28. 11. 2017 | Ladislav Vácha

Brod se vydá do brlohu Medvědů. Zvládne i další derby Vysočiny?

Havlíčkobrodští hokejisté, kteří v sobotu těsným vítězstvím 6:5 nad Nymburkem jen tak tak udrželi stoprocentní úspěšnost v domácím prostředí, se vydají tentokrát na led soupeře. Ve středu 29. listopadu se v 18:00 představí v Pelhřimově, který v minulém kole vyhrál těsně v Písku a opustil tak poslední příčku tabulky. První vzájemné měření sil v Kotlině jednoznačně ovládli Bruslaři, kteří svého rozstříleli hladce 14:3. „Určitě to bude jiný zápas, než který jsme s nimi odehráli doma. Odehráli teď pár dobrých zápasů, určitě nesmíme nic podcenit. Pojedeme tam vyhrát, ale určitě to nebude nic lehkého,“ ví obránce Jiří Vašíček. Neváhejte a přijeďte Broďáky podpořit!

HC Lední Medvědi Pelhřimov

Založení klubu: 1932
Stadion: Zimní stadion Pelhřimov (kapacita 2 660 míst)
Klubové barvy: červená, bílá
Webové stránky klubu: hokejpelhrimov.cz
Umístění v poslední sezóně: 7. místo po ZČ, osmifinále play-off (porážka s Klatovy 0:4 na zápasy)
Trenér: Jan Dvořák

Sestava z posledního utkání: Šoustal (Urban) – D. Kasalý, Kalenda, Port, Kohút, Rudý, Srdínko, Pospíchal – Plachý, Vysloužil, Votápek, Martin Hadrava, F. Kasalý, Marek Hadrava, Kaminsky, Šulák, Oščadal
__________________________________________________________________________________

HC Lední Medvědi Pelhřimov x BK Havlíčkův Brod

4–1–0–11 bilance 12–1–1–2
9., 14 bodů umístění 1., 39 bodů
57:84 skóre 98:46
6:2 (Klatovy, doma) nejvyšší výhra 14:3 (Pelhřimov, doma)
3:14 (Havlíčkův Brod, venku) nejvyšší prohra 3:6 (Žďár nad Sázavou, venku)
Tomáš Plachý – 22 bodů (11+11) nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina – 34 bodů (12+22)
Tomáš Plachý – 11 gólů nejlepší střelec Lukáš Endál, Luboš Voříšek – 15 gólů
Martin Vysloužil – 18 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 22 asistencí
Ladislav Pospíchal – 5 bodů (1+4) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 22 bodů (5+17)
Roman Šoustal 5,51 (7 zápasů)
Tomáš Vlk 5,49 (3 zápasy)
Dominik Svoboda 4,47 (5 zápasů)
Petr Hamalčík 4,54 (5 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,62 (15 zápasů)
David Marek 3,20 (3 zápasy)
Kolín – Pelhřimov 5:6
Pelhřimov – Nymburk 2:4
Pehřimov – David Servis ČB 4:6
Pelhřimov – M. Budějovice 5:8
Písek – Pelhřimov 2:3

Pelhřimov se řadí mezi týmy, které se pravidelně pohybují na druholigové mapě. V sezoně 2015/2016 obsadili Medvědi v osmnáctičlenné skupině Západ 13. příčku, když získali 41 bodů. V minulém soutěžním ročníku skončili s šestačtyřiceti body ve skupině Střed na 7. místě a probili se tak do prestižního play-off. V osmifinále play-off narazili na Klatovy, jimž však nestačili. Po úvodní porážce 4:7 sice doma Západočechům statečně vzdorovali a padli až 5:6 po samostatných nájezdech, ale další dva duely prohráli shodně 3:8 a sezoně pro ně skončila.

V poslední době se mezi pelhřimovskými tyčemi nejčastěji představovali devatenáctiletý odchovanec Třebíče Roman Šoustal, jenž v minulé sezoně naskočil i za Moravské Budějovice, a sedmnáctiletý benjamínek z pardubické mládeže Tomáš Vlk. V úvodní části tohoto soutěžního ročníku hájili brankoviště Medvědů také Dominik Svoboda a Petr Hamalčík. Ve stěžejní defenzivní pilíř se hodně rychle vyšvihl Ladislav Pospíchal, který s 5 kanadskými body (1+4) vládne produktivitě obránců. Jen o jeden bodík méně má na kontě Vladimír Port (0+4), z beků také pravidelně naskakují Tomáš Kohút (1+1), Jiří Kubát (0+2), Samuel Rudy (0+1), Pavel Srdínko a Dominik Kalenda (oba 0+0). Ofenzivu dirigují Tomáš Plachý (11+11), jenž vládne kanadskému bodování i tabulce střelců Medvědů, nejlepší nahrávač Martin Vysloužil (3+18), Miroslav Kopic (9+8) a Martin Hadrava (9+7). Alespoň 10 bodů už nasbírali také Filip Kasalý (6+5) a Marek Hadrava (5+5). Hrdinou důležité bitvy v Písku se stal Petr Votápek, jenž zaznamenal hattrick (5+4).

Svěřenci trenéra Jana Dvořáka se od začátku tohoto soutěžního ročníku trápí. Bodovat se jim povede jen občas, a to většinou po dvou nebo třech prohraných zápasech v řadě. Největší problém mužstva spočívá v defenzivě, jež v průměru inkasuje víc než 5 branek na jeden odehraný zápas (!). Medvědi v dosavadním průběhu soutěže slavili vítězství jen 5x, když si doma poradili s Klatovy (6:2) a překvapivě i se silným Táborem (3:1), na kluzištích soupeřů loupili v Nymburku (4:3p), v Kolíně (6:5) a naposledy v Písku (3:2), kde udrželi nejtěsnější náskok až do konce a vyhoupli se právě na úkor Jihočechů na předposlední příčku tabulky. Pelhřimovské hokejisty možná ještě teď budí ze spaní hodně nepovedený minulý vzájemné zápas v Kotlině, kde schytali ostudný debakl 3:14.

Soupiska Medvědů

Bruslaři si v minulém vzájemném měření sil užili radosti až dost. Trefili se 14x!

Kdo patří mezi klíčové hráče soupeře?

Ladislav Pospíchal (O)

Dvacetiletý odchovanec Jihlavy prošel v mateřském klubu mládeží, když si zahrál nejvyšší soutěž za obě dorostenecké kategorie i juniorku, kde v minulé sezoně nosil na dresu kapitánské céčko. Předváděl skvělé výkony (38 bodů), které jej katapultovaly až do reprezentační 19ky. V tomto soutěžním ročníku naskočil i za prvoligový Prostějov, s 5 body je nejproduktivnějším bekem. Rád vysílá přesné kolmice.

Martin Vysloužil (Ú)

Šestadvacetiletý odchovanec Jihlavy prošel v mateřském klubu mládežnickými kategoriemi a v barvách Dukly hrál za A-tým dlouho i 1. ligu. Pelhřimovu vypomohl jedním startem už v sezoně 2010/2011, natrvalo se v kádru Medvědů ale zabydlel až v soutěžním období 2015/2016. I když také dokáže skórovat, jeho největší síla spočívá v přesných nahrávkách. Na kontě jich už má v tomto ročníku 18!

Tomáš Plachý (Ú)

Dvaatřicetiletý forvard prošel mládeží Havlíčkova Brodu a v památné sezoně 2005/2006 pomohl tehdejším Rebelům k vysněnému postupu do 1. ligy. Hned v nadcházejícím soutěžním ročníku zakotvil v Pelhřimově, kde kromě jednoho startu za Tábor působí nepřetržitě dodnes. S železnou pravidelností patří mezi nejproduktivnější hráče Medvědů, v předchozím soutěžním období nastřádal úctyhodných 54 kanadských bodů (24+30). Teď jich má 22 (11+11) a je i nejlepším střelcem týmu.

(Foto: hcdukla.cz, hokejpelhrimov.cz)

Brod málem ztratil komfortní vedení, Nymburk zdolal jen o gól

Bruslaři se do Nymburku zakousli už v úvodní minutě, když se parádní ranou z voleje trefil z mezikruží Patrik Přidal. Domácím se sice herně moc nedařilo, ale v úvodu prostřední části zvýšili svůj náskok po přesné dorážce Jiřího Vašíčka. Středočeši však bleskově odpověděli, když se zblízka prosadil Daniel Arnošt. Parta z Kotliny pak ale spustila divokou gólovou smršť. Po nahrávce Luboše Voříška si nejdříve hosté dali vlastní gól, pak znovu udeřil z dorážky Jiří Vašíček a při početní převaze nechytatelnou dělovkou z voleje zavěsil pod víko Kryštof Kulhánek.

Kdo si myslel, že Havlíčkův Brod už si vysoký náskok pohlídá, ten musel být hodně zklamán. Ve 33. minutě procedil puk k přední tyčce Aleš Knesl a ještě před druhou sirénou zakončil gólově povedenou přesilovkou akci hostů Jan Smejkal. To, čeho se Broďáci báli nejvíc, nakonec přišlo v 53. minutě. Bičištěho svěřenci totiž snížil na nejtěsnější rozdíl, když letící puk tečoval přesně do Novákova protipohybu Jan Mašek. Adamovu družinu potom sice uklidnil hezkou dělovkou pod víko David Michálek, ale poslední slovo patřilo hostům, když pouhé tři sekundy před koncem uzavřel na 6:5 pěknou střelou z mezikruží Jaroslav Rittig.

znak týmu 6 - 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 1. Přidal (Endál, Třetina), 22. Vašíček (Michálek, Třetina), 24. Voříšek (Kuchta, Vašíček), 24. Vašíček (Endál, Třetina), 32. Kulhánek (Šuhaj, Milfait), 54. Michálek (Endál, Kozlík) – 24. Arnošt (Stehlík, Planý), 33. Knesl (Rittig), 39. Smejkal (Eis, Knesl), 53. Mašek (Kuzďas), 60. Rittig (Arnošt, Planý). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Martin Klouda, Martin Musil. Vyloučení: 8:7, navíc Rittig (NYM) OT 10 min [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 895. Střely na branku: 39:36 (15:9, 14:17, 10:10). Třetiny: 1:0, 4:3, 1:2. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:4, 6:4, 6:5.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, M. Kříž, Balgalvis, Hrabaň – Endál, Třetina "C", Přidal – Šuhaj, Milfait "A", Voříšek – Michálek, Kozlík, Chlubna – Kuchta, Ludvík

NED Hockey Nymburk: Formánek (Skuhrovec) – O. Kříž "A", Hierman, Rittig, Mašek, Loučka, Knesl – Kolouch, Planý, Smejkal, Arnošt, Stehlík, Eis "C", Josefus, Král, Kuzďas

Pelhřimov odolal stíhací jízdě Písku a už je předposlední

Lední Medvědi začali u řeky Otavy doslova pohádkově a po úvodní dvacetiminutovce vedli už 2:0, když se v obou případech prosadil Petr Votápek. Nejdříve ve 12. minutě mířil při přesilovce přesně mezi betony gólmana Gáby a v 18. minutě potrestal velkou píseckou hrubku po přesném pasu Dominika Kasalého. Pelhřimovský střelec pokračoval ve spanilé jízdě a v prostřední části zkompletoval hattrick, když po Plachého nahrávce vypustil ze své hole smrtící dělovku. Jihočeši zahájili stíhací jízdu až ve třetí periodě. Ve 44. minutě zkorigoval skóre ranou do odkryté brány Martin Koupal a hned vzápětí snížil na nejtěsnější rozdíl Vladimír Hanus. Hokejisté od řeky Otavy ještě sahali po vyrovnání, jenže Josef Vlk nastřelil jen tyčku.

znak týmu 2 - 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 44. Koupal (Sýbek), 45. Hanus (Bárta) – 12. Votápek (Plachý, Vysloužil), 18. Votápek (Kasalý), 31. Votápek (Plachý). Rozhodčí: Hucl – Vavruška, Oudes. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 347. Třetiny: 0:2, 0:1, 2:0. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

IHC Písek: Gába (Štekr) – Parýzek "C", Polata "A", Hřebíček, Suda, Turek, Červinský, Hora, Hanus – Sýbek, Doktor. Šulek, Bárta, Ciboch, Koupal, Drda, Vlk, Medek, Rod, Strnad, Jiřinec

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Šoustal (Urban) – D. Kasalý, Kalenda, Port, Kohút, Rudý, Srdínko, Pospíchal – Plachý, Vysloužil, Votápek, Martin Hadrava, F. Kasalý, Marek Hadrava, Kaminsky, Šulák, Oščadal

Medvědi zvládli bitvu o předposlední místo. V Písku udrželi těsné vedení a vyhráli 3:2.
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Rozpačitá 1. třetina, potom Broďáci Pelhřimov rozdrtili

Bruslaři začali skvěle a v 8. minutě se dostali do vedení, když se dorážkou ze vzduchu prosadil Lukáš Endál. Ze hry uplynulo jen 18 sekund a z mezikruží poslal domácí do trháku Jakub Šuhaj, jenž svou střelou z mezikruží vymetl šibenici. Hosté však nesložili zbraně a zblízka snížil Martin Hadrava. Parta z Kotliny si však vzala dvoubrankový náskok zpět, když z mezikruží pálil přesně do černého kapitán Miroslav Třetina. Medvědi však opět vsítili kontaktní branku, ve 22. minutě pálil z úhlu přesně k protější tyčce Martin Hadrava.

Hostům definitivně zlomily vaz 26. a 27. minuta. V tomto časovém rozmezí dvakrát udeřil Luboš Voříšek a po jedné brance zaznamenali Martin Kříž a Lukáš Endál. Zaskočený Pelhřimov pak ještě více zlomili na konci prostřední části Patrik Přidal, Jan Milfait a Filip Beneš. Kanonáda Havlíčkova Brodu pokračovala i ve třetí periodě, jíž ovládl 4:1. Trefili se Luboš Voříšek, Jan Milfait, Tomáš Ludvík a David Kozlík, zatímco na straně hostů byl úspěšný jen Martin Vysloužil.

znak týmu 14 - 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 8. Endál (T. Semrád, Milfait), 8. Šuhaj (Milfait, Voříšek), 19. Třetina (Vašíček), 26. Voříšek (Milfait, Vala), 26. Kříž (Kozlík, Přidal), 27. Endál (Třetina, Přidal), 27. Voříšek (Milfait, Šuhaj), 36. Přidal (Kříž, Kozlík), 39. Milfait (TS), 40. Beneš (Kuchta, Vala), 42. Milfait (Voříšek, Vala), 49. Voříšek (Vašíček, Milfait), 53. Ludvík (Kuchta, T. Semrád), 59. Kozlík (Endál, Voříšek) – 15. Martin Hadrava (Mejzlík), 22. Martin Hadrava, 48. Vysloužil (Plachý). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 3:4, navíc Milfait - Vysloužil 5 + OK [HRUB]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 706. Střely na branku: 50:32 (15:11, 20:10, 15:11). Třetiny: 3:1, 7:1, 4:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 11:2, 11:3, 14:3.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Da. Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis, M. Semrád – Endál, Třetina "C", Přidal, Šuhaj, Milfait "A", Voříšek, Kozlík, Michálek, Kuchta, Chlubna, Beneš

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Šoustal (Stibal) – F. Kasalý, Kohút, Hájek, Srdínko, Port, Kubát "C", Kalenda, Rudy – Do. Marek, Oščádal, Plachý "A", Kopic, Vysloužil, Kaminsky, Votápek, Šulák, Martin Hadrava, Mejzlík

...v minulém vzájemném utkání v Pelhřimově vedl Havlíčkův Brod už 6:2, ale nakonec vyhrál 7:6 až po samostatných nájezdech (28. kolo minulé sezony)?

...Medvědi dostali z celé skupiny Střed nejvíce branek (84)?

...Dvořákova družina má z celé skupiny Střed nejhorší bilanci v domácích zápasech (6 bodů)?

...brodský kapitán Miroslav Třetina (12+22) po minulém kole předehnal na čele produktivity Bruslařů Jana Milfaita (14+18)?

...regionální rival Havlíčkova Brodu nese název HC Lední Medvědi Pelhřimov až od roku 2013 (předtím HC Spartak Pelhřimov)?

Miroslav Třetina už vede kanadské bodování Bruslařů a je i nejlepším nahrávačem.

Bilance s Pelhřimovem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 17
Bilance: 11-2-1-0-3
Výsledky: 5:2, 8:2, 2:1, 3:1, 3:4, 1:1, 1:4, 2:1, 4:0, 3:2, 4:3, 2:3, 2:1sn, 6:4, 5:1, 7:6sn, 14:3
Skóre: 72:39