (T. Semrád, Kozlík), 38. Šuhaj (Milfait, Voříšek), 59. Vašíček (Šuhaj, Milfait) – 7. Panna (Pýcha, Morkes). Rozhodčí: Filip Vrba – David Urubčík, Jan Kleprlík. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 713. Střely na branku: 49:30 (17:14, 16:8, 16:8). Třetiny: 2:1, 4:0, 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Kulhánek, Vala, Havlík, Kříž, Balgalvis – Endál, Třetina "C", Přidal – Šuhaj, Milfait "A", Voříšek – Beneš, Spratek, Kozlík – Kuchta, Ludvík, Chlubna

SC Kolín: Martínek (od 36. Sejpal) – Hanzl "A", Březina, Hlaveš, Pýcha, Voženílek, Barták, Sladký – Veselý, Semirád, Malý "C", Panna, Kadlec, Morkes, Kozák, Prokop, Kysela, Havelka, Pilný, Černý

Věděli jste, že...

...Bruslaři porazili Kolín už třikrát za sebou, přičemž neztratili ani jeden bod?

...kolínský útočník Tomáš Pipek krátce působil na začátku sezony v dresu Havlíčkova Brodu?

...Havlíčkův Brod má po ostravské Porubě (92) nejvíce nastřílených gólů v celé 2. lize (88)?

...minulý vzájemný zápas na ledě Kolína vyhráli Bruslaři 4:2?

...Kozlové se mohou v současné době pochlubit nejlepší defenzivou v celé soutěži (40 obdržených branek)?

Kolínský útočník Tomáš Pipek odehrál v této sezoně 3 zápasy za Bruslaře.

Bilance s Kolínem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 25
Bilance: 13-1-1-0-10
Výsledky: 3:4, 4:3, 6:3, 3:4, 0:4, 2:4, 5:2, 5:1, 0:2, 5:2, 4:3p, 7:3, 3:1, 2:2, 6:2, 0:1, 8:2, 4:2, 1:3, 2:3, 2:3, 2:3, 5:1, 4:2, 7:1
Skóre: 90:61