5. 9. 2017 | Štěpán Ondráček

Bruslaře čeká generálka na novou sezonu. Poradí si venku s Pískem?

Havlíčkobrodské hokejisty čeká ve středu 6. září od 18:00 poslední přípravný zápas, který odehrají v Písku, jenž při minulém vzájemném měření sil v Kotlině zdolali jednoznačně 10:3. Soubor z Kotliny bude chtít na jihu Čech za každou cenu uspět, aby se udržel na vítězné vlně. Už 13. září totiž vypukne v Kotlině první ligový zápas proti českobudějovickému David Servisu!

IHC Písek

Založení klubu: 1990
Stadion: Zimní stadion Písek (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: žlutá a modrá
Webové stránky klubu: ihcpisek.cz
Umístění v poslední sezóně: 8. místo po ZČ, čtvrtfinále play-off (s Kobrou Praha 2:4 na zápasy)
Trenér: David Míka

Přátelský zápas IHC Písek

IHC Písek – Deggendorf SC 0:4

Branky a nahrávky: 6. Gibbons (Vavruša), 23. Gibbons (Leinweber), 26. Gawlik (Jiřík), 36. Ovaska. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Třetiny: 0:1, 0:3, 0:0Průběh utkání: 0:4.

IHC Písek: Štekr (32. Kříž) – Hanus, Hřebíček, Suda, Koutenský, R. Volf, Turek – Bárta, Polata, Torba, Novák, Koupal, Jiřinec, Pouch, Doktor, Skala

Deggendorf SC: Brenner – Vavruša, Peleikis, Gawlik, Wiederer, Wolfgramm, Sternkopf, Stern, Gibbons, Leinweber, Böhm, Schembri, Jiřík, Litesov, Deuschl, Ovaska, Janzen

__________________________________________________________________________________

Bruslařům vše vycházelo. Písek odjel domů s desítkou!

Bruslařům vyšel vstup do zápasu, když se v početní výhodě trefil Daniel Spratek. O pár minut později navázal na svého kolegu Tomáš Ludvík, který těžil z dobré práce Filipa Beneše a zvýšil stav zápasu. Hosté snížili stav utkání zásluhou Davida Koutenského. Domácí výběr si vzal do konce první třetiny dvougólový náskok zpět, když se trefil Filip Beneš. Druhou periodu začali lépe písečtí hokejisté, kteří snížili na rozdíl jedné branky. Autorem druhé trefy byl František Bárta. Ovšem Bruslaři na tento gól dokázali zareagovat hned dvakrát. Nejprve se z dorážky při přesilovce prosadil Tomáš Chlubna a o pár minut později se radoval i Jakub Hoskovec. Ve třetím dějství se s brankami roztrhl pytel. Pohádkový vstup měli Bruslaři, kteří během minuty a půl nasázeli tři branky do písecké svatyně. Postupně se trefili Tomáš Chlubna, Jakub Šuhaj a jako poslední Vladimír Szilva. Hosté potom kosmeticky upravili stav díky Davidu Cibochovi, jenže poslední slovo měl domácí tým. Svěřenci Václava Adama udeřili ještě dvakrát a nadělili svému sokovi desítku, o kterou se postarali Vladimír Szilva s Davidem Voženílkem.

znak týmu 10 - 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 3. Spratek (Homola), 10. Ludvík (Beneš), 19. Beneš (Veverka, Ludvík), 37. Chlubna (Vala, Kuchta), 40. Hoskovec (Šuhaj, Krejčí), 41. Chlubna (Ludvík, Kuchta), 42. Šuhaj, 42. Szilva (Vašíček, Krejčí), 50. Szilva (Šuhaj), 52. Voženílek (Beneš) – 16. Koutenský (Polata), 35. Bárta, 45. Ciboch (Jiřinec, Červinský). Rozhodčí: Jan Doležal, Tomáš Kukeně – Tomáš Krejčí, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 207. Střely na branku: 37:24 (11:6, 8:11, 18:7). Třetiny: 3:1, 2:1, 5:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 8:2, 8:3, 10:3.

BK Havlíčkův Brod: Marek (Č. Novák) – Vašíček "C", Krejčí, Vala, Kulhánek, Kříž, M. Semrád – Hoskovec, Šuhaj, Szilva, Chlubna, Ludvík, Kuchta, Homola, Spratek, Voženílek, Veverka, Beneš

IHC Písek: Štekr (od 30. do 42. Hauser) – Pavlíček, Hřebíček, Hanus, Turek "A", Červinský, Švagr "A", Frühauf – Pašek, Polata, Koutenský, Jiřinec, Koupal, Ciboch, Bárta, Rod, A. Novák, Torba, Stauber

Hledáme nové posily! Staňte se členem našeho týmu!