27. 12. 2023 | Štěpán Ondráček

Kolaps ve druhé třetině: Bruslaři nestačili na šumperské Draky!

Havlíčkobrodští hokejisté nezakončili kalendářní rok 2023 vítězně, když nad jejich síly byl Šumperk. Draci rozhodli o své výhře ve druhé třetině, kterou opanovali v poměru 4:2. Havlíčkův Brod změnou v brance zlepšil hru, dostal se do kontaktu, ale kýženého efektu se nedočkal. Za pozitivní zmínku stojí první gól v sezoně v podání Filipa Dymáka.

Havlíčkův Brod vstoupil do utkání se Šumperkem o dost lépe, byl aktivnější, vytvářel si šance, jenže střelci zůstali mlčet. Hosté se dostali do hry v přesilové hře, jenže ani Draci nemířili přesně. V 18. minutě dorážel Čermákovu střelu Křehlík, ale ani jeho pohotové zakončení dokázal Irgl vychytat. Šumperk byl na konci první třetiny aktivnější, ale bezbrankový stav nikdo nedokázal prolomit.

(Video: czechicehockey.tv)

Ve druhé třetině se obraz hry moc nezměnil až do první branky, kdy si v rozmezí tří minut Draci vybudovali dvougólový náskok. Rychlé přečíslení zakončil po nahrávce Jaroše bekhendovou kličkou Daniel Vachutka. Šumperk uklidnil na začátku 27. minutě Tadeáš Jaroš, který uplatnil důraz před brankou v přesilové hře. Bruslaři se nechytli v přesilové hře, ale hned záhy snížil dobrou akcí Milan Valášek.

Jenže...

Šumperk se dvakrát utrhl během dvaadvaceti sekund! Nejprve dostal puk mezi Maláčovy betony Štěpán Dudycha, aby ho potom podpořil skvělou střelou z mezikruží Ondřej Šišolák. V 35. minutě se Havlíčkův Brod podruhé v zápase prosadil, když Novákovu střelu tečoval mimo dosah Irgla Robert Havlát. Oba celky se mohly gólově prosadit do druhé sirény, jenže stav utkání se nezměnil.

Havlíčkův Brod zkraje poslední části ustál dvojnásobné oslabení, ve kterém Šumperk párkrát zahrozil. Šišolák mířil na druhý gól utkání, ale v poslední chvíli ho zastavil Čeněk Novák. Bruslaři zapnuli na vyšší level, jenže všechny pokusy pochytal spolehlivý Irgl. Jiskřičku naděje mohl vykřesat šest minut před koncem zápasu Filip Dymák, ten ale neuspěl. Nakonec se tentýž hráč dočkal, když tečoval nahození Valy – Irgl byl bez šance. Havlíčkův Brod šel v závěru za vyrovnáním, ale Šumperk si vítězství vzít nenechal.

2. liga

Branky a nahrávky: 31. Valášek (Pártl), 35. Havlát (J. Novák, Valášek), 55. Dymák (Vala, Čermák) – 25. Vachutka (Jaroš, Antoníček), 27. Jaroš (Vachutka), 33. Dudycha (Jaroš, Vachutka), 34. Šišolák (J. Horký, Scheuter). Rozhodčí: Jan Grygera – Kamila Smetková, Patrik Augusta. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 421. Střely na branku: 52:23 (14:6, 19:12, 19:5). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4.

Maláč (34. Č. Novák) – J. Novák (A), Čermák, Vala, A. Dvořák, D. Vacík, Benák, Zych – Kopic, Valášek, Bureš – Voříšek (A), P. Kuchta (C), Havlát – Křehlík, Pártl, Holenda – Dymák, Pavelec.