před 3 dny | Štěpán Ondráček

Nečas druhou nulou v řadě vychytal Opavu! Brod je druhý

Havlíčkobrodští hokejisté vyhráli počtvrté za sebou. Další korálek na šňůrku vítězství se však proti houževnaté Opavě nerodil lehce. Svěřenci trenéra Petra Nováka rozhodli utkání ve druhé třetině, kdy dvěma rychlými brankami zlomili Slezan. Opava kousala v osobních soubojích, jenže přes precizní hru Havlíčkova Brodu se nedokázala dostat k větším šancím. Bruslaři vyhráli počtvrté v řadě a dál stoupají tabulkou.

Úvod zápasu sedl oběma výběrům, když se do největší šance dostal Petr Kuchta. Hráč Havlíčkova Brodu si nabruslil na osu kluziště, jeho rána skončila na Slížovi. Aktivní přístup Bruslařů mohl sklidit první gólový úspěch na konci šesté minuty. Valášek byl na poslední chvíli vyrušen v koncovce, a stav zápasu se tak nezměnil. O minutu později neuspěl tváří v tvář Slížovi Endál, který si na něm vylámal zuby. V polovině úvodního dějství mohl využít chybu Bruslařů Adamec, hostující útočník však nepropálil Nečase mezi betony.

Opava ve druhé polovině úvodního dějství hrála dlouhé pětiminutové oslabení. V něm nejvíce zahrozila dvojice Valášek s Endálem, ani jeden jmenovaný ale nedostal puk mezi tři tyče. Havlíčkův Brod neuspěl ani po střele Valy, a Slezan tak přečkal dlouhé oslabení bez újmy. V 18. minutě mohl zužitkovat pobídku Holendy Dymák, ten ale těsně minul volný prostor u levé tyče. První třetina se nedohrála kvůli vypadávání hostující svatyně.

Opava ve druhé třetině srovnala krok s Bruslaři Ti ale mohli jít do vedení po ráně Vašíčka od modré, kterou zlikvidoval efektivním zákrokem Slíž. Havlíčkův Brod díky aktivnímu přístupu otevřel gólový účet zápasu. Holenda pronikl do pásma po pravé straně, proti gólmanovi ale neuspěl. Z následné dorážky poslal celek z Vysočiny do vedení Šimon Rulc. Bruslaři neuspěli v přesilové hře, jenže krátce po ní dokázali rozjásat tribuny podruhé. Endál si vylámal zuby na Slížovi, jenže gólman Slezanu byl pak krátký na dorážku Marka Kopice.

Opava mohla korigovat nepříznivý stav v početní výhodě, jenže střely Krejsy s Šindeláře skončily na spolehlivém Nečasovi. Slezan nepříjemně zatápěl domácí obraně, jenže žádná ze střel neskočila za brankovou čárou. Zvýraznit vedení Havlíčkova Brodu mohl v samostatném úniku Holenda, jenže jeho pokus vychytal Slíž. Opava se v závěru druhé třetiny dala do ofenzivy, jenže její výpady končily na obraně Bruslařů.

Úvod třetí třetiny? Gól po 34 sekundách a vedení 3:0. Přiťuknutí Melenovského pohotově uklidil pod víko Milan Valášek. Opava mohla odpovědět záhy v přesilové hře, jenže defenziva Bruslařů byla na místě. Největší šancí hostí pokryl Nečas, který vychytal Adamce. Opava zkusila přitvrdit v osobních soubojích, ale ani to změnu ve skóre nepřineslo. Vedení Broďáků mohl naopak navýšit Holenda, toho vychytal Slíž. Havlíčkův Brod zvýraznil vedení v 54. minutě zápasu, kdy využil minitlak. Z předbrankového prostoru se trefil pod víko gólmana Slezanu Marek Kopic. Ve zbytku utkání se nikdo ze střelců neprosadil, a tak Vojtěch Nečas oslavil druhou nulu v řadě.

2. liga

Branky a nahrávky: 25. Rulc (Holenda, M. Krejčí), 28. Kopic (Endál, Pártl), 41. Valášek (Melenovský, Tecl), 54. Kopic (Pártl). Rozhodčí: Marek Trnka – Tomáš Kučera, Goran Jurak. Vyloučení: 4:4, navíc Kadula (OPA) 5 min. + OK [ZHK]. Bez využití. . V oslabení: 0:0. Diváci: 231. Střely na branku: 53:21 (20:5,19:8, 14:8). Průběh utkání: 4:0.

Nečas (Č. Novák) – J. Novák (C), Vala, J. Kuchta, P. Vašíček, Kerber, Benák, M. Krejčí – Tecl, Valášek (A), Melenovský – Endál, Pártl, Kopic – Bureš, Rauš, P. Kuchta (A) – Střecha, Rulc, Holenda – Dymák.