24. 1. 2024 | Luboš Vácha

Devět gólů v síti Velmezu přestřihlo šňůru domácích porážek

Hokejisté Havlíčkova Brodu nastoupili v utkání 32. kola proti Velkému Meziříčí. Domácí tým už od začátku ukazoval převahu a po vysoké výhře získal důležité tři body. Dva góly vstřelil Marek Tecl. Pro Bruslaře je to úleva, po čtyřech prohraných duelech v Kotlině v řadě se konečně mohli spolu se svým publikem radovat z domácícho vítězství.

Bruslaři se poprvé radovali z gólu v 7. minutě, kdy se po dorážce prosadil Marek Kopic. První třetina pak divákům nabídla ještě další tři góly. Na začátku 16. minuty se napřáhl od modré domácí matador Jan Novák, jehož ránu šikovně tečoval za Vejmelkovy záda Lukáš Endál.

(Video: czechicehockey.tv)

Neuběhly ani dvě minuty a z gólu se tentokrát radovali hokejisté Velkého Meziříčí. Marcel Juráň zavezl puk do útočného pásma a ukázkovým tandemem našel dojíždějícího Adama Palečka, který hbitou střelou kolem lapačky procedil Nováka. Domácí ještě stihli vzápětí odpovědět. V čase 17:03 se skákavým projektylem od modré přesně trefil Jan Novák, čímž poslal Bruslaře znovu do dvougólového vedení.

Druhá část nabídla další gólové hody až těsně za půlkou. Bruslaře nezastavilo ani jejich vlastní vyloučení. Milanu Valáškovi se podařilo při bránění v oslabení získat kotouč a okamžitě s ním ujet až na levý kruh útočného pásma. Odtud poslal puk střílenou nahrávkou na nohy dobruslujícího Marka Tecla, který odrazem puku od brusle do klece poslal domácí do vedení 4:1. Dvě minuty před koncem prostřední dvacetiminutovky se Havlíčkobrodští stihli gólově prosadit ještě jednou. Dorážku po Novákově střele nasměroval do sítě Filip Pártl.

Během druhé minuty třetí třetiny se hostům podařilo snížit. V čase 41:16 se po přesné přízemní ráně k Novákově vzdálené tyči radoval z gólu Marek Chvátal. Uběhly přibližně čtyři minuty a hlasité gólové ovace probíhaly znovu na domácí střídačce. Skóre na 6:2 pro Bruslaře upravil po naservírované dorážce Robert Havlát.

Bruslaři ve své gólové fazóně pokračovali. Marek Tecl dostal od Valáška na hůl tandemovou nahrávku, po které se prosmýkl až na střed levého kruhu a podél pravého betonu prostřelil Vejmelku. Následně se Havlíčkobrodští radovali z vedení už 8:2. Lukáš Bureš naznačil kličku a střelou odraženou o břevno se zapsal do statistiky střelců zápasu. Konečné skóre 9:2 zařídil před brankou osamocený Luboš Voříšek.

Domácí fanoušci se začali dožadovat desítky, která se Bruslařům i přes spoustu šancí v závěru vstřelit nepovedla. Důvod k radosti však domácí hokejisté spolu s fanoušky po vysoké výhře rozhodně měli. Hokejistům Havlíčkova Brodu se totiž podařilo vysokým vítězstvím přestříhnout šňůru domácích proher.

Havl. Brod - Velké Meziříčí

Branky a nahrávky: 7. Kopic (A. Dvořák, Endál), 16. Endál (Ja. Novák, Kopic), 18. Ja. Novák (Valášek), 33. Tecl (Valášek), 38. Pártl (Ja. Novák, Tecl), 46. Havlát (A. Dvořák, Ja. Novák), 49. Tecl (Valášek, Benák), 53. Bureš (Havlát), 59. Voříšek (Havlát) – 17. Paleček (Juráň, Peš), 42. Chvátal. Rozhodčí: Michael Kohoutek – Jan Gregar, Dominik Kalina. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 305. Střely na branku: 43:24 (13:8, 13:8, 17:8). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 9:2.

Č. Novák (Nedvěd) – Ja. Novák (A), A. Dvořák, J. Kuchta, Benák, D. Vacík, Kerber, Kutlvašr – Tecl, Valášek, Voříšek (A) – Endál, Pártl, Kopic – Havlát, Dymák, Bureš – Pavelec, P. Kuchta (C), Košťál