2. 9. 2024 | Ladislav Vácha

Patrik Vašíček: Už se těším na domácí zápasy v Kotlině, až nás přijdou fanoušci podpořit!

Ten, kdo navštívil alespoň jeden přípravný zápas Bruslařů, ho na ledě určitě nepřehlédl! Patrik Vašíček, urostlý obránce s číslem 15, ukazuje už v předzávodním období velkou kvalitu a potenciál. Napjatě už vyhlíží hlavně derby se Žďárem nad Sázavou, kde v minulosti působil. „Doufám, že na derby se Žďárem přijde hodně fanoušků, protože je to pro ně určitě zajímavý a hodně lákavý zápas. Těším se na to a věřím, že je nezklameme a vyhrajeme,“ hlásí čtyřiadvacetiletý bek. (Foto: Karolína Vencovská)

Patriku, s Vrchlabím jsme bohužel prohráli 3:4. Jak zápas ze svého pohledu celkově hodnotíš?
Byl to těžký zápas, který jsme bohužel prohráli. Nevstoupili jsme do utkání úplně ideálně a první třetina se nám nepovedla. V kabině jsme si k tomu něco řekli a do druhé třetiny jsme nastoupili mnohem lépe. Ve třetí třetině jsme v tom pokračovali a nechybělo moc k tomu, abychom zápas otočili na naši stranu. Byl to dobrý přípravný zápas a už se těším na další.

Soupeř celý zápas dobře bruslil a byl důrazný, navíc po zisku kotouče rychle otáčel hru dopředu. Jak moc těžké bylo se s tím srovnat?
Obzvlášť pro nás, pro obránce, bylo náročné, že soupeř napadal ve dvou hráčích a hodně nás dohrával. Museli jsme proto rychle rozehrávat a co nejrychleji otáčet hru dopředu. Na začátku jsme s tím trochu bojovali, ale potom jsme se s tím srovnali a náš výkon šel nahoru. Zápasy v sezoně určitě budou také náročné, takhle bude hrát většina týmů. Je dobré, že jsme si to teď vyzkoušeli a už víme, jak se na to do dalších zápasů připravit.

Druhá třetina byla z našeho pohledu o poznání povedenější, ale nedařilo se nám proměňovat šance. Dá se říct, že chvíli trvalo, než jste při náročném tréninkovém programu rozjezdili nohy a zvykli si na herní styl Vrchlabí?
Druhá třetina byla z naší strany mnohem lepší. Vytvořili jsme si několik slibných šancí a je velká škoda, že jsme je neproměnili. Kdybychom z toho jeden nebo dva góly dali, konečný výsledek mohl vypadat úplně jinak. Těžko říct, jestli to bylo tím, že jsme neměli rozježděné nohy. Neřekl bych, že to bylo těmi náročnými tréninky. Někomu to může vyhovovat a někomu zase ne.

(Foto: Karolína Vencovská)

Ve třetí třetině jsme prohrávali už 1:4, ale dokázali jsme snížit na nejtěsnější rozdíl a moc nám nechybělo k vyrovnání. Podle mě je pozitivní to, že jsme se za hodně nepříznivého stavu nepoložili, zabojovali jsme a vrátili jsme se do zápasu, souhlasíš?
Jsem hrozně rád, že jsme to nevzdali a bojovali jsme až úplně do konce. Pořád jsme se snažili se zápasem něco udělat. Jak říkáš, nechybělo moc a mohli jsme vyrovnat na 4:4. Potom v prodloužení nebo na nájezdy to mohlo dopadnout jakkoliv. Jsem za to rád. Myslím si, že takové zápasy nás posouvají dopředu.

Jsi jednou z posil Havlíčkova Brodu. Jak se vlastně zrodil tvůj příchod do Kotliny?
Po minulé sezoně se mi ozval Lukáš Endál, který mi představil vizi klubu. Jak chtějí pracovat s hráči a jaké mají cíle. Mně se to líbilo, takže jsme si plácli. Jsem rád, že můžu být součástí týmu.

Jak se ti u nás zatím líbí?
Zatím se mi tady hodně líbí. Je tady skvělá parta a máme dobré tréninky. Už se těším na domácí zápasy v Kotlině, až nás přijdou fanoušci podpořit.

Na ledě zatím dostáváš hodně prostoru. Hned dvakrát jsi nastoupil v prvním obranném páru. Jak moc tě těší důvěra trenérů?
Určitě mě to těší. Mám z toho radost a doufám, že trenéry nezklamu a bude to takhle dál pokračovat.

V odehraných zápasech jsi pokaždé nastoupil v obranné dvojici s Honzou Novákem. Jak se ti s ním spolupracuje? Předpokládám, že to pro tebe musí být velká škola, když nastupuješ po boku tak zkušeného hráče, je to tak?
Novka je hodně zkušený hráč, dobře se mi s ním spolupracuje. Má toho hodně odehráno, má spoustu zkušeností a může mi toho hodně předat. Jsem rád za to, že s ním můžu hrát, a poslouchám, co mi říká. Hodně se spolu bavíme jak na ledě, tak i mimo něj. Určitě mě to hodně posouvá a já doufám, že to takhle půjde i dál.

Jak se těšíš na souboje s Technikou Brno a Žďárem nad Sázavou, kde jsi v minulosti hrál? Vypíšeš v kabině i nějakou motivační odměnu? S Plameny jde navíc o hodně prestižní derby…
Na oba zápasy se hodně těším, protože tam znám spoustu kluků. Doufám, že proti oběma soupeřům budeme vyhrávat. Nějakou odměnu před zápasem určitě vypíšu a když to vyjde, tak něco donesu. Doufám, že na derby se Žďárem přijde hodně fanoušků, protože je to pro ně určitě zajímavý a hodně lákavý zápas. Těším se na to a věřím, že je nezklameme a vyhrajeme.

Jednu sezonu jsi odehrál v zámoří, kde jsi hájil barvy týmu Northern Cyclones. Jak velká to pro tebe byla zkušenost?
Byla to pro mě obrovská zkušenost. Jsem hrozně rád za to, že jsem tam šel. Naučil jsem se jazyk a jak se mám postarat sám o sebe. Hokej tam je trochu jiný. Hodně mě to posunulo jak po hokejové, tak i po osobní stránce. Bylo to super.