5. 12. 2023 | Ladislav Vácha

Bruslaři se vydají na neoblíbený led! Ve středu se představí v probuzeném Velkém Meziříčí

Hokejisté Havlíčkova Brodu naskočí po vynucené týdenní přestávce kvůli odloženému utkání s Ďábly zpět do zápasového rytmu! Ve středu 6. prosince je čeká cesta na led Velkého Meziříčí. Na půdě krajského konkurenta si chtějí spravit chuť, protože tam v minulé sezoně neuhráli ani jeden bod. Úvodní buly proběhne v 18:00. Pokud se na derby Vysočiny nechystáte osobně, můžete průběh zápasu sledovat na onlajnech nebo prostřednictvím placeného streamu. Držte Broďákům palce! (Foto: Luboš Vácha)

HHK Velké Meziříčí

Založení klubu: 1906
Stadion: Zimní stadion Velké Meziříčí (kapacita 1 200 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: hokejvm.cz
Trenér: Jiří Adam

Velké Meziříčí se v minulé sezoně udrželo na druholigové scéně až na poslední chvíli, když v souboji o udržení vyhrálo oba domácí zápasy s Hronovem a sérii hranou na dvě vítězná utkání ovládlo 2:1. Hlavním cílem klubu od dálnice D1 tak bude znovu především záchrana. Začátek tohoto soutěžního ročníku se Horákům vůbec nepovedl, když z úvodních dvanácti zápasů vyhráli jen dvakrát a do tabulky si připsali jen osm bodů.

V předešlých devíti kolech se však souboru pod trenérskou taktovkou Jiřího Adama, který ještě v přechozím soutěžním období vedl havlíčkobrodské brankáře, dařilo o poznání lépe! Hned pětkrát se radoval z vítězství, a i když prohrál na ledě silného Hodonína, odvezl si alespoň bod za porážku 1:2 po prodloužení. „Velmez“ půjde do bitvy s Bruslaři pozitivně naladěn, protože minulou sobotu zvládl důležitý souboj s Valašským Meziříčím, které v domácím prostředí porazil 4:3 po prodloužení.

Hlavním koučem týmu je Jiří Adam (vlevo), který ještě v minulé sezoně trénoval gólmany Bruslařů
(Foto: Adam Krátký , shkmhodonin.cz)

HHK Velké Meziříčí – BK Havlíčkův Brod (středa 6.12.2023, 18:00) online

A jak si zatím stojí Velké Meziříčí v tabulce? Dosud vydolovalo 23 bodů a patří mu 10. příčka. Na poslední Techniku Brno drží pětibodový náskok, ale Brňané odehráli o dvě utkání méně. Na předposlední Valašské Meziříčí má Adamova družina k dobru jediný bodík, ale Bobři mají zápas k dobru. To platí i o devátém Šumperku, na nějž ztrácí jediný bod.

Co se týče vzájemných zápasů s Havlíčkovým Brodem, Horákům se na něj doma daří. Svého regionálního soka během minulé sezony porazili v domácím prostředí za plný bodový zisk, když nejdříve se radovali z výhry 5:3 a potom rozstříleli Bruslaře přesvědčivě 7:3. Skvadra kolem kapitána Petra Kuchty tak rozhodně má pod dálničním mostem co napravovat.

Velké Meziříčí doma v sobotu porazilo Bobry 4:3 po prodloužení
(Foto: hokejvm.cz)

Jasnou jedničkou v brankovišti je pětadvacetiletý gólman Jaroslav Juda, který už zasáhl do třinácti utkání a odchytal 731 minut. Ostatní brankáři dostávají mnohem méně prostoru. Čtyři starty absolvoval exhavlíčkobrodský Ondřej Chaloupek, jenž týmu vypomáhá z prvoligové Jihlavy. 180 minut strávil v bráně osmnáctiletý jihlavský junior David Cinka a ve dvou utkáních čelil soupeřovým střelcům v rámci spolupráce s Horáckou Slavií Třebíč Pavel Jekel. Pouhých 54 odchytaných minut má na kontě Petr Juda.

V zadních řadách je díky skvělé produktivitě nejvíce vidět třiadvacetiletý talent Petr Slabý, jehož sbírka už čítá 15 kanadských bodů za čtyři přesné trefy a jedenáct asistencí. V tomto ohledu ještě vynikají Aleš Trnka (1+7) a kapitán Pavel Ambrož (3+4), který v mládežnických kategoriích působil v Havlíčkově Brodě. Po dvou bodech zatím získali Marek Chvátal, David Dolníček (oba 1+1), Adam Svoboda a Tomáš Kochánek (oba 0+2).

Mužem číslo jedna je v brankovišti Horáků gólman Jaroslav Juda
(Foto: Luboš Vácha)

Největšími útočnými esy Horáků jsou nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec Jiří Doležal (14+11), Miroslav Juda (9+11), jenž v předchozích sezonách pravidelně nastupoval v prvoligové Dukle Jihlava, nejlepší nahrávač Milan Strnad (6+14) a třiatřicetiletý mazák David Křenek (5+12). Výborně si vede také Tobiáš Handl, který Velkému Meziříčí vypomáhá z jihlavské Dukly a za osm startů stihl už zaznamenat 9 bodů, což platí i o bývalém Bruslaři Marcelu Juráňovi (oba 5+4). Ten je ve vzájemných bitvách s Havlíčkovým Brodem vždy hodně vidět, v předchozím soutěžním ročníku nasázel Broďákům během jednoho zápasu dokonce pět gólů!

Z kabiny Bruslařů

Havlíčkobrodští hokejisté se v poslední době trápili, když se jim nedařilo směrem do ofenzivy ani při obranné činnosti tak, jak by si představovali. Broďáci zareagovali na porážky s Valašským Meziříčím (doma 2:3), s Vyškovem (venku 2:6) a s Havířovem (venku 0:5) tím nejlepším možným způsobem, když v Kotlině rozstříleli poslední Techniku Brno jednoznačně 6:1. Tříbodový zisk chtěli potvrdit minulou sobotu, kdy měli v domácím prostředí hostit Nový Jičín. Ďáblové ale nakonec na Vysočinu nepřijeli kvůli sněhové kalamitě, která značně komplikovala dopravní situaci. Utkání tak bylo odloženo. Bruslaři tak naskočí zpět do zápasového kolotoče po týdenní pauze.

Havlíčkův Brod si po třech porážkách spravil chuť, když doma smetl Techniku Brno 6:1

Svěřenci trenérů Kraučuka a Hamana potřebují v malém derby Vysočiny nutně uspět, aby se udrželi v kontaktu s lepším půlkou tabulky a udrželi soupeře za sebou. V kolonce získaných bodů jim svítí číslo 27, což zatím stačí na 7. místo. Na šesté žďárské Plameny ztrácejí čtyři body a bodově se na ně dotáhla osmá Kopřivnice. Žďár nad Sázavou však odehrál o jeden zápas více než Bruslaři a celek z města Tatrovek dokonce o dva.

Pokud se podíváme na havlíčkobrodskou sestavu, mělo by v ní být jen minimum změn. Do brankoviště se znovu postaví Tadeáš Dvořák. K dispozici by neměl být trenérům zadák David Vala, ale naopak se po doléčeném zranění vrátí zpět do hry obránce Jiří Benák.

Bek Jiří Benák se vrací do zadních řad Bruslařů

Sestavy z minulého utkání

HHK Velké Meziříčí: J. Juda (P. Juda) – Slabý, Trnka, Ambrož, Chvátal, Kochánek, Dolníček, Orsech, Lašák – Brož, M. Juda, Doležal – Juráň, Křenek, Handl – Vedral, V. Burian, Kotrba – Horký, Šantora, Kuba.

BK Havlíčkův Brod: T. Dvořák (Nedvěd) – J. Novák (A), Čermák, Vala, Kutlvašr, D. Vacík, Zych, Kerber – Tecl, Valášek, Křehlík – Endál, Pártl, Kopic – Bureš, P. Kuchta (C), Havlát – Voříšek (A).

Koho sledovat

V tomto soutěžním ročníku je jednoznačně největší hvězdou Velkého Meziříčí! Jiří Doležal hraje ve fantastické formě, když za 21 odehraných zápasů nasbíral už 25 kanadských bodů za 14 přesných tref a 11 asistencí. Kraluje tak týmové produktivitě i tabulce střelců. Jednadvacetiletý útočník, který prošel mládežnickými kategoriemi jihlavské Dukly a má velký potenciál se do budoucna dál zlepšovat, tak prožívá nejpovedenější druholigové období. Už teď zaznamenal víc bodů, než v sezonách 2021/2022 a 2022/2023 dohromady. Dokáže ho havlíčkobrodská defenziva udržet na uzdě?

Havlíčkobrodský dres poprvé oblékl při zápasu ve Vyškově a zatím předvádí velmi dobré výkony! Robert Havlát si připsal ve třech odehraných utkáních tři body (1+2) a výraznou měrou přispěl k domácí triumfu nad Technikou Brno. Odchovanec brněnské Komety, který se může pochlubit bohatými prvoligovými zkušenostmi z působení v Přerově, Třebíči a Znojmě, vstřelil ve 13. minutě za Bruslaře svůj premiérový gól, jenž se nakonec ukázal jako vítězný. Navíc přidal i asistenci na přesný zásah Lukáše Bureše. Na ledě si ho všimnete hlavně díky dobrému pohybu a skvělé střelbě, když se snaží zakončovat z různých palebných pozic. Určitě udělá všechno pro to, aby svou dobrou formu potvrdil i ve Velkém Meziříčí.

Poslední vzájemné utkání

Bruslaři začali skvěle a už ve 4. minutě šli do vedení, když se trefil z mezikruží přesně k tyčce Lukáš Endál. Hosté však potrestali dvě chyby Broďáků a za pouhých 33 sekund otočili. Nejdříve se ze samostatného úniku prosadil David Křenek a vzápětí skóroval ranou z úhlu Jiří Doležal. Dvě slepené branky však vsítili v závěru úvodní dvacetiminutovky i domácí. V 17. minutě udeřil po šikovné teči Lukáš Bureš a chvilku po něm se zapsal do střelecké listiny z dorážky i Tomáš Křehlík.

Ve 32. minutě doklepl do sítě vyraženou Čermákovu střelu Filip Pártl a poslal svůj tým do trháku. Horáci však nesložili zbraně a na dostřel je vrátil svou druhou přesnou trefou Jiří Doležal. Soubor z Kotliny ale nakonec přeci jen slavil všechny tři body. V 55. minutě propasíroval puk za Chaloupkova záda Marek Tecl a na konečných 6:3 uzavřel povedenou střelou zápěstím z pravého kruhu David Vala.

BK Havlíčkův Brod – HHK Velké Meziříčí 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)

(Video: czechicehockey.tv)