19. 9. 2017 | Ladislav Vácha

Kluci mi to dobře dávají, usmívá se mladší dorostenec Marek Kopic

Tak tomu se říká začátek z říše snů! Mladší dorostenci vykročili do nové extraligové sezony naprosto famózně, když v úvodních třech kolech urvali všechny tři body v Jihlavě i v Českých Budějovicích a doma nestačili jen na silný Liberec, jemuž podlehli 2:5. Velký podíl na povedeném vstupu do soutěže má útočník Marek Kopic, který nasbíral už 7 kanadských bodů (5+2) a na jihu Čech se v sobotu zaskvěl hattrickem. „Určitě jsem s tím hodně spokojený. Kluci mi to dobře dávají a zatím se to ke mně pěkně odráží,“ pochvaluje si talentovaný střelec. (Foto: Juniorský hokej)

Marku, do nové sezony jste měli skvělý vstup. Ze tří zápasů jste dvakrát vyhráli a jednou prohráli. Čekal jsi, že byste mohli mít takhle dobrý začátek?
Myslím si, že jsme měli hodně dobrou letní přípravu, takže jsem v to doufal.

V minulém kole jste vyloupili České Budějovice po vysoké výhře 8:2. Jak tento zápas hodnotíš?
Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale až tak dobře jsme nehráli. První třetina byla z naší strany opravdu hodně špatná. I když to bylo 1:1, klidně jsme ji mohli prohrát třeba o tři góly. Od druhé třetiny jsme se zvedli, vytvořili jsme si náskok a pak už to bylo dobré.

I přesto se dá asi říct, že to byl lepší výkon než proti Liberci, co myslíš?
S Libercem to také nebyl úplně špatný zápas, ale měli jsme špatné začátky prvních dvou třetin. V úvodu první třetiny jsme dostali dva góly a ve druhé potom také, potom už se nám to nepovedlo stáhnout.

Tobě se zatím daří skvěle, máš na kontě 7 bodů za 5 vstřelených gólů a dvě asistence, v Českých Budějovicích ses navíc blýskl hattrickem. Hned na začátku sezony ti to asi hodně psychicky pomůže, co myslíš?
Určitě jsem s tím hodně spokojený. Kluci mi to dobře dávají a zatím se to ke mně pěkně odráží.

Se spoluhráči z lajny se ti tak očividně spolupracuje dobře...
Určitě ano, hraje se mi s nimi moc dobře.

Teď vás čekají další dvě důležitá utkání. V sobotu máte doma Pardubice a potom vás čeká venkovní derby se Žďárem nad Sázavou. Oba týmy jsou v tabulce pod vámi, zřejmě tak budete plnit ošemetnou roli papírového favorita. S čím byste měli na tyto soupeře vyrukovat?
Vůbec nevím, co bychom měli čekat od Pardubic. Budou asi dobré, takže musíme začít dobře hned od začátku. Zatím jsme totiž snad nezačali ani jeden zápas dobře. Musíme dobře zvládnout hned první třetinu.

V tabulce vám zatím patří druhé místo. Bylo by skvělé se v první čtyřce udržet, viď?
Bylo by to hezké, ale zatím jsou odehrané jen tři zápasy. Moc to tak zatím o ničem nevypovídá.

Dostáváte poměrně málo gólů. Co zatím říkáš na výkony obou vašich brankářů, Daniela Krále a Štěpána Váchy?
Oba chytají výborně. Králík odchytal obě utkání dobře a v Českých Budějovicích zachytal skvěle i Štěpa.

Na čem byste ještě měli nejvíce zapracovat? Jsou to právě již zmíněné špatné začátky zápasů?
Určitě ano. Musíme v každém utkání makat už od začátku, hlavně dobře bruslit. Jinak nevím, čím to je, že se nám zatím úvody utkání nedaří.