27. 9. 2015 | Milan Sochor

Svátek! Havlíčkův Brod zažije první derby sezony, do Kotliny dorazí Pelhřimov

HAVLÍČKŮV BROD – Je to tu! Derby neklepe na dveře, derby už je totiž jednou nohou u nás. Ve sváteční pondělí 28. září přijede do Kotliny Pelhřimov. Úvodní buly této bitvy bude vhozeno v 18:00. V sobotním domácím utkání Bruslaři smetli výsledkem 6:3 nejlépe útočící tým ligy. „Hrál se útočný hokej a diváci se bavili. Je to nejlepší pozvánka na pondělní derby,“ věří ve vysokou návštěvu Aleš Totter. Velkou podporu si přeje také Petr Kuchta: „Kdyby přišlo více než „litřík“ lidí, bylo by to dobré.“ Velkou premiéru mezi dospělými rovnou v derby zažije nejproduktivnější hráč a kapitán staršího dorostu, David Michálek. Přijďte také do Kotliny podpořit kluky v boji proti Ledním Medvědům, u toho každý fanoušek Havlíčkova Brodu musí být!

HC Lední Medvědi Pelhřimov

Založení klubu: 1932
Stadion: Zimní stadion Pelhřimov (2 660 míst – z toho 1 400 k sezení)
Klubové barvy: červená, bílá
Webové stránky klubu: hokejpelhrimov.cz
Umístění v poslední sezóně: 11. místo po ZČ, konec v prvním kole play-off s Jabloncem nad Nisou (1:3 na zápasy)
Trenér: Martin Meloun

Sestava z posledního utkání: Svoboda – D. Kasalý, Hájek, Rossman, Adam, Kůrka, Jelínek, Vysloužil, Bezděk, Beneš, Martin Hadrava, F. Kasalý, Votápek, Vylíčil, Kopic, Roupec, Siříště, Bonell
__________________________________________________________________________________

Pelhřimov začíná sérií venkovních zápasů

V Pelhřimově stále řeší problémy se svým zimním stadionem. Kvůli tomu požádali v úvodních kolech o změnu pořadatelství a prvních šest zápasů hrají na stadionech soupeřů. Nyní se nacházejí v polovině této řady a mají za sebou tři utkání v pozici hostujícího celku.

Hned v tom prvním museli skousnout hořkou porážku. Z Klášterce nad Ohří se hlavně kvůli katastrofální druhé třetině vraceli s debaklem 11:5. Druhé vystoupení v Písku už bylo o poznání povedenější. Vyrovnaná bitva dospěla až do prodloužení, ve kterém se radoval tým z Vysočiny 2:1p. I třetí souboj zavedl Lední Medvědy na jih Čech, tentokrát do Jindřichova Hradce. I toto klání bylo velice vyrovnané, po dvou třetinách byl stav nerozhodný. Ve třetím dějství se ale střelecky prosadili pouze domácí, čímž rozhodli o svém vítězství 3:2.

Pelhřimovští tedy ze třech zápasů vyválčili pouze 2 body. To je ve druholigové tabulce řadí na průběžné 15. místo. Oproti svým tabulkovým sousedům ale mají výhodu jednoho zápasu k dobru, jelikož druhé kolo v Řisutech bylo odloženo na 14. října.

Vyrovnaný souboj Jindřichova Hradce s Pelhřimovem zvládli lépe domácí
(Foto: klhvajgar.cz)

Vajgar si proti Pelhřimovu vybojoval první body

Souboj tradičních rivalů začal lépe pro hosty. V polovině první třetiny poslal Pelhřimov do vedení Gordon Bonell. Netrvalo však dlouho a bylo vyrovnáno. Luboš Voříšek střelou z nápřahu překonal Dominika Svobodu v kleci družstvu z Vysočiny. Až v závěru druhé části hry zametl puk do odkryté brány Martin Brabec a zdálo se, že do třetí třetiny vstoupí domácí s jednobrankovým náskokem. Jenomže hned z následující akce ještě před přestávkou stačil vyrovnat Libor Bezděk. Rozuzlení tak ve třetí třetině přinesla až dělovka Jana Koňaříka od modré čáry. Jindřichův Hradec bral na úkor rivala první body do tabulky.

znak týmu 3 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 13. Voříšek (Šafář), 38. Brabec (Hložek, Voříšek), 52. Koňařík (Košťál) – 10. Bonell (Bezděk, Vysloužil), 39. Bezděk (Vysloužil). Rozhodčí: S. Mertl – Polák, Rampír. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 12:42. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš – Kohút, Tržil, Stehlík, Koňařík, Kadlec, Pípal, Popelka, Port, Hložek, Šafář, Brabec, Voříšek, Tomšík, Košťál, Lazorišák, Drda, Heřmánek, Kundrát, Švihálek

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Svoboda – D. Kasalý, Hájek, Rossman, Adam, Kůrka, Jelínek, Vysloužil, Bezděk, Beneš, Martin Hadrava, F. Kasalý, Votápek, Vylíčil, Kopic, Roupec, Siříště, Bonell

Minulé zápasy Pelhřimova

HC Klášterec nad Ohří – HC Lední Medvědi Pelhřimov 11:5
IHC Písek – HC Lední Medvědi Pelhřimov 1:2p
KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC Lední Medvědi Pelhřimov 3:2

Premiéru v seniorském hokeji si odbyde David Michálek

Kapitán staršího dorostu mohl poprvé nastoupit už proti Kolínu. V té době to kvůli povinnostem v mládežnické kategorii ještě nevyšlo. Po trestu Tomáše Chlubny je potřeba zacelit místo v sestavě a tentokrát už startu nejproduktivnějšího hráče staršího dorostu nic nebrání. „ Jsem rád, že si odbude premiéru v dospělém hokeji, protože je to opravdu velký talent a jednou snad bude vzpomínat na to, ve kterém klubu tu šanci dostal,“ uvedl na jeho adresu hlavní trenér Aleš Totter.