8. 2. 2011 | Pavel Buňat

Play-off začíná, Rebelové v předkole narazí na Kadaň

Havlíčkův Brod vstupuje do předkola play-off jako nejvýše nasazený celek. Soupeřem mu bude po základní části dvanáctá Kadaň. Mnoho fanoušků si možná přálo jiného soupeře – Kadaň totiž dokáže být pořádně nepříjemným sokem. A ve vyřazovacích bojích to jistě bude platit dvojnásob. Přijďte proto podpořit Rebely v úvodních dvou zápasech předkola play-off, ať odjedou do Kadaně třeba i s vedením 2:0 na zápasy. První dvě utkání jsou na programu ve středu 9. února a ve čtvrtek 10. února. Oba duely začínají v 17.30 hod.

Porovnání soupeřů

Statistiky obou soupeřů
Statistiky po základní části 2010/11
5.postavení v tabulce 12.
18-3-7-16Celková bilance17-3-3-21
155:147skóre127:113
4. místo (11. kolo, 16. – 21. kolo)nejlepší postavení v tabulce4. místo (7. kolo)
14. místo (2. kolo)nejhorší postavení v tabulce12. místo (v zákl. části 25. kolo)
1čistá konta3
8:1 Litoměřice (doma)nejvyšší výhra 8:1 Tábor (venku)
1:7 Chomutov (venku)největší prohra 2:6 Ústí nad Labem (venku)
7:2 Chomutov (doma)Překvapivá výhra 3:0 Olomouc (doma)
3:4p Písek (venku)Překvapivá prohra 1:3 Písek (venku)
23,3%využité přesilovky 18,59%
2295střely na branku2356
17Góly v oslabení 12
1251 divákPrůměrná domácí návštěvnost 517 diváků
Hráčské statistiky
Vojtěch Němec - 45bodů (16+29)nejproduktivnější hráčVáclav Eiselt – 35 bodů (16+19)
Miroslav Třetina – 18 braneknejlepší střelecLadislav Boušek– 17 branek
Vojtěch Němec - 29nejlepší nahrávač Stanislav Mikšovic - 25
Marian Morava – 118 trest. min. nejtrestanější hráčMartin Mazanec – 110 trest. min.
Marian Morava - 23 bodů (2+21) nejproduktivnější obránce Josef Révay (12 bodů, 1+11)
5. David Balázs (21, 6+15)
Jaroslav Suchan (33 záp., 91,12%) brankářské jedničky Tomáš Závorka (25 záp., 92,84%)

Kadaň v základní části

Severočeši vstoupili do sezony 2010/2011 překvapivě dobře. Na úvod základní části například smetli Tábor v poměru 8:1 či Třebíč 8:2. Kolem sedmého kola se dokonce vyhoupli na průběžné čtvrté místo, tam se ale ohřáli pouze po dobu jednoho kola. Kadaň sestoupila do nižších pater tabulky, a nikoho tak nepřekvapilo, že se nakonec do lepší osmičky nedostala. Ale nebyla tomu daleko, po nepovedeném 22. - 25. kole, kdy klesla až na 12. příčku, se dokázala vypracovat zpět k první polovině tabulky. Nakonec však v rozhodujícím 30. kole nestačila na Písek, a skončila tak na celkovém devátém místě.

V nadstavbové části ve skupině B vybojovala play-off s doslova odřenýma ušima. Z vyrovnané osmičky, kde na postup mohl pomýšlet téměř každý až do posledního kola, postoupila z poslední postupové příčky. A to díky Vrchlabí, které 16 vteřin před koncem vystavilo Litoměřicím stopku do play-off. Z uplynulých 44 zápasů bychom mohli vyzdvihnout například výhru Kadaně 3:0 nad Olomoucí, 5:0 nad Znojmem, které smetla pěti góly až v poslední části, či zmiňované kanonády s Táborem a Třebíčí

Aktuální forma

V posledních zápasech se ale Severočechům příliš nedařilo, dokázali vyhrát pouze dvakrát z osmi pokusů, čímž si výrazně zkomplikovali postupové šance. Zachránila je až výhra nad Chrudimí 5:1 a velmi důležitá byla také porážka Vrchlabí 3:1. Se všemi ostatními týmy skupiny B ve druhých vzájemných zápasech prohráli, a to překvapivě i s posledním Pískem. Letos s ní máme vyrovnanou bilanci a víc bych to asi nerozebíral. Samozřejmě bychom radši hráli s Třebíčí, protože bychom mohli jezdit domů, ale dostali jsme Kadaň. My jsme si soupeře nevybírali, řekl o Kadani trenér Petr Novák.

Letošní vzájemné zápasy

Havlíčkův Brod s Kadaní letos odehrál dva duely. Oba týmy si rozdělily smírně po třech bodech. Kadaň přijela do Kotliny na počátku měsíce října s vizitkou skvěle střílejícího týmu. Aby také ne, vždyť v předchozích dvou zápasech smetla Tábor a Třebíč, její skóre 16:3 důrazně varovalo. Rebelům však stačilo pouhých 21 vteřin hry na to, aby ukázali Kadani, že v Kotlině už to tak jednoduché nebude. Petr Šenkeřík přesně vymetl růžek Jarinovy branky. Kadaň ale nesložila zbraně a díky využitým přesilovkám z 25. resp. 44. minuty otočila skóre ve svůj prospěch. To vydrželo až do závěrečné desetiminutovky. O vyrovnání se jemnou tečí Moravovy střely zasloužil Jan Knotek. Rebelové se s pouhým prodloužením nechtěli očividně smířit, puku se tak opět chopil Marian Morava a naservíroval před branku další tvrdou ránu. Tentokráte puk dorážel za Jarinu Jiří Ondráček, čímž rozhodl o výhře 3:2.

Branky a nahrávky: 1. Šenkeřík (Třetina, M. Ondráček), 50. Knotek (Morava, Kempný), 58. J. Ondráček (Morava, Knotek) - 25. Hlubuček (Boušek, Mikšovic), 44. Eiselt (Hlubuček, Mikšovic). Vyloučení: 6:7, navíc Voj Němec (HBR) OT na 10 minut. Využití: 1:2. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

I druhý zápas skončilo rozdílem pouze jedné branky, jeho průběh ale nasvědčoval spíše debaklu havlíčkobrodského celku. Kadaň na svém ledě zaskočila Rebely už v první třetině, kterou překvapivě ovládla v poměru 3:0. Neruda lovil puky v síti po gólech Nováka, Klímy a Bursíka. Když pak přesně v polovině utkání Kadaňští skórovali počtvrté, zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto. Svěřenci trenérského tandemu Petr Novák - Jaroslav Benák však stáhli náskok Kadaně na dvě branky, a to za pouhou minutu od posledního inkasovaného gólu. Postarali se o to Knotek, který tehdejšího brankáře Hyláka propálil hned po vhazování, a Hlinka, jenž o chvilku později vymetl růžek branky po přihrávce zpoza branky. V 51. minutě přidal Třetina kontaktní gól po obrovské chybě domácí obrany a Havlíčkův Brod byl blízko vyrovnání. To však ani přes veškerou snahu nedokázali. Kadaň zvítězila 4:3.

Branky a nahrávky: 7. Novák (Eiselt), 10. Klíma (Eiselt), 15. Bursík (Balázs, Schmidt), 30. Hlubuček (Boušek) - 30. Knotek (Pavlík), 31. Hlinka (Sedlák, Zohorna), 51. Třetina (Meidl, Rytnauer).

Kádr Kadaně

Sportovní klub Kadaň prošel na konci ledna celou řadou změn. Do Chomutova se po skončení hostování vrátila pětici hráčů - Horna, Selingr, Davídek, Seman a Sikora. Společně s nimi do nedalekého Chomutova putoval i Kamil Jarina, zkušený brankář, který do druhého nejlepšího týmu základní části odešel na hostování. Dále vedení Kadaně poslalo na střídavé starty do extraligového mužstva Karlových Varů obránce Jakuba Trefného, Tomáše Brňáka a útočníky Václava Eiselta, Stanislava Mikšovice, kteří byli v základní části nejlepšími hráči Severočechů. Do druhé ligy pak taktéž v rámci střídavých startů putovali brankář Erik Štěrba a útočníci Petr Stoklasa a Jaroslav Hafenrichter, který se v minulé sezoně objevil i v havlíčkobrodském A-mužstvu. Opačnou cestou pak Kadaň z chomutovského mužstva posílilo duo útočníků Jakub Mužík – Vladimír Novák, z druholigového Klášterce nad Ohří je doplnil Jan Stehlík.

Základní část v kadaňském dresu nejlépe odehrálo útočné trio Eiselt, Boušek a Mikšovic. Všichni tři zkušení forvardi překročili hranici třiceti bodů. Nejlépe na tom je Václav Eiselt, jenž nasbíral 35 bodů za 16 branek a 19 nahrávek. O jeden bod méně má na svém kontě Ladislav Boušek, bývalý dlouholetý hráč Chomutova, který letos skóroval 17krát a stejně měrou se podílel i na gólových přihrávkách. A poslední jmenovaný Stanislav Mikšovic, který taktéž důkladně prošel chomutovským týmem, letos zaznamenal 8 branek a 25 asistencí.

Zdatně jim sekundují Jiří Charousek (22 bodů), bývalý hráč extraligových Karlových Varů David Balázs (21 bodů) či pětadvacetiletý Vladimír Novák (17 bodů). Obraným řadám vévodí s 12 body (1+11) urostlý bek Jíří Révay. Společně s ním jsou základním stavebním kamenem obrany Kadaně Schmidt (9 bodů) a Hlubuček (8 bodů). Nejvíce trestných minut nasbíral Martin Mazenec, jenž je se 110 minutami v této disciplíně druhým hráčem ligy. Na první příčce se nachází havlíčkobrodský Marian Morava (118 minut).

Jasnou brankářskou jedničkou je nyní v Kadani teprve třiadvacetiletý Tomáš Závorka. Letos nakoukl i do extraligy v dresu Karlových Varů, v 1. lize si ve 25 zápasech připsal 13 výher. Svojí úspěšnost zákroků drží na čísle 92,84%.

Sestava z posledního kola:

SK Kadaň: Závorka - Schmidt, Trefný, Szakal, Brňák, Hlubuček, Mazanec, Přindiš, Zmeškal - Eiselt, Mikšovic, Stoklasa - Rohan, Boušek, Charousek - Ton, Klíma, Fiala - Freiberg, Stehlík, Bursík.

Krátce z Kotliny …

Rytnauer a Ondráček se uzdravují

Pojďme se jenom krátce přesunout k mužstvu Rebelů. Dobrou zprávou je zlepšující se stav Martina Ondráčka a Ladislava Rytnauera. „Jsme rádi, že se nám v posledním zápase nikdo nezranil a že se můžeme soustředit na play-off. Laďa Rytnauer to včera zkoušel na ledě a Martin Ondráček v zápase, takže já doufám, že aspoň jeden z nich bude moct naskočit,“ sdělil pozitivní zprávy trenér Petr Novák. Právě Rytnauerův návrat na led se netrpělivě očekává, hráč s číslem 63 se totiž zranil ve chvíli, kdy měl nejlepší formu. Zářil především po boku Miroslava Holce, jenž má už více jak měsíc úžasnou fazónu.

Vstupenky už v předprodeji

A důležitá zpráva pro všechny návštěvníky Kotliny. Vstupenky si můžete zajistit už v předprodeji, a to v prodejně se sportovním zbožím přímo na stadionu. Kdo si nestihne koupit lístek s předstihem (9. a 10. února během dne do 15 hodin) a nechá jeho pořizování až na dobu před utkáním, musí počítat s možností, že se u pokladen budou tvořit fronty. Vedení HC Rebel proto apeluje na všechny fanoušky, aby na stadion dorazili s dostatečným předstihem. Ani průchod turnikety totiž nelze urychlit.